آخرین خبرها از نیمکت ایران و کلینزمن

آیا یورگن کلینزمن که فرزندانش مقیم و ساکن آمریکا هستند و یک مربی فوق العاده نظم گرا و سیستماتیک و معتقد به برخورداری از ساختاری قوی است مربی تیم ملی ایران خواهد شد؟!...

آیا یورگن کلینزمن که فرزندانش مقیم و ساکن آمریکا هستند و یک مربی فوق العاده نظم گرا و سیستماتیک و معتقد به برخورداری از ساختاری قوی است مربی تیم ملی ایران خواهد شد؟!

به گزارش خبرنگار مدال، در پی استوری منتشره از سوی امیر سلطانی مدیرعامل اسبق استقلال خوزستان که برخی او را مشاور اقتصادی استوک سیتی هم نامیده‌اند برخی رسانه‌ها خبر از توافق تاج با کلینزمن دادند.
سلطانی در استوری اینستاگرام خود عکسی از یورگن کلینزمن سرمربی سابق آلمان و آمریکا را منتشر کرده و نوشته: کمی قدیمی اما هنوز طلا... به ایران خوش آمدی مربی.»
اخیرا مرزبان که سال‌ها ساکن آلمان بوده نیز گفته نام مربی جدید را می‌دانم اما نمی‌گویم.
آیا فدراسیون فوتبال با یورگن کلینزمن به توافق رسیده یا اینکه برخی خبر پراکنی‌ها صحت نداشته و جنبه جلب توجه دارد؟ تاج امروز گفته مربی تیم ملی اواسط اردیبهشت معرفی می شود و حالا خیلی‌ها در روزهای بی‌خبری از مذاکرات تاج با گزینه‌ها و همچنین شایعات منتشره درباره کلینزمن او را مربی آینده تیم ملی ایران دانسته‌اند. 
در این‌باره یک منبع موثق به خبرنگار مدال گفت: کلینزمن فوق‌العاده نظم‌گرا است و یک مربی اصطلاحا دیسیپلینی. او به ساختار در فوتبال اهمیت می‌دهد و حتی روحیاتش به گونه‌ای بود که بعضا از برخی مسائل در تیم ملی آلمان و عدم نظم آهنین ناراحت می‌شد. کلینزمن با این ویژگی‌ها می‌تواند در فوتبال ایران کار کند که خیلی چیزها سرجایش نیست؟ وی گفت: او البته یکی از گزینه‌های اصلی فدراسیون و وزیر بوده اما مذاکره با او جدی نبوده و من بعید می‌دانم توافقی صورت گرفته باشد. گزینه اصلی در حال حاضر همان هروه رنارد مراکشی است و مراکشی‌ها هم حتی برای انتخاب جانشین او سراغ مورینیو نیز رفته بودند.
یک مقام آگاه دیگر در این‌باره به خبرنگار مدال گفت: بنده پرس و جو کردم. و کلینزمن گزینه نهایی نیست یعنی اینکه در حال حاضر توافقی با او نشده اما مدنظر بوده است.
پیگیری‌های خبرنگار مدال نشان دهنده موانع مهم دیگری بر سر راه حضور کلینزمن در ایران است. فرزندان کلینزمن در آمریکا و لس آنجلس زندگی می‌کنند. او مدام در حال سفر بین آلمان و آمریکا است و بیشتر هم در آمریکا بسر می‌برد. فرض کنید فردی که مدام به آمریکا سفر می‌کند، خانواده‌اش در آمریکا زندگی می‌کنند و همه‌شان مقیم آمریکا هم هستند سرمربی ایران شود. آیا برای او مشکلی در سفرها پیش نمی‌آید؟ آیا او برای انتقال مبالغ دریافتی مشکلی نخواهد داشت؟! فارغ از همه اینها به نظر شما کلینزمن با آن اصول و عقاید فوتبالی خود در فوتبال ایران که نظم و ساختار و برنامه‌ریزی بلند مدت به نوعی حرف آخر را می‌زند حاضر به پذیرش مربیگری در ایران می‌شود و این همه تنش و دردسر را به جان خواهد خرید؟ 
شما مخاطب مدال فارغ از خبرها و با شناخت از این روحیات مربی ژرمن‌ها چه نظری دارید؟! در کنار این گمانه‌ها و اطلاعات، سکوت فدراسیون فوتبال در قبال خبر برخی رسانه‌ها مبنی بر توافق با کلینزمن را نشانه لو رفتن مذاکرات می‌دانید یا یک سکوت تاکتیکی که به تکذیب همه جانبه شکسته خواهد شد. البته خیلی هم منتظر تکذیبیه نباشید چون تاج حتی مذاکره با رنارد، مونتلا و دیگر گزینه‌ها که نام‌شان در رسانه‌ها مطرح شده را هم تکذیب نکرد.