آبی‌ها چگونه این‌همه تغییر را توجیه می‌کنند؟/ استقلال طوفان زده!

استقلال طی دو فصل گذشته در چهار نقل و انتقالات خود ۳۲ بازیکن را کنار زده و بازیکن جدیدی خریداری کرده که این موضوع هم به بدهی‌های باشگاه دامن زده و هم منجر به ناهماهنگی‌های بسیار زیاد شده است....

محمد سررشته داری

استقلال احتمالا با سیزده تغییر نسبت به فصل قبل به میدان سال آینده ورود می کنند که این میزان تغییر بسیار بسیار خطرناک و غیر معمولی است.
تا کنون این بازیکنان از استقلال جدا شده اند: مهدی رحمتی، پژمان منتظری، امید نورافکن،  خسرو حیدری،  الهیار صیاد منش، گادوین منشا، گونزالوس، فرشاد محمدی مهر و میثم تیموری 
وضعیت این بازیکنان تا این لحظه در آستانه سفر به اردوی ترکیه نامشخص است:
 طارق همام، روزبه چشمی، پاتوسی، علی کریمی، آرمین سهرابیان، رضا و محسن کریمی و روح الله باقری!
اگر استقلال از میان این بازیکنان تنها چهار بازیکن را هم نتواند بگیرد سیزده تغییر نسبت به سه ماه قبل یعنی فصل قبل خواهد داشت که این در نوع خود یک رکورد است. 
استقلال طی دو فصل گذشته هم در چهار نقل و انتقالات خود ۳۲ بازیکن را کنار زده و بازیکن جدیدی خریداری کرده که این موضوع هم به بدهی های باشگاه دامن زده و هم منجر به ناهماهنگی های بسیار زیاد شده است. اگر به یاد آورید استقلال هم در دوره منصوریان و هم در دوره شفر در نیم فصل دوم قهرمان نیم فصل شدند اما هر سال در تابستان همین کارها انجام شد که امروز انجام می شود. 
بی نظمی در مذاکره با بازیکنان که بعضا معاون و مدیر عامل و برخی مواقع اعضای هیات مدیره به آن ورود می کنند مهمترین دلیل تغییرات بسیار زیاد در استقلال است که این تیم را با وجود مربیان معتبری مثل شفر و منصوریان از جام دور نگه داشته است. 
استراماچونی و کالدرون را همین حالا با هم مقایسه کنید، کالدرون تیمی دارد که بودیمیر ضعیفش رفته و فرشاد احمد زاده آمده و البته رسن هم هنوز قراردادش را نبسته است. بازیکنان کالدرون دو سه سال است که کنار هم بازی می کنند و تیم توسط برانکو بسته شده است و استراماچونی تیمی دارد که بیش از نیمی از بازیکنان کل لیستش رفته اند و تیم توسط اعضای غیر فنی بسته شده است. 
اوضاع استقلال نگران کننده است، شاید این تغییرات نظرات استراماچونی را جلب نکند، امروز کالدرون بهانه ای ندارد چون برانکو با همین بازیکنان قهرمان شده است اما استرا به اندازه زمین تا آسمان می تواند بهانه داشته باشد چون نه تیم را خودش بسته نه این تیم اصلا قبل از استرای ایتالیایی وجود خارجی داشته است.
یک سری بازیکن معمولی از چند تیم مختلف گرد هم آمده اند با مربی ایتالیایی که حتی دستیار ایرانی هم ندارد و بازیکنان را نه از نظر فنی که از منظر روحی هم نمی شناسد. 
شرایط استقلال رسما بحرانی است، استرا کار بسیار سخت تری از کالدرون دارد. مطمئنا شما چنین تغییرات بسیار عمیقی را در باشگاه های بزرگ و موفق دنیا نمی بینید.

بیشتر بخوانید:

آخرین وضعیت کریمی و باقری در استقلال

آخرین وضعیت چشمی و استقلال/مذاکراتی که هنوز ادامه دارد

 

 

تگ ها


نقل انتقالات اخبار نقل و انتقالات محمد سررشته‌داری آندره آ استراماچونی گابریل کالدرون لیگ برتر خلیج فارس فوتبال