آخرین حرف های مهدوی کیا درباره فوتبال ایران؛ حیرت از برنامه ریزی قطر

مهدی مهدوی کیا بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران در اینستاگرام خود از پیشرفت چشم گیر فوتبال قطر صحبت کرده است....

مهدی مهدوی کیا بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران در اینستاگرام خود از پیشرفت چشم گیر فوتبال قطر صحبت کرده است.

به گزارش مدال، درود بر دوستان عزیز بخصوص علاقه مندان فوتبالی، شاید این آخرین بار باشد که در مورد فوتبال ایران و مشکلاتش بر حسب وظیفه به عنوان عضو کوچکی  از خانواده فوتبال اظهار نظر می کنم. عکس بالا مربوط به آکادمی اسپایر، آقای سانچز سرمربی قطر و تیم قهرمان جام ملتهای آسیا هست که زنجیروار به هم متصلند.
موفقیت اتفاقی نیست و احتیاج به زیرساخت، تلاش و استفاده از آدمهای متخصص و با دانش دارد.
به خاطر دارم که پنج سال پیش با سانچز و همکار آلمانی و آنالیزورش در تیم ملی جوانان قطر، بعد از باخت سنگین به ایران در کیش همکلام شدم و نیم ساعت بعد از باخت با قاطعیت از قهرمانی تیمش در مسابقات پیش رو در جوانان آسیا صحبت می کرد. کنجکاو شدم و بعد از شنیدن برنامه آنها در سال های گذشته، خصوصا دو سال آخر که شامل بازی با بهترین تیم های جهان در رده جوانان، اردوهای متعدد آماده سازی و تمرین کردن بازیکنانشان با تیم های اروپایی بود. حیرت زده شدم که قطر چه برنامه 2022 و دقیقی را دنبال می کند و در سال های قبل از رسیدن به جام جهانی سانچز از موفقیت این نسل فوتبالی قطر در آینده مطمئن بود.
الگوبرداری از کشورهای صاحب نام را رها کنید که سال ها با آنها فاصله داریم. قطر نمونه و الگوی مناسبی از موفقیت را ارائه داد در حالی که جمعیتش به یکی از شهرستان های ما نمی رسد. 
ایران ما پر از استعداد حتی در دورافتاده ترین نقاطش است. به داد فوتبال پایه برسید. زمین های مناسب، لوازم آموزشی ارتقا دادن دانش مربیان جوان و با انگیزه و تقسیم آنها در سطح کشور و کنترل و آموزش آنها توسط مربیان جوان و با دانش و ارزان قیمت خارجی، راه پیشرفت فوتبال و موفقیت است.
در غیر این صورت با آمدن گواردیولا و یورگن کلوپ هم تمام موفقیتها موقتی می باشد. همانطور که در چهل سال گذشته بزرگترین دستاوردمان صعود به جام جهانی و حذف در مرحله گروهی بوده. همه چیز از پایه درست می شود.

آخرین حرف های مهدوی کیا درباره فوتبال ایران؛ حیرت از برنامه ریزی قطر