آخرین بازمانده نسل طلایی استقلال/ خسرو و فرارها و سانترهایش+ویدیو

خسرو حیدری وینگر هجومی استقلال و تیم ملی از آن دست بازیکنانی بود که وقتی توپ را روی دروازه سانتر می کرد، همیشه بوی گل می آمد....

به گزارش خبرنگار مدال، خسرو حیدری، دست پرورده مکتب استقلال بود. در اوایل دهه 80 صمد مرفاوی او را کشف کرد و به تیم جوانان استقلال آورد. خسرو در جوانان استقلال به همراه بازیکنانی همچون آندرانیک تیموریان، مجتبی جباری، وحید طالب لو، امیرحسین صادقی و... نسل طلایی استقلال را به وجود آوردند.

او به همراه مجتبی جباری در سال 81 برای گذراندن خدمت سربازی به تیم ابومسلم خراسان رفت. خسرو حيدري از آن روزها مي گويد: "خب ما همه جوان بوديم. هم من، هم آندو و هم مجتبي!  آن روزها اين كيفيت را نداشتيم. به هر حال من هم خيلي زود از اين تيم جدا شدم... مشكل ابومسلم هميشه همين بود. بازيكنان جوان بعد از يكي دو سال مي رفتند و مربي بايد از نو شروع مي كرد."

بعد از اتمام دوران خدمت سربازی، خسرو به تیم پیکان پیوست و یک فصل در این تیم بازی کرد. بعد از پیکان به مدت سه سال (بین سال های 84 تا 86) در تیم پاس پا به توپ بود، تا این که در سال 87 هافبک خلاق و جوان فوتبال ایران بار دیگر به استقلال بازگشت تا خاطرات قبل را این بار پخته تر و آماده تر در جمع آبی ها تکرار کند و در تغيير و تحولاتي كه فتح الله زاده در تيمش به وجود آورد جذب استقلال شد. خسرو درخصوص آن روز ها می گوید «مي دانستم يك روز برمي گردم. وقتي پيشنهاد استقلال رسيد ديگر حتي به خودم اجازه فكر كردن هم ندادم. می خواستم به تيم ملي دعوت شوم. من اين هدف را در تمام سال هاي قبلي زندگي ام از دست داده بودم».
خسرو در سال 86 توسط افشین قطبی به تیم ملی دعوت شد، چند بازی نیمکت نشین بود تا اینکه در بازی با تایلند به میدان رفت و با سانتری که در دقیقه 90 روی دروازه تایلند کرد پایه گذار گل برتری تیم ملی ایران شد. سال 89 خسرو مدت زمان کوتاهی همراه با امیرقلعه نویی به سپاهان رفت اما پس از گذشت یک سال بار دیگر به استقلال بازگشت.
خسرو حیدری قهرمانی های متعددی را در طول دوران فوتبالش تجربه کرد:
نایب قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران ۸۴-۸۵ به همراه تیم پاس 
قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران ۸۸-۸۷ به همراه تیم استقلال
قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران ۹۰-۸۹ به همراه تیم سپاهان 
قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران ۹۲-۹۱ به همراه تیم استقلال 
نایب قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران ۹۶–۱۳۹۵ به همراه تیم استقلال
قهرمانی در جام حذفی ۹۱-۹۰ به همراه تیم استقلال 
قهرمانی در جام حذفی فوتبال ایران ۹۷–۱۳۹۶ به همراه تیم استقلال

و حالا خسرو استقلال با رویای شیرینش خداحافظی می کند. او را شاید باید یکی از آخرین بازیکنان دوران نسل طلایی استقلال دانست که یک به یک کفش هایشان را آویختند تا استقلال همچنان در حسرت آن روزهای بازیکن سازی و درخشانش چشم امید به آینده داشته باشد.

خبرخداحافظی خسرو حیدری را (اینجا) بخوانید

تگ ها


باشگاه استقلال بازی خداحافظی نسل طلایی استقلال سانتر وینگر هجومی ویدئو استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال