آخرین شانس پرسپولیس برای صلح با برانکو

باشگاه پرسپولیس ادعا می‌کند که همچنان به دنبال مصالحه با برانکو ایوانکوویچ از طریق مذاکره است....

به گزارش "ورزش سه"، یک سال از جدایی برانکو ایوانکوویچ می‌گذرد اما او هنوز حقوق سال آخر خود را نگرفته است. سرمربی کروات سرخپوشان که به دلیل بدعهدی در دوره حمیدرضا گرشاسبی و ایرج عرب، توانست سال آخر قراردادش با پرسپولیس را فسخ کند و راهی الاهلی عربستان شود، بعد از این اقدام دست به شکایت از پرسپولیس در دادگاه فیفا زد و حالا حکمی در حدود یک میلیون و ۸۵ هزار یورو گرفته که سرخپوشان ملزم به پرداخت آن هستند.

البته باشگاه پرسپولیس اقدامات خود در پرونده برانکو ایوانکوویچ را مناسب می‌داند و اعتقاد دارد که توانسته در بخشی از دفاعیات خود پیروز شود: «در این پرونده در ابتدا مبلغی از طرف آقای برانکو مطالبه شد. بخش حقوقی باشگاه دفاعیه خود را ارسال کرد و اتفاقا در حکم صادره، فیفا قسمتی از دفاعیه باشگاه را قبول کرد و در حکم نهایی، مبلغی که باید پرداخت کنیم از مبلغ اولیه مورد مطالبه آقای برانکو خیلی کمتر بود. تا همینجا هم اقدام حقوقی مناسبی صورت گرفته بود.»

اما این در حالی است که باشگاه پرسپولیس به جای پرداخت این بدهی تصمیم گرفته که به دادگاه عالی ورزش شکایت کند و خواستار تجدیدنظر در این حکم شود، موضوعی که با واکنش منفی از سوی طرفداران این تیم مواجه شده است. خواجه وند مسئول حقوقی باشگاه در توجیه این تصمیم می‌گوید: «بعد از اینکه حکم آمد هم به دادگاه عالی ورزش اعتراض کردیم که باید این اتفاق می‌افتاد. درباره هزینه‌هایی که برای این پرونده مطرح می‌شود هم تا به امروز فقط هزار فرانک سوئیس پرداخت کرده‌ایم و هنوز وارد مرحله بعدی نشده‌ایم. در مذاکره همانطور که از نامش مشخص است دو طرف با توجه به شرایط خود پیشنهاداتی می‌دهند که ممکن است قبول نشود، دوباره پیشنهاد می‌دهند و آنقدر پیش می‌روند تا به یک حد وسط و توافق برسند.»

رقم هزار فرانک در حالی مطرح شده که مهدی رسول پناه چند روز پیش در پاسخ به این سوال که آیا صرف هزینه ۱۱۰ هزار دلاری برای شکایت در دادگاه CAS قابل قبول است، گفته بود: «این مبلغ صحت ندارد. در حدود ۶۰ تا ۶۵ هزار یورو است. می ارزد و باشگاه تصمیم گرفته تا این موضوع را پیگیری کند.»

مسئول حقوقی پرسپولیسی ها البته پرونده را به دوره مدیران قبلی باشگاه یعنی انصاری فرد، عرب و گرشاسبی محول می‌کند و همچنین هدف باشگاه را مصالحه با برانکو می‌داند: «قتی این شکایت در فیفا مطرح شده باشگاه که نمی‌توانست دعوا را رها کند و همان مبلغ مورد مطالبه را عینا پرداخت کند. باید هم پرونده را مدیریت می‌کرد و هم از طرف دیگر به دنبال مصالحه با برانکو می‌رفت. وقتی طرح دعوا می‌شود به همان میزان مذاکره هم سخت‌تر می‌شود. با این حال تلاش ما بر این است که بالاخره به یک نقطه مشترک با آقای برانکو برسیم.»

در این مدت انتقادات زیادی بابت صرف هزینه در دادگاه عالی ورزش و همچنین برخورد نامناسب با سرمربی کروات مطرح شده اما خواجه وند اعتقاد دارد که باشگاه پرسپولیس هنوز می‌تواند با برانکو صلح کند: «آیا باید پرونده را رها می‌کردیم؟ یا نه، همزمان پرونده را مدیریت می‌کردیم و مذاکره هم می‌کردیم. همانطور که گفتم تاکنون برای این پرونده هزار فرانک هزینه شده و هنوز شانس صلح با آقای برانکو را داریم و درباره مراحل بعدی پرونده می‌توانیم بعدا صحبت کنیم.»

تگ ها


برانکو ایوانکوویچ عمان پرسپولیس تهران