آخرین وضعیت فدراسیون، شستا و توقیف ساختمان

دبیرکل فدراسیون فوتبال آخرین توضیحات خود را در خصوص ماجرای مربوط به بدهی این فدراسیون به شستا و توقیف ساختمان فدراسیون را ارائه داد....

به گزارش "ورزش سه"، منصور قنبرزاده در خصوص آخرین وضعیت پرونده شستا و توقیف ساختمان فدراسیون فوتبال اینطور توضیح داده است: درباره پرونده شستا اطلاع رسانی کامل انجام شده است. در این ماجرا مقام قضایی رای را به خاطر چک دو میلیون یورویی ارائه شده از سوی فدراسیون فوتبال صادر کرده است. یک سری موارد حقوقی و قانونی در این پرونده وجود دارد که مورد بحث و اختلاف نظر است و ممکن است که وارد بحث حقوقی متقابل برویم. ولی با توجه به اینکه فدراسیون مبلغ قابل توجهی را در وجه شستا واریز کرده و در زمان واریز وجه به حساب آقای ویلموتس، از این شرکت رفع تعهد ارزی نیمایی انجام شده، امیدواریم این مساله به صورت عادلانه حل و فصل شود. در این رابطه جلساتی هم توسط آقای عزیزی خادم با مسوولان شستا برگزار کرده‌اند.

سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال در ادامه گفت: به هر حال قبلا لازم بود رایی که دادگاه صادر کرده را به دادگاه تجدید نظر می‌بردند اما به هر دلیلی این کار انجام نشده و من الان نمی‌خواهم درباره‌اش حرف بزنم که چرا این اتفاق رخ نداده است. ولی باز هم می‌گویم به خاطر پرداخت پولی قابل توجه به شستا و رفع تعهد ارزی صورت گرفته برای این شرکت امیدواریم به یک تفاهم مناسب برای حل این اختلاف حقوقی برسیم. از آنجایی که بحث حقوقی است هم علاقه ای به اظهارنظرهای رسانه‌ای در این زمینه نداریم و از راه مذاکره و قانون امیدواریم این ماجرا ختم به خیر شود.

برخی از منتقدین اخیرا مدعی بوده‌اند که «مدیریت جدید فدراسیون فوتبال از تاریخ دهم اسفند ماه ۱۳۹۹ که کار خود را شروع کرده تا زمان ارائه سند تک برگ ساختمان فدراسیون به شستا فرصت داشت جلوی این اتفاق را بگیرد ولی کاری انجام نداد»؛ قنبرزاده در توضیح این موضوع می‌گوید: اینکه گفته شود مدیریت جدید فدراسیون هیچ کاری انجام نداده به معنای واقعی بی انصافی است. ای کاش در مطرح کردن نقدها انصاف رعایت شود. انتخابات فدراسیون در تاریخ دهم اسفند برگزار شد و با توجه به تغییرات به وجود آمد، برخی مشکلات قانونی که منجر به بسته شدن حساب‌ها در شب عید شد، مسابقه دوستانه تیم ملی، تدارکات اردوی کیش، شیوع کرونا، دورکاری و وضعیت بسیار سخت اقتصادی فدراسیون در شروع کار را به هیچ عنوان نباید نادیده گرفت. تعطیلات نوروز هم که در میان بود. با این شرایط هم چندین جلسه توسط آقای عزیزی‌خادم با مسوولان رده بالا و شرکت شستا برگزار کردند و تلاش‌هایی انجام شد اما روال قانونی شستا به خاطر چکی که دریافت کرده بود هم انجام شد. 

قنبرزاده در پایان گفت: ما نمی‌خواهیم زیاد درباره گذشته حرف بزنیم و عاقلانه هم نیست که درباره برخی مسائل قانونی و حقوقی پیش آمده در رسانه‌ها مدام صحبت کنیم. ولی قبل از انتخابات هم بیش از یک سال زمان برای حل مشکل وجود داشت و مشکل به صورت کامل حل شد و وقتی مدیریت جدید روی کار آمد دیگر کار از کار گذشته بود و مذاکرات نتیجه نداد. با این وجود هم چنان تلاش می‌کنیم با پیگیری حقوقی و تعاملاتی که انجام می‌دهیم در چارچوب عدالت این مشکل به وجود آمده را حل و فصل کنیم.

تگ ها


فدراسیون فوتبال