آتالانتا و تکرار رکورد ویژه اینتر بعد از ۲۴ ساعت

آتالانتا موفق شد به رکورد&#۱۶۰; ۱۰۰ گل زده در یک سال تقویمی سری‌آ دست پیدا کند....

به گزارش "ورزش سه" در لحظات پایانی نیمه اول دیدار آتالانتا برابر رم، ضربه لوئیس موریل بعد از برخورد به کریستانته تغییر جهت داد و وارد دروازه رم شد. اما این یک گل ویژه و رکورد شکن برای شاگردان جان پیرو گاسپرینی به حساب می آمد چرا که آنها توانستند به آمار ۱۰۰ گل زده در یک سال تقویمی رقابت‌های سری آ دست پیدا کنند.

نکته جالب اینکه هیچ تیمی از سال ۱۹۵۰ تا کنون ۱۰۰ گل در یک سال تقویمی رقابت‌های سری آ به ثمر نرسانده بود اما حالا در فاصله ۲۴ ساعت دو تیم موفق شده‌اند که به آن دست پیدا کنند؛ آتالانتا و روز گذشته هم اینتر.

اینتر شب گذشته موفق شد پنج گل برابر سالرنیتانا به ثمر برساند و آمار گل های زده خود در سال ۲۰۲۱ و در مسابقات سری‌آ را به عدد ۱۰۳ برساند. آنها همچنین می توانند به این آمار اضافه کنند چرا که هفته آینده یک بازی دیگر قبل از شروع سال جدید میلادی در سری‌آ برگزار خواهد شد.

آتالانتا پنجمین باشگاهی است که در یک سال تقویمی به ۱۰۰ گل در سری آ رسیده است. میلان دو بار با ۱۰۵ گل در سال ۱۹۴۹ و ۱۲۰ گل در سال ۱۹۵۰ به آن دست یافت. تورینو ۱۱۱ گل در سال ۱۹۴۷ و ۱۱۴ گل در سال ۱۹۴۸ به ثمر رساند. یوونتوس در سال ۱۹۳۳ با ۱۰۰ گل موفق به ثبت این رکورد شد، در حالی که اینتر در حال حاضر ۱۰۳ در سال ۲۰۲۱ به ثمر رسانده است.

تگ ها


آتالانتا