آبیها فرمول قهرمانی را گم کرده اند/ استقلال سم پاشی می خواهد!

استقلال برای قهرمانی مردانی می خواهد که قهرمانی را تجربه کرده باشند نه کسانی که برای آزمون و خطا می آیند....

مدال-محمد سررشته‌داری

استقلال جام را از دست داد آن هم برای ششمین بار . آخرین قهرمانی این تیم در لیگ برتر برمی گردد به سال 92. به نظر می رسد استقلال در این شش سال نتوانسته راهش را پیدا کند، نظم گم شده بزرگ این تیم در این سال ها بوده است. بی برنامگی و از همه مهمتر استفاده از مدیرانی که تجربه باشگاه داری در ابعاد قهرمانی را نداشته اند. این البته خاصه استقلال نبوده و نیست خود پرسپولیس هم چه در دوران رویانیان و سیاسی و ... و چه حالا مدیر باتجربه و قهرمان نداشته است اما به جای آنها برانکو را داشته با تجربه مربیگری در تیم ملی ایران، قهرمانی در کرواسی، نایب قهرمانی در عربستان و موفقیت در چین. استقلال اما در بخش مربیان هم پس از درگذشت منصور پورحیدری مربی جام دار نداشته است( منهای سال 93 که امیر قلعه نوعی بود). 
در واقع استقلال متوجه نشد که با ورود امثال کی روش و برانکو و ... به فوتبال ایران، سیستم و نظم و تلاش و صداقت بیشتر وارد فوتبال ایران شد. همین امسال استقلال در نیم فصل دوم شایسته قهرمانی بود اما بی نظمی و عدم اتحاد در درون باشگاه استقلال پشت شفر را خالی کرد و حتی در میان دستیاران هم کسی کمک حال شفر نشد تا راز حرف های طالب لو و حسن روشن در هاله ای از ابهام بماند. وحید طالب لو به مدال و حسن روشن به سایر رسانه ها هر دو حرف هایی زدند شبیه به طباطبایی. 
این سه ، هر سه گفتند استقلال سم زدایی لازم دارد. انگار در اتاق های باشگاه جزایر خود مختاری وجود دارند که متحد نمی شوند و فقط منافع خود را دنبال می کنند. 
این همان بی نظمی و بی استراتژی بودن است در استقلالی که مدیران و مربیان زیادی را به خود دید اما هیچ کدام با هم و برای استقلال جمع نشدند. چه در درون زمین و چه نیمکت و چه روی صندلی های مدیریت. استقلال مشکل فنی نداشته ، بلکه مشکل عدم اتحاد داشته است و ناکار بلدی. استقلال در این سال ها افشارزاده و افتخاری و منصوریان و مظلومی و امیر قلعه نوعی و شفر و فتحی را سوزانده است چون شاید نه در راس ها که در بدنه ساختمان سعادت آباد حاشیه و جاسوس و غیر استقلالی زیاد دیده شد. مردانی پشت پرده و حاشیه ساز که نمی دانند برای قهرمانی باید یک دل بود و متحد. 
استقلال اما با این وجود مردانی که قهرمان شده باشند را کم داشته است. خیلی ها به آسمان رفتند و خیلی ها کنار زده شدند تا این تیم ضعیف شود و ضعیف هم شد. 
استقلال به سم پاشی نیاز دارد، این همان حرفی است که پیشکسوتان این تیم می گویند. استقلال به طرحی نو که نه، به اصالت خودش باید رجوع کند. این تیم نباید در یک فصل پول و ثروت خود را به پای الحاجی ها و شفرها و نیومایر ها بریزد اما در به در دنبال زمین تمرین بگردد و اردوی خودش را در زمستان در آنتالیا برگزار کند و اینهمه اعتصاب داشته باشد و حتی بدون اردو به مسابقه برود و بدتر از آن اینکه پشت بازیکنان و مربیان محبوب سنگر بگیرد.

تگ ها


لیگ برتر فوتبال ایران استقلال استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال