آبادان میزبان شهرآورد خوزستان/ فولاد مهاجم ندارد

اهواز- مسابقات لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور با برگزاری دو بازی در استان خوزستان پیگیری می‌شود که ورزشگاه تختی آبادان میزبان شهرآورد خوزستان خواهد بود....

به گزارش خبرنگار مهر، هفته دهم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های ایران فردا پانزدهم دی‌ماه با برگزاری چهار مسابقه در شهرهای آبادان، اهواز، مشهد و تهران دنبال می‌شود که در یکی از مهم‌ترین بازی‌های این هفته تیم‌های صنعت نفت آبادان و نفت مسجدسلیمان از ساعت ۱۵ در ورزشگاه تختی آبادان برگزارکننده شهرآورد خوزستان خواهند بود.

این بازی در حالی برگزار می‌شود که دو تیم تاکنون برخلاف انتظار همگان نتایج مناسبی را به دست آوردند و مکان‌های بالای جدول را به خود اختصاص دادند.

طلایی پوشان دیار اروند تا این هفته تمامی بازی‌های خانگی خود را در بیستمین دوره لیگ برتر با پیروزی پشت سر گذاشته‌اند و این مسئله باعث شده شاگردان سیروس پور موسوی در بازی‌هایی که میزبان هستند، با انگیزه بهتری در مستطیل سبز حاضر شوند.

صنعت نفت آبادان در این بازی نیز برای نتیجه‌گیری چشم به هنر گلزنی کاپیتان خود دارد؛ طالب ریکانی با به ثمر رساندن پنج گل نقش مهمی را در موفقیت تیم خود داشته است و به امید اول هواداران صنعت نفت تبدیل شده است.

بازیکنی که با استفاده از تکنیک ناب و هوش سرشار از کوچک‌ترین فرصت برای کسب موفقیت استفاده می‌کند، ترکیب جوانی و تجربه نفت آبادان را به تیمی دلنواز تبدیل کرده است؛ تیمی که در کنار نتیجه‌گیری فوتبال را نیز در زمین به خوبی به نمایش می‌گذارد.

برکناری اعضای هیئت‌مدیره باشگاه نفت مسجدسلیمان

در آن سوی میدان نیز مجتبی حسینی با بازیکنان کم نام ونشان نتایج مناسبی را با نفت مسجدسلیمان کسب کرده است؛ آنها آخرین تیمی بودند که تمرینات خود را برای حضور در لیگ برتر فوتبال شروع کردند و همگان انتظار کسب نتایج ضعیفی را توسط نفت در هفته‌های نخست داشتند اما شاگردان مجتبی حسینی تا پایان هفته نهم با کسب ۱۲ امتیاز در جدول رده‌بندی بالای سر تیم‌های صاحب نامی همچون ذوب آهن اصفهان، شهر خودرو، سایپا تهران و… قرار دارند.

اما متأسفانه تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان با برکناری به یکباره اعضای هیئت‌مدیره باشگاه دچار حاشیه شده است؛ برکناری اعضای هیئت‌مدیره باشگاه نفت مسجدسلیمان باعث شد که شاگردان مجتبی حسینی پیش از شهرآورد خوزستان در بلاتکلیفی به سر ببرد و آرامش این تیم به هم خورده است.

نمایندگان خوزستان پیش از این چهار بار در تاریخ مسابقات لیگ برتر ایران به دیدار هم رفتند که هرکدام مقابل حریف به برتری دست یافته است و دو بازی نیز با نتیجه مساوی خاتمه یافته است.

به هر حال باید به انتظار نشست و دید که در نبرد تیم‌های خوزستان کدامیک از تیم‌ها می‌توانند امتیازات حساس و حیاتی این بازی بزرگ را از آن خود کرد؟ آیا زردپوشان دیار اروند از شرایط روحی حریف استفاده می‌کنند و پنجمین پیروزی خانگی خود را به ثبت می‌رسانند و یا شاگردان حسینی بدون توجه به حاشیه‌ها به روند صعودی خود ادامه می‌دهند؟

فولاد خوزستان مهاجم ندارد

در دیگر بازی این هفته تیم فولاد خوزستان از ساعت ۱۶ و ۵۰ دقیقه فردا در ورزشگاه شهدای فولاد خوزستان میزبان تیم مس رفسنجان خواهد بود.

شاگردان جواد نکونام پس از پیروزی مقابل حریف سرسخت خود نساجی مازندران این هفته نیز به دنبال تصاحب امتیازات کامل بازی هستند؛ سرخ پوشان در صورت غلبه بر حریف و توقف سایر مدعیان شانس صعود را به صدر جدول دارد.

با رفع مصدومیت ایوب والی و بازگشت کاپیتان فولاد به قلب دفاع این تیم، نکونام دیگر نگرانی از خط دفاع خود نخواهد داشت اما یکی از نقاط ضعف فولاد خوزستان، خط حمله این تیم است؛ جایی که لوسیانو پری را با بالا رفتن سن آن توانایی گذاشته را ندارد و تنها تا پایان هفته نهم یک گل به ثمر رسانده است و سایر خریدهای سرخ پوشان در خط حمله نیز نمایش ضعیفی داشتند.

نکونام اگر به دنبال کسب عنوانی بهتر از فصل گذشته است باید تصمیم جدیدی را برای مهاجمان خود کند و با اعتماد به بازیکنان جوان نشاط را به خط حمله تیم اضافه کند.

مس رفسنجان پس از نتایج ضعیف هفته‌های نخست با کسب دو پیروزی متوالی برابر نفت مسجدسلیمان و نساجی مازندران از آن روزها فاصله گرفته است و در مقابل سپاهان در حالی شکست خورد اما نمایش قابل قبولی را ارائه داد و حالا با روحیه بهتر مسابقات را ادامه می‌دهد.

محسن آذرباد موتور محرک تیم مس رفسنجان در میانه زمین برای طراحی حملات و ایجاد موقعیت‌های گلزنی است و نقش مهمی را در تفکرات سرمربی جوان مس دارد و مواظب نکردن از این بازیکن خطرات بسیاری را برای فولاد خوزستان ایجاد خواهد کرد.

مس در درجه اول به دنبال نباختن در اهواز است و پس از آن در ضد حملات چشم به فتح دروازه محسن فروزان خواهد داشت اما فولاد خوزستان برای باقی ماندن در جمع مدعیان لیگ برتر فوتبال راهی جز کسب پیروزی در بازی خانگی خود ندارد تا با کسب چهارمین پیروزی امیدوار به روزهای آینده باشد.

تگ ها


تیم فوتبال فولاد خوزستان تیم صنعت نفت آبادان تیم فوتبال نفت مسجد سلیمان