آخرین فرصت کاپیتان توتی

در ادامه هفته سی و چهارم سری آ ایتالیا و در حساسترین دیدار دو تیم آاس رم و لاتزیو در دربی شماره 184 شهر رم در ورزشگاه المپیکو به مصاف هم خواهند رفت ......

در ادامه هفته سی و چهارم سری آ ایتالیا و در حساسترین دیدار دو تیم آاس رم و لاتزیو در دربی شماره 184 شهر رم  در ورزشگاه المپیکو به مصاف هم خواهند رفت.

در آستانه دربی ساعت 15 امروز رم در هفته جاری سری A ایتالیا از آخرین حضور کاپیتان فرانچسکو توتی باشکوه در این بازی بزرگ گفته می شود.

دو تیم رم و لاتزیو در حالی به مصاف هم می روند که یکی از بهترین فصول خود را در سری آ سپری می کنند و در زمره بهترین تیم های فصل جاری مسابقات قرار دارند.

رم با کسب 75 امتیاز در رتبه دوم سری آ قرار دارد و با زدن 74 گل زده و دریافت 28 گل خورده دومین خط حمله و دفاع برتر مسابقات را دارد و علاوه بر تلاش برای حضور در فصل آتی لیگ قهرمانان اروپا، نیم نگاهی به فتح اسکودتو دارد.

لاتزیو با کسب 64 امتیاز در رتبه چهارم سری آ قرار دارد و با زدن 60 گل ششمین خط حمله و با دریافت 38 گل پنجمین خط دفاعی برتر مسابقات را در اختیار دارد و آخرین تلاش های خود را برای کسب سهمیه حضور در لیگ قهرمانان اروپا در فصل آتی انجام می دهد.

لاتزیو در 10 دیدار از 11 دیدار اخیرش در سری آ شکست نخورده است و در 5 دیدار از 6 دیدار اخیر خارج از خانه اش در سری آ حداقل دو بار گلزنی کرده است.

رم در 5 دیدار از 6 دیدار اخیرش در سری آ هم در پایان نیمه اول و هم در پایان بازی پیروزی میدان بوده است.

فدریکو مارکتی و الساندرو فلورنتزی به دلیل مصدومیت بزرگترین غایبین دو تیم هستند.

تقابل های پیشین و تیم

- اولین دربی دلاکاپیتاله در تاریخ 8 دسامبر 1929 برگزار شد و رم با تک گل رودولفو وولک پیروز میدان شد.

- آخرین دیدار دو تیم در مرحله نیمه نهایی کوپا ایتالیا برگزار شد که جالوروسی موفق شد با نتیجه3-2 و با گل های محمد صلاح (2) و استفان الشعراوی در مقابل گل های میلینکوویچ ساویچ و چیرو ایموبیله پیروز میدان شود، اما لاتزیو به لطف برتری2-0 در دیدار رفت که با گل های میلینکوویچ ساویچ و چیرو ایموبیله حاصل شد راهی فینال کوپا ایتالیا شد.

- دیدار رفت دو تیم با برتری2-0 جالوروسی خاتمه یافت.

- رم در 19 دیدار از 21 دیدار اخیر خانگی اش در مقابل لاتزیو در تمامی رقابت ها، شکست نخورده است. رم در 27 دیدار از 28 دیدار اخیر خانگی اش در مقابل لاتزیو در سری آ شکست نخورده است.

- در 7 دیدار اخیر دو تیم در تمامی رقابت ها، رم فاتح 5 بازی شده است، 1 بازی به سود لاتزیو خاتمه یافته است و یک دیدار نیز با نتیجه مساوی به پایان رسیده است. رم 15 گل زده و لاتزیو 8 گل به ثمر رسانده است.

- رم در 4 دیدار اخیر خانگی اش در مقابل لاتزیو در تمامی رقابت ها، حداقل دو بار گلزنی کرده است.

- فرانچسکو توتی (رم - 11)، دینو دا کاستا (رم - 11)، مارکو دلوکیو (رم - 9)، وینچنتزو مونتلا (رم - 8)، رودولفو وولک (رم - 7) و سیلویو پیولا (لاتزیو - 7) بهترین گلزنان تاریخ دربی دلاکاپیتاله هستند.

- فرانچسکو توتی با حضور در 42 دربی رکورددار است و جوزپه ویلسون با حضور در 23 دربی در میان بازیکنان لاتزیو رکورددار است.

- آرنه سلموسون تنها بازیکنی است که با پیراهن هر دو تیم در دربی موفق به گلزنی شده است.

- وینچنتزو مونتلا با زدن چهار گل در دربی 11 مارس 2002 که با پیروزی 5-1 رم خاتمه یافت، رکورددار گلزنی در یک دربی است.

- پیروزی 5-0 رم در تاریخ 1 نوامبر 1933، بهترین پیروزی تاریخ دربی است.

 

 شرایط جدول 

رم 75 امتیازی در صورت برتری در این بازی، اختلاف خودش با یوونتوس 84 امتیازی را به 6 امتیاز کاهش می دهد. در سوی مقابل لاتزیوی فیروزه ای پوش 64 امتیازی و در رده چهارم است و برای رسیدن به فصل آینده لیگ قهرمانان اروپا حتما باید این دربی را ببرد و امیدوار به توقف ناپولی باشد.

را همراهی کنند.

 

آمار بازی های قبلی 

در 183 دربی قبلی، 69 بار رم و 51 بار لاتزیو به برتری رسیده اند و 63 بازی هم مساوی شده است.

 

نکات کلیدی 

استفانو اورساتو، داور دربی رم خواهد بود.

لاتزیو تا قبل از برتری در بازی اخیر نیمه نهایی جام حذفی ایتالیا، آخرین برتری بر رم را در فینال همین جام تجربه کرد و به عبارت بهتر 4 سال است که در لیگ رقیبش را نبرده است.

هر 2 تیم روی هم 5 بار قهرمان سری A شده اند؛ تقریبا نصف کل قهرمانی هایی جنوا که آخرین بار سال 1923 قهرمان سری A شد!

 

ترکیب احتمالی

رم: شزنی، رودیگر، فازیو، مانولاس، امرسون، پاردس، استروتمن، صلاح، ناینگولان، الشراوی، ژکو

لاتزیو: استراکوشا، والاس، دی وری، رادو، باستا، پارولو، ساویچ، بیلیا، لولیچ، اندرسون، ایموبیله

 

پیش بینی مدال

2-2

تگ ها


اخبار روز سری آ فوتبال