آخرین برنامه احتمالی بعد از آغاز بازیهای لیگ

رییس کمیته مسابقات سازمان لیگ توضیحاتی را درباره زمان شروع رقابت های لیگ برتر ارائه کرد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، سهیل مهدی بعد از پایان جلسه با مدیران باشگاه های لیگ برتری عنوان کرد: بنا به دستورالعمل دبیرکل محترم فدراسیون فوتبال قرار شد امروز مرور اجمالی و کلی روی عملکرد باشگاه ها داشته باشیم. این جلسه البته یک طرفه نیست. هم به واسطه نیازهای فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ درباره تکمیل مدارک مورد نیاز مالی و حقوقی و مالکیتی اقدام کردیم و هم اگر کمکی از دست ما درباره پرونده ها و موضوعات مختلف بربیاید کمک کنیم. تعامل ما دوطرفه هستند و خوشحال شدیم که نمایندگان باشگاه ها حضور یافتند.


وی درباره بدهی های باشگاه ها تاکید کرد: این موضوع به ارکان قضایی فدراسیون برمی گردد و بهتر است من اظهارنظری نکنم اما از باشگاه ها خواستیم بدهی های داخلی و خارجی شان را مدیریت کنند تا بهترین عملکرد را داشته باشند. وقتی مسائل مالی خوب نباشد ما زیاد نمی توانیم دقیق باشیم اما خواهش کردیم باشگاه ها در این بحث بهتر عمل کنند.


رییس کمیته مسابقات سازمان لیگ درباره شروع رقابت های لیگ برتر بیان کرد: ما امروز بحثی درباره ادامه لیگ برتر نداشتیم. هنوز خبر اولیه ستاد مبارزه با کرونا درباره زمان آزاد شدن تمرینات نیامده و منتظریم آنها تصمیم بگیرند و به ما اعلام کنند تا بتوانیم برنامه ریزی کنیم.


مهدی ادامه داد: هر زمان اجازه تمرینات باشگاه ها صادر شود، ما ۳ هفته به تیم ها فرصت می دهیم تا آماده شوند و به لیگ برتر برسند. بعد از آن ۹ بازی باقیمانده را در فاصله ۴، ۵ روز یکبار برگزار می کنیم و فکر می کنم در ۴۰ روز بازی ها پایان یابد. آنوقت با فیفا نیز نامه نگاری می کنیم تا پنجره نقل و انتقالاتی مان جابه جا شود و بتوانیم برای فصل آینده برنامه بریزیم.


وی درباره صحبت های سعیدی سخنگوی ستاد مبارزه با کرونا مبنی بر تعطیلی مسابقات فوتبال بیان کرد: من برای ایشان احترام قائل هستم اما اینکه لیگ تعطیل شود یا ادامه یابد در حیطه اختیارات فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ است. اجازه بدهند در این خصوص ما تصمیم بگیریم. ما از فرمایشات ایشان استفاده می کنیم اما آنها فقط می توانند مجوز برگزاری تمرینات و بازی ها را بدهند و در نهایت ما با تعامل و توافق با باشگاه ها تصمیم گیری خواهیم کرد.

بیشتر بخوانید:

تکذیب اجرای قانون ۵ تعویض در فوتبال ایران

تعدادی از مکان‌های ورزشی را به کرونا اختصاص دادیم

 

 

تگ ها


ویروس کرونا سازمان لیگ برتر سهیل مهدی فوتبال ایران فوتبال