آخرین فرصت‌های کسب سهمیه برای تراکتور

تبریز- تیم تراکتور پس از امتیازاتی که در دوران پساکرونای لیگ از دست داده است، برای کسب سهمیه آسیایی مسیر ناهمواری پیش روی خود می بیند....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، گروه استان‌ها؛ دو تیم شاهین شهرداری بوشهر و تراکتور در چارچوب هفته بیست و هشتم از سری رقابت‌های لیگ برتر فوتبال کشور از ساعت ۲۰:۳۰ فردا دوشنبه ۲۰ مردادماه در استادیوم شهید مهدوی بوشهر در دیداری حساس رو به روی هم صف آرایی خواهند کرد.

شاگردان ساکت الهامی در تراکتور طی دو هفته اخیر ۴ امتیاز حساس را در مصاف با تیم‌های شهر خودرو و پیکان از دست داده‌اند و البته خوش شانس بوده‌اند که از هر دو این بازی‌ها، موفق به کسب تک امتیاز نیز شده‌اند. تساوی برابر استقلال و باخت مقابل نساجی، از دیگر نتایج ضعیف الهامی در تراکتور پسا کرونا بوده است که در نهایت باعث شده تا کسب سهمیه فصل آتی رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا برای سرخ پوشان همچنان در هاله از ابهام قرار گیرد.

برتری‌های دو گله برابر صنعت نفت آبادان و سپاهان که هر دو با درخشش بی نظیر و ضربات از راه دور احسان حاج صفی به دست آمد، باعث شده تا تراکتور هم اکنون با ۴۶ امتیاز و یک بازی کمتر نسبت به استقلال ۴۹ امتیازی در رتبه سوم جدول جای گیرد.

و البته که پایین‌تر از سرخ پوشان، تیم‌های فولاد خوزستان، سپاهان اصفهان و شهر خودرو مشهد متر صد کوچک‌ترین فرصتی هستند تا اختلاف امتیازی بسیار اندک خود با تراکتور را جبران کرده و جای این تیم را در رتبه سوم بگیرند.

مسیر دشوار دو تیم برای کسب سهمیه و بقا

با برتری برابر شاهین، سرخ پوشان فوتبال آذربایجان می‌توانند ۴۹ امتیازی شده و تا حدی با خیال آسوده به سراغ ۲ بازی انتهایی فصل بروند، البته ذکر این نکته خالی از لطف نیست که ماشین سازی و فولاد، هر دو با انگیزه‌های بسیار بالایی در این هفته‌ها برابر تراکتور ظاهر خواهند شد و اگر ساکت الهامی و شاگردانش کوچک‌ترین لغزشی از خود نشان دهند، برایشان گران تمام خواهد شد.

در آن سوی میدان تیم شاهین شهرداری بوشهر با هدایت مهدی پاشازاده فعلاً گزینه اصلی و قطعی سقوط به رقابت‌های دسته پایین‌تر محسوب می‌شود، با این حال پیروزی بسیار حساس هفته گذشته این تیم مقابل پارس جنوبی جم همچنان امیدهای این تیم را برای بقا روی کاغذ زنده نگه داشته است و بوشهری‌ها امیدوارند تا با کسب ۳ امتیاز بازی با تراکتور، شرایط شأن را در جدول بهبود بخشند.

الهامی: سهمیه در دسترس است

ساکت الهامی با توجه به بازی‌هایی که طی هفته‌های اخیر از تیمش شاهد بوده و بازخورد منفی‌ای که از هواداران دریافت کرده، احتمالاً به خوبی می‌داند که در صورت عدم کسب سهمیه آسیایی، دیگر جایی در تراکتور نخواهد داشت و شاید باخت یا تساوی برابر شاهین، به بهای اخراجش تمام شود.

او در نشست خبری قبل از بازی گفته است: شرایط در دیدار مقابل شاهین به گونه‌ای است که هر دو تیم نیاز به سه امتیاز بازی دارند و جای هیچ اشتباه و ریسکی نیست. در بازی فردا هر دو تیم برای برد بازی می‌کنند و مطمئنم بازی زیبا و هجومی از سوی هر دو تیم شاهد خواهیم بود و هر تیمی که تمرکز بالایی داشته باشد، می‌تواند پیروز از زمین مسابقه خارج شود و شرایط خود را در جدول بهبود ببخشد.

وی افزود: اکنون شرایط جدول به گونه‌ای است که هیچ بازی آسانی وجود ندارد و شاهین در بین تیم‌هایی که برای بقا می‌جنگند، از وضعیت بهتری برخوردار است. امیدوارم بتوانیم با کسب سه امتیاز، شرایط خودمان را در جدول تثبیت کنیم. از روز اولی که کارمان را آغاز کردیم، به دنبال کسب سهمیه آسیایی بودیم و مجموعه باشگاه هم تمام سعی و تلاش خود را در این راستا انجام داده است و شرایط مهیاست تا تراکتور بتواند بعد از مدت‌ها سهمیه آسیایی را کسب کند.

مهدی پاشازاده نیز که با قبول هدایت شاهین بوشهر انتهای جدولی ریسک بزرگی انجام داده است، در خصوص بازی با تراکتور گفته است: تنها چیزی که به آن دلگرمی داریم این است که یک تیم باشیم چرا که از هر لحاظ از همه تیم‌ها پایین‌تر هستیم. تنها کاری که می‌توانیم انجام دهیم این است که از لحاظ تیمی بهتر از رقیبان مان شویم و این کار را هم داریم انجام می‌دهیم. بازیکنان تیم مان زیر فشار بسیار زحمت می کشند و کادر فنی ما خیلی سخت گیری می‌کند. متأسفم از اینکه هم از لحاظ بدنی و هم از لحاظ کار تیمی خیلی سخت گیری می‌کنیم و جز این کار هم راه دیگه ای نداریم. ان‌شاءالله که بازی خوبی از دو تیم ببینیم و تلاش مان به ثمر برسد تا نتیجه خوبی بگیریم.

پایان تساوی‌ها برای تراکتور؟

تراکتور تحت هدایت در اغلب بازی‌های حساس با احتیاط وارد زمین شده و در نهایت با تساوی از زمین مسابقه خارج شده است و البته دیدار رفت تراکتور با شاهین در تبریز هم بدون گل و با تقسیم امتیازات خاتمه پیدا کرد.

حال باید منتظر ماند و دید که تراکتور می‌تواند در این مسابقه حساس با تغییر روش بازی نسبت به هفته‌های قبل، نتیجه‌ای درخور گرفته و تنور رقابت با استقلال برای کسب جایگاه نایب قهرمانی را داغ نگه دارد، یا اینکه با ادامه روند ناامیدکننده اخیر و مشکلاتی که در گلزنی شاهد آن بوده‌ایم، قافیه را این بار به شاهین بوشهر واگذار کرده و شانس کسب سهمیه را نیز از دست خواهد داد؟

بیشتر بخوانید:

پاشازاده: دلم به بردن تراکتور روشن است

با سیستم دل‌بوسکه؛ پاشا مقابل ساکت

 

 

تگ ها


باشگاه تراکتورسازی تبریز تیم‌فوتبال تراکتور تیم فوتبال شاهین شهرداری بوشهر فوتبال ایران Tractor لیگ برتر خلیج فارس فوتبال