آخرین خاطره خوش تراکتور از استقلال

تراکتور در حالی فردا به مصاف استقلال می‌رود که پیروزی در فینال جام حذفی 98-99 آخرین خاطره خوش سرخ‌پوشان از حریف تهرانی است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، تیم‌های تراکتور و استقلال فردا از ساعت 17:30 حساس‌ترین بازی هفته هجدهم لیگ برتر را در تبریز برگزار می‌کنند.

شرایط دو تیم در جدول رده بندی به هیچ عنوان قابل مقایسه نیست. استقلال با 41 امتیاز صدرنشین است و تراکتور با 14 امتیاز در مکان سیزدهم قرار دارد. با این وجود اما تقابل‌های استقلال و تراکتور طی یک دهه اخیر همواره جذاب و حساس بوده است.

در طول 5 تقابل اخیر دو تیم، تراکتور تنها صاحب یک برد شده که مربوط به دیدار پایانی جام حذفی 98-99 می‌شود؛ جایی که سرخ‌پوشان فوتبال آذربایجان با نتیجه سه بر دو از سد استقلال گذشتند تا برای دومین بار در تاریخ، جامِ حذفی را بالای سر ببرند.

پس از بازگشت تراکتور به لیگ برتر، دو تیم تا کنون ۲۵ بار باهم بازی کرده‌اند. در این بازی‌ها تراکتور 9 برد کسب کرده و استقلال صاحب 8 پیروزی شده است. تراکتور البته در اولین دوره لیگ برتر هم حضور داشت و در هر دو بازی رفت و برگشت مقابل استقلال شکست خورد. با احتساب این نتایج، استقلال یک برد بیشتر از تراکتور در تقابل‌هایشان کسب کرده ست (10 به 9).

استقلال از فصل 98-99 یعنی همان فصلی که در جام حذفی به تراکتور باخت، هیچ شکستی در لیگ برتر مقابل این تیم نداشته و طی 5 بازی، 4 بار پیروز شده است. بدون توجه به وضعیت جدول، هر دو تیم فردا برای کسب سه امتیاز به میدان می‌روند و باید دید که تراکتور بعد از فینال حذفی بالاخره می‌تواند با لبخند، زمین بازی با استقلال را ترک کند یا خیر.

تگ ها


فوتبال ایران استقلال Tractor لیگ برتر خلیج فارس فوتبال