آخرین وضعیت استقلال قبل از شروع لیگ/همه چیز خوب است!

استقلالی ها بعد از سه سال با بهترین فرم خود برای شروع لیگ در شرایطی آماده می شوند که همه از این تیم انتظار یک نمایش درخشان در تبریز دارند....

آخرین وضعیت استقلال قبل از شروع لیگ/همه چیز خوب است!

به گزارش مداللیگ نوزدهم برای استقلال، استراماچونی، فتحی و هواداران پرشور این تیم آغاز زندگی از روز جمعه در شهر تبریز و ورزشگاه بنیان دیزل در دیدار با ماشین سازی خواهد بود.روز جمعه قرار است تیمی مقابل ماشین سازی به میدان برود که بنای صفر تا صد آن را مدیریت کنونی استقلال با تغییرات بسیار زیاد بنا نهاده است.

امروز در تهرانسر/پنجشنبه در تبریز

تیم فوتبال استقلال عصر پنجشنبه وارد شهر تبریز خواهد شد تا اولین دیدار خود در لیگ برتر را برگزار کند. آبی های تهرانی بر اساس برنامه ریزی و به رسم معمول دو جلسه تمرینی خود را پیش از شروع مسابقات لیگ در تهران برگزار می کنند و صبح روز چهارشنبه از ساعت 10 صبح با حضور در زمین تهرانسر، اولین تمرین خود را آغاز کرد.
استقلالی ها که 3 روز گذشته در زمین انقلاب تمرین کرده بودند، با تشخیص کادرفنی دوباره به تهرانسر بازگشتد تا روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در این مجموعه تمرین کنند. تیم استراماچونی بعد از آخرین تمرین خود روز پنجشنبه راهی تبریز می شود تا جمعه عصر برابر تیم ماشین سازی به میدان برود.

دارایی های استراماچونی
ترکیب استقلال برای شروع فصل تقریبا کامل است؛ البته سرمربی ایتالیایی هنوز قصد فعالیت در بازار نقل و انتقالات را دارد اما ترکیب استقلال کامل است و مرد ایتالیایی تیم پرقدرتی را در اختیار دارد.سیاوش یزدانی در ترکیب استقلال در بازی افتتاحیه حضور نخواهد داشت و به نظر می رسد شاهین طاهرخانی جانشین قطعی این بازیکن در این مسابقه خواهد بود.از سوی دیگر وضعیت دیاباته مشخص نیست و می توان حدس زد او در نهایت نمی تواند برای استقلال 90 دقیقه به میدان برود تا انتخاب جانشین او یک سوال مهم باشد.

سجاد آقایی و محسن کریمی در دیدارهای دوستانه در این پست به میدان رفتند و البته یک گزینه جذاب دیگر یعنی مرتضی تبریزی برای حضور در این پست وجود دارد که به نظر می رسد در نهایت یک نفر از میان دو گزینه آقایی-کریمی جانشین دیاباته خواهند بود.آبی ها در دیگر پست ها بازیکنان کلیدی خود را شناختند و برای شروع لیگ کاملا آماده هستند و مشکلی از بابت مصدومیت و نا آمادگی ندارند.

 

دغدغه های فتحی کمتر از همیشه

استقلالی ها در هفته گذشته کمپ جدید تمرینی خود را افتتاح و رونمایی کردند تا دومین زمین تمرین خود را رسما در اختیار داشته باشند و طی روزهای گذشته 3 جلسه تمرینی در این کمپ برگزار شده تا آبی ها بعد از یک سال سخت از نظر سخت افزاری، حالا شرایط ایده آلی داشته باشند.

از سوی دیگر در هفته گذشته و بعد از کش و قوس زیاد، میلیچ رسما استقلالی شد تا دومین خرید خارجی استراماچونی نیز نهایی و رسمی شود و این بازیکن در اختیار کادرفنی قرار گیرد.
با این حال امیرحسین فتحی هنوز باید برای یک خرید خارجی دیگر فعالیت کند و باشگاه به دنبال جذب بازیکنی است که استراماچونی روی آن تاکید دارد؛ به نظر می رسد سرمربی استقلال ترجیح می دهد خرید آخر این تیم به جای هافبک بازیساز یک مهاجم باشد و خرید این مهاجم تنها وظیفه باقی مانده فتحی نسبت به استراماچونی در روزهای اخیر است.
مدیرعامل استقلال که تابستان موفقی را سپری کرده،هنوز در بحث پرداختی ها مشکلاتی دارد اما به نظر می رسد این موضوع نیز با توجه به چک های اهدایی به بازیکنان چندان دردسر ساز نباشد.

 

میلیچ بازی می کند؟

هروویه میلیچ از روز دوشنبه تمرینات خود را در کنار بازیکنان استقلال آغاز کرد تا مهره جدید استراماچونی در تمرینات آبی پوشان تهرانی باشد. این بازیکن کروات که قرار است گزینه اول استراماچونی در سمت چپ خط دفاعی باشد، در گفت و گوی کوتاه خود با باشگاه استقلال به هواداران این تیم گفت که روز جمعه آنها را خواهد دید و نشان داد با وجود عدم آمادگی کامل جسمانی در تلاش برای رسیدن به ترکیب اصلی در اولین دیدار است.این بازیکن کروات که سال گذشته در کروتونه حضور داشت، فرصت برگزاری 4 جلسه تمرینی در کنار استقلالی ها را دارد و به نظر می رسد خیلی شانسی برای حضور در ترکیب اولیه نداشته باشد اما حضور پر انرژی و شاداب او در تمرینات نشان می دهد که این بازیکن انگیزه زیادی برای حضور در اولین مسابقه دارد.

با این حال اولین مسابقه استقلال در ورزشگاه بنیان دیزل در شرایطی برگزار می شود که به نظر می رسد بازیکن با تجربه ای مانند زکی پور گزینه مناسب تری برای این دیدار است.

صلحی که به کمک استقلال آمد
رودررویی فتحی-استراماچونی را می توان بزرگترین حاشیه تابستانی استقلال دانست که این موضوع یک هفته قبل از شروع لیگ ختم به خیر شد.اقدام به موقع این دو نفر برای پایان دادن به این فضای سردرگمی می تواند مهم ترین گام برای موفقیت استقلال در فصل جاری باشد و به نظر می رسد دو طرف نیاز به برگزاری جلسات بیشتری نسبت به قبل دارند.
با این حال استقلال امروز شرایط ایده آلی برای شروع لیگ دارد و نمی توان عدم حضور یک یا دو بازیکن را خیلی دردسر ساز دانست تا بعد از سه سال هواداران این تیم برای شروع 3 امتیازی لیگ در قامت یک مدعی لحظه شماری کنند.

تگ ها


لیگ برتر فوتبال ایران ماشین سازی استقلال هفته اول لیگ نوزدهم آخرین وضعیت استقلال قبل از بازی با ماشین سازی استقلال ماشین سازی ماشین سازی-استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال