آخرین وضعیت جدول توزیع مدال‌ها/ ایران سی‌و‌یکم است و آمریکا صدرنشین

در جدول توزیع مدالهای المپیک ۲۰۱۶ آمریکا با کسب ۹۳ مدال رنگارنگ در صدر است و کاروان امام رضا(ع) هم با چهار مدال در رده سیویکم جای دارد ......

در جدول توزیع مدال‌های المپیک ۲۰۱۶ آمریکا با کسب ۹۳ مدال رنگارنگ در صدر است و کاروان امام رضا(ع) هم با چهار مدال در رده سی‌و‌یکم جای دارد.

در حالی که سی‌و‌یکمین دوره بازی‌های المپیک به‌ میزبانی یودوژانیروی برزیل به روزهای پایانی خود نزدیک می‌شود، آخرین وضعیت و تغییرات به وجود آمده در جدول رده‌ بندی این بازی‌ها، پیشتازی بلامنازع آمریکا را نشان می‌دهد. آمریکایی‌ها با کسب 30 مدال طلا، 32 مدال نقره و 31 مدال برنز در مجموع با 93 مدال در صدر این جدول قرار دارند.

بریتانیا هم با کسب 19 مدال طلا، 19 مدال نقره و 12 مدال برنز در مجموع با 50 مدال در رده دوم جای دارد. همچنین چین با 19 مدال طلا، 15 مدال نقره و 20 مدال برنز در مجموع با 54 مدال مکان سوم را به خود اختصاص داده است. کاروان امام رضا(ع) هم با کسب دو مدال طلا و دو مدال برنز در مجموع با چهار مدال در رده سی‌و‌یکم ایستاده است.

تاکنون سهم قاره اروپا از مدال‌های طلای توزیع شده 47 درصد، قاره آسیا 23 درصد، قاره آمریکا (شمالی و جنوبی) 21 درصد، قاره اقیانوسیه 5 درصد و قاره آفریقا 4 درصد بوده است.

تگ ها


اخبار ویژه المپیک