آتلتیکو-رئال

به گزارش مدال به نقل از آی اسپورت-دومین فینالیست لیگ قهرمانان اروپای فصل 2017-2016 امشب در دیداری كه از ساعت 23:15 در ورزشگاه ویسنته كالدرون برگزار می شود، مشخص خواهد شد ......

  به گزارش مدال به نقل از آی اسپورت- دومین فینالیست لیگ قهرمانان اروپای فصل 2017-2016 امشب در دیداری كه از ساعت 23:15 در ورزشگاه ویسنته كالدرون برگزار می شود، مشخص خواهد شد. این ورزشگاه برای آخرین مرتبه میزبان یك دیدار اروپایی خواهد بود و اتلتیكومادرید تلاش می كند در خانه 33 گل خورده دیدار رفت برابر رئال مادرید را جبران كند، اگرچه كار بسیار سختی به نظر می رسد.

اتلتیكومادرید ؛ وداع خوب با ویسنته كالدرون

اوضاع در سانتیاگوبرنابئو آن قدر برای اتلتیكویی ها بد پیش رفت كه دیگو سیمئونه پس از پایان بازی در رختكن متوجه ناامیدی برخی از بازیكنان تیمش شد. ال چولو خطاب به بازیكنانش گفته اگر كسی نمی خواهد در بازی برگشت به میدان برود مشكلی نخواهد داشت. مرد آرژانتینی یأس و ناامیدی را برنمی تابد و می خواهد تیمش تا آخرین لحظه ای كه برای جبران فرصت دارد، بجنگد. امشب اتلتیكو را متفاوت تر از آن چیزی كه همیشه دیده ایم، خواهیم دید. برای جبران 3 گل خورده سیمئونه دیگر نمی تواند تیمی با تاكتیك دفاعی را به زمین بفرستد یا مالكیت توپ را برای استفاده از ضدحملات به تیم حریف بدهد. آمار و تاریخ می گوید اتلتیكو در لیگ قهرمانان نباید به فكر بردن باشد اما در فوتبال چیزی قابل پیش بینی نیست. تیم قرمز و سفیدپوش مادریدی فقط یك مرتبه فصل 1959-1958 موفق شده در لیگ قهرمانان رئال را مغلوب كند. فصل بعد روخی بلانكو به ورزشگاه جدیدش نقل مكان خواهد كرد و این آخرین بازی اروپایی آنها در ورزشگاه ویسنته كالدرون است. خاطره های خوب زیادی در این ورزشگاه برای اتلتیكو رقم خورده و آنها می خواهند حتی اگر در لیگ قهرمانان فینالیست نشدند حداقل در آخرین شهرآورد مادرید در این ورزشگاه سربلند باشند.

رئال مادرید ؛ از حالا به فكر فینال

هت تریك رونالدو و خیال راحت رئالی ها. اگر هوادار رئال مادرید هستید قطعاً امشب با خیال راحت به تماشای بازی تیم محبوب تان خواهید نشست. رئال مادرید تنها تیمی است كه روزهای پایانی فصل در تب و تاب قهرمانی در دو جام است. در لالیگا با اینكه شرایط شان بهتر از بارسلوناست اما تا از این تیم پیش نیفتند نمی توانند خودشان را قهرمان بدانند. در لیگ قهرمانان وضعیت خوبی دارند و پس از برتری 3 گله در شهرآورد رفتِ نیمه نهایی با هدف حفظ آن برتری و فینالیست شدن به میدان خواهند رفت. خونسردی زیدان به بازیكنان تیمش تزریق شده و آنها می توانند امشب با كنترل بازی صعود بی دردسری به فینال داشته باشند. بدون شك زیدان به فكر كاردیفِ ولز هم هست، جایی كه می تواند تاریخ ساز شود و علاوه بر اینكه رئال را تبدیل به اولین تیمی می كند كه در 2 فصل متوالی قهرمان لیگ قهرمانان می شود، خودش هم با كسب 2 جام در 2 فصل نخست حضورش در این رقابت ها در تاریخ جاودانه خواهد شد. اگرچه رئال مادرید یك آمار منفی 4 فصل پیروز نشدن در لالیگا برابر اتلتیكو را داشت اما آنها در 15 بازی آخرشان در لالیگا و یك بازی در لیگ قهرمانان در ویسنته كالدرون فقط یك مرتبه برابر همشهری مغلوب شده اند

مصدومان و محرومان

خوانفران، آگوستو فرناندس، خوسه خیمنس و شیمه ورسالیكو مصدومان اتلتیكو برای بازی امشب هستند. دنی كارواخال كه بازی رفت مصدوم شد هم در كنار گرت بیل و په په نمی توانند در بازی برگشت به میدان بروند

آخرین جدال

شهرآورد رفت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا با هت تریك رونالدو 3 بر صفر به سود رئالی ها تمام شد

آمار بازی

صفر) اتلتیكومادرید در ویسنته كالدرون در 5 بازی قبلی مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان شكست نخورده. (4 برد و یك تساوی)

160) تعداد بردهای رئال در شهرآورد تقریباً 2 برابرِ اتلتیكو بوده است. 109 برد برای كهكشانی ها و 53 برد برای اتلتیكو.

5) 5 سال پیش اتلتیكو در نیمه نهایی یك رقابت اروپایی تیمی از اسپانیا را حذف كرد. والنسیا تیمی بود كه در لیگ اروپا برابر روخی بلانكو شكست خورد.

4) رئال مادرید پیش از این 4 مرتبه در لیگ قهرمانان با اتلتیكو برخورد كرده؛ 2 مرتبه در مراحل حذفی همشهری را كنار زده و 2 مرتبه هم در فینال موفق شده جام را با شكست روخی بلانكو بالای سر ببرد.

یك) اتلتیكومادرید در 5 بازی قبلی خانگی در لیگ قهرمانان این فصل فقط یك گل از روستوف دریافت كرده كه زننده آن سردار آزمون بوده است.

7) این هفتمین حضور متوالی رئال مادرید در نیمه نهایی لیگ قهرمانان است كه یك ركورد محسوب می شود.

10) كریس رونالدو در بازی برگشت هم برای گلزنی انگیزه دارد چراكه می تواند با زدن 2 گل دیگر از لیونل مسی پیشی بگیرد و بهترین گلزن این لیگ قهرمانان شود.

تركیب احتمالی دو تیم

اتلتیكومادرید: اوبلاك، اِرناندس، گودین، ساویچ، لوئیس، كاراسكو، سائول، گابی، كوكه، گریزمن و گامیرو

رئال مادرید: ناواس، ناچو، واران، راموس، مارسلو، مودریچ، كاسمیرو، كروس، ایسكو، رونالدو و بن زما

 

تگ ها


اخبار روز فوتبال