آخرین خبر از وضعیت دیاباته و استقلال

شیخ دیاباته از مسئولان باشگاه استقلال بشدت ناراحت است؛ وضعیت کنونی او را به جایی رسانده که احتمال جدایی اش در پایان فصل بسیار قوت گرفته است....

به گزارش "ورزش سه"، مهاجم فرانسوی استقلال اگرچه در یکی دو گفت و گوی تلویزیونی که طی ماه های گذشته داشته فوتبالیستی بسیار خوش اخلاق نشان داده اما او این روزها دلخوری هایی از مسئولان باشگاهش پیدا کرده و به همین خاطر در تمرینات هم شرکت نمی کند.


ماجرای شیخ دیاباته یک مساله مشخص است درباره موضوعات مالی است. این مهاجم مالیایی از ماه ها قبل مطالباتش از استقلال عقب افتاده است. مسئولان باشگاه استقلال قبل از شروع رقابت های لیگ قهرمانان آسیا به دیاباته قول داده بودند که مطالبات او را بعد از بازگشت از عربستان پرداخت کنند. او نیز پذیرفته بود اما در بازگشت تیم به عربستان بازهم چنین اتفاقی نیفتاد تا دیاباته شاکی تر از همیشه به نظر می رسد.


از سوی دیگر دیاباته با وجود همه خصوصیات اخلاقی خوبش اما مهاجمی است که دوست دارد در ترکیب استقلال به طور کامل فیکس باشد. در این خصوص شنیده می شود در بازی استقلال و الاهلی عربستان در اولین دیدار لیگ قهرمانان آسیا وقتی شیخ نیمکت نشین می شود، هرویه میلیچ را واسطه می کند تا با فرهاد مجیدی و فراز کمالوند(که آن زمان مدیریت فنی آبی پوشان رابرعهده داشت) صحبت کند و دلیل نیمکت نشینی اش را بپرسد.


اختلاف پیش آمده در عربستان اما خیلی زود با بازگشت دیاباته به ترکیب اصلی استقلال مرتفع شد. در کنار این مسائل شیخ اما در حالی که بعد از بازگشت از عربستان انتظار داشت مسئولان باشگاه پولش را بدهند، وقتی با وعده های پوچ مدیران مواجه شد عصبانی شد. در این شرایط او انتظار داشت در دربی پایتخت در ترکیب ثابت بازی کند و حداقل بخشی از دلخوری اش برطرف شود اما این اتفاق هم نیفتاد و فیکس نبودن در دربی نیز بر ناراحتی دیاباته افزود.


در چنین شرایطی دیاباته بعد از دربی پایتخت به بهانه مصدومیت دیگر در تمرینات استقلال حضور پیدا نکرد و مقابل ذوب آهن در دیدار جام حذفی نیز غایب بود. فرهاد مجیدی بعد از بازی با ذوب آهن اعلام کرد که دیاباته را بعد از دربی ندیده و به او گفته اند که مصدوم است. این در حالی است که کادرفنی استقلال از مصدومیت دیاباته متعجب هستند ونمی دانند او در جریان کدام بازی و کدام تمرین مصدوم شده است!


این ماجراها ادامه پیدا کرد تا اینکه وقتی مسئولان استقلال صبح پنجشنبه پیگیر حضور دیاباته در تمرینات می شوند، او به آنها اعلام می کند تا بازی با نفت آبادان به تمرینات می رود و بعد از آن با توجه به تعطیلی طولانی مدت لیگ برتر قصد رفتن به فرانسه برای مرخصی دارد. ظاهرا دیاباته مدت دو هفته مرخصی را از کادرفنی طلب کرده که البته این درخواست با مخالفت شخص فرهاد مجیدی مواجه می شود.


سرمربی استقلال با توجه به اینکه هربار دیاباته به خارج از کشور سفر کرده برای بازگشت به ایران تاخیر داشته واز طرفی با مشکلاتی از قبیل ناآمادگی جسمانی یا اضافه وزن به ایران برگشته، بهتر است در تعطیلی چندروزه بعد از دیدار با نفت آبادان هم در تهران بماند و به کشورش نرود تا شرایط بدنی اش خراب نشود. آخرین بازی که دیاباته برای مرخصی از ایران خارج شد، چند روز در بازگشت به کشور تاخیر داشت و وقتی در تعطیلات نوروز ۱۴۰۰ به تمرینات رسید مصدومیت جزئی نیز داشت و مشخص نبود چرا چنین شرایطی برای او پیش آمده است. 


از سوی دیگر مدیران باشگاه استقلال نیز معتقدند دیاباته هربار که به مرخصی رفته، برای بازگشتش چند روز مدیران را معطل کرده وهمین موضوع باعث شده تا بلیت های هواپیمایی که برای او خریداری می شود بسوزد. دیاباته هربار به بهانه هایی برای بازگشت به ایران تعلل کرده و باعث شده تا باشگاه از نظر مالی نیز به خاطر بلیت های برگشت دیاباته ضرر زیادی را تحمل کند.


در نهایت ماجرای مخالفت مجیدی با مرخصی دیاباته هم مزید برعلت شده تا این بازیکن حسابی از دست مسئولان باشگاه ناراحت شود. این مهاجم مالیایی اعتقاد دارد مدیران باشگاه که پولش را پرداخت نمی کنند، کادرفنی هم در استفاده از او به عنوان یارفیکس صرف نظر می کند و باعث می شود که او کمتر به آپشن های قراردادی اش برای گلزنی و حضور در ترکیب ثابت برسد. از طرفی با درخواست مرخصی اش هم مخالفت می شود.


این اتفاقات خشم دیاباته را برافروخته و باعث شده تا او تصمیمش برای جدایی از جمع آبی ها را بگیرد. اگرچه مسئولان استقلال درخواست دیاباته برای جدایی را تکذیب و اعلام کرد او اخطاری به باشگاه بابت فسخ یک طرفه قراردادش نداده اما مشخص است که با شرایط کنونی دیاباته علاقه ای به ماندن در جمع آبی پوشان ندارد.

این مهاجم دو متری فوتبال ایران که در لیگ بیستم به اندازه گذشته فروغ زیادی هم داشته، گفته می شود چند پیشنهاد از کشورهای حاشیه خلیج فارس دریافت کرده و بدش نمی آید برای فصل آینده فوتبالش را در فضایی خارج از فوتبال ایران دنبال کند. 


حال باید منتظر ماند و دید طی روزهای آینده چه اتفاقاتی درباره دیاباته رخ می دهد؛ از آنجایی که بعید است مجیدی با مرخصی دیاباته بعد از دیدار با نفت آبادان موافقت کند، این شایعه وجود دارد که ممکن است دیاباته بدون هماهنگی با باشگاه ایران را ترک کند و همان کاری را انجام بدهد که هرویه میلیچ در دوران سرمربیگری محمود فکری انجام داد. هرچند که هنوز چیزی در این خصوص مشخص نیست و شاید روزهای دیگر تکلیف مهاجم باتجربه استقلالی ها را مشخص کند.

تگ ها


دیاباته استقلال تهران فوتبال ایران استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال