آخرین اخبار از مذاکرات استقلال با گزینه های خارجی/ توافق اولیه با شفر، پیش بردن مذاکرات با دالیچ

در حالیکه مدیران باشگاه استقلال در قبال اعلام گزینه های نهایی سرمربیگری این تیم سکوت می کنند، برخی سایتها خبر از توافق از با شفر داده اند ......

در حالیکه مدیران باشگاه استقلال در قبال اعلام گزینه های نهایی سرمربیگری این تیم سکوت می کنند، برخی سایتها خبر از توافق از با شفر داده اند.

به گزارش مدال به نقل از سایت نود، برخی خبرها حاکی از آن بود که استقلال تا دربی به میک مک درموت اعتماد می کند اما آنطور که حسن روشن قبل از خروجش از کمیته فنی خبر داده بود، باشگاه با حضور دائم مک درموت مخالفت کرده است.

کمیته فنی معتقد است که استقلال باید با یک گزینه خارجی خوب قرارداد ببندد. مدیران استقلال در یکی دو هفته اخیر سعی کردند با مطرح کردن نام فاتح تریم، هواداران استقلال را راضی کنند تا فشار انتقادها کم شود اما این اشتباه تاکتیکی، توقع هواداران استقلال را بالا برد و همین کار استقلال را برای پیدا کردن جایگزین نام فاتح تریمی که پیشنهاد مالی اش بالا بود، سخت تر کرد.

مصاحبه های اعضای هیات مدیره اما هر کدام سمت و سوی مختلفی داشت و نامهای مختلفی مطرح شد و البته تشکیل کمیته فنی باشگاه هم باعث نشد اعضای هیات مدیره گفت و گوهایشان را متوقف کنند.

حسن روشن پس از اعتراض هایی که به افتخاری داشت از سمتش استعفا داد تا کمیته فنی بدون او کارش را انجام دهد. علی جباری، سهراب بختیاری زاده، سیروس دین محمدی، جواد زرینچه، بیژن طاهری، جواد قراب و مجیدنامجو مطلق نامهایی بودند که گفته شد عضو کمیته فنی استقلال شده اند و ظاهرا این کمیته هم نظر به حضور سرمربی بزرگ خارجی داده اند. سرمربی که البته استقلال بتواند از پس هزینه های او بربیاید.

در هر حال نام برند شوستر، سرمربی سابق رئال مادرید هم شنیده شد. نامی که البته بازی کردن با آن به جای فاتح تریم، می توانست هواداران را کمتر راضی کند. در کنار آن وینفرد شفر هم امروز مطرح شد تا در نهایت خبر برسد که استقلالی ها با او توافقات اولیه رسیده اند. خبر این توافق ها درست مثل ماجرای فاتح تریم است و هیچ مقامی از استقلال این خبر را تایید نکرده است.  شفر آلمانی در الاهلی امارات سرمربی فرهاد مجیدی بوده است. در هر حال منابع غیررسمی می گویند کار با او تمام شده تا این سرمربی ۶۷ ساله به زودی به تهران بیاید. شفر متولد ۱۰ ژانویه ۱۹۵۰ است و در شهر ماین آلمان به دنیا آمده است. شفر در خط میانی برای تیم های کیکرز اوفن باخ،بورسیا مونشن گلادباخ و کارلسروهه بازی کرده.در کارنامه او ۴۳۸ بازی ۶۲۲ گل به ثبت رسیده است. کسب عنوان قهرمانی بوندسلیگا و جام حذفی آلمان در سال ۱۹۷۰بزرگ ترین افتخار او در کشورش بوده است. شفر از سال ۱۹۸۲ وارد دنیای مربیگری شد. او در مونشن گلادباخ و در حالی که بازی می کرد مربی تیم دوم مونشن گلادباخ نیز بود. او در مونشن گلادباخ، کارلسروهه، اشتوتگارت و تنیس بورسیا برلین مربیگری کرده و سپس به عنوان مربی تیم ملی کامرون منصوب شد. شفر همچنین در تیم های الاهلی و العین مربیگری کرد وپس از آن تیم باکو رفت، او در سال ۲۰۱۱ سرمربی تیم ملی تایلند شد و در ادامه به تیم موانگ تن یونایتد تایلند شد .شفر از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶ مربی جامائیکا بوده است. وینفرد شفر ۱۰۸ بار در عرصه ملی مربیگری کرده و صاحب ۴۲ پیروزی شده است. شیفر در ۵۹ بازی رسمی صاحب ۲۲ برد شده است . مربیگری در سه قاره و کسب عناوین قهرمانی در جام ملتهای آفریقا و نایب قهرمانی جام کنفدراسیونها با کامرون، قهرمانی در جام کشورهای حوزه کارائیب و نایب قهرمانی گلدن کاپ با جامائیکا از جمله افتخارات ملی این مربی المانی محسوب می شود.او در عرصه باشگاهی نیز با الاهلی و العین قهرمان لیگ و سوپرکاپ امارات شده است.این مربی آلمانی از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۷ سرمربی الاهلی امارات، از ۲۰۰۷ تا ۲۰۰۹ سرمربی العین امارات هم بوده است.

 

اما یک نام، هنوز گزینه است. دالیچ نامی است که استقلالی ها هنوز هم روی او حساب می کنند و به نظر می رسد اگر شفر و شوستر و امثالهم پاسخ رد بدهند، استقلال با این مربی کروات که سابقه مربیگری در تیم های وارتکس، دینامو تیرانا، الفیصلی، الهلال، العین را دارد مذاکره جدی انجام دهد. دالیچ در در فصل ۲۰۱۲-۲۰۱۳ همراه با الهلال عربستان نایب قهرمان لیگ حرفه ای فوتبال عربستان شد. افتخارات او در فوتبال آسیا کم نیست. او در سال ۲۰۱۴-۲۰۱۵ همراه با العین قهرمان لیگ امارات و در سال ۲۰۱۶ نایب قهرمان لیگ قهرمانان آسیا شد و همین می تواند نشان دهد که او شناخت خوبی از فوتبال آسیا دارد.

مسوولان باشگاه استقلال که دیشب در پی انتشار اخباری در برخی رسانه ها و موج اعتراض های گسترده هواداران استقلال در فضای مجازی، در مصاحبه ای توافق با والتر زنگا را قویا تکذیب کرده بودند در قبال خبر توافق با وینفرد شفر سکوت محض اختیار کرده اند و همین سکوت نشان می دهد که این مربی به استقلال نزدیک شده و فقط تاییدیه نهایی وزارت ورزش و کمیته فنی مانده است.  

در هر حال باید منتظر ماند و دید استقلال با چه گزینه ای به توافق می رسد. سرگیجه ای که باعث شده تا هواداران از این وضعیت ناراضی باشند. استقلال فعلا تا ۲۱ مهر در لیگ برتر بازی ندارد. جمعه ۲۱ مهر استقلال در تهران میزبان فولاد خوزستان است. بازی بعدی استقلال در مقابل پرسپولیس خواهد بود. مطمئنا استقلالی ها دوست ندارند بدون سرمربی یا حتی با سرمربی موقت به مصاف حریف دیرینه شان بروند!

 

تگ ها


اخبار روز استقلال فوتبال