آخرین وضعیت قوچان نژاد زیر ذره بین مدال/چالش جذاب رضا برای حضور در ایران

......

 ...

 

به بهانه حضور احتمالی رضا قوچان نژاد در لیگ ایران نگاهی داشته ایم به آخرین وضعیت او در تیم باشگاهی اش در کشور قبرس.

به گزارش خبرنگار مدال، طی روزهای اخیر و از سوی برخی رسانه ها اخباری منتشر شده مبنی بر اینکه سه تیم استقلال، پرسپولیس و ترکتورسازی خواهان به خدمت گرفتن رضا قوچان نژاد، مهاجم پیشین تیم ملی هستند که این روزها در تیم هاپوئل قبرس توپ می زند.
اینکه سرانجام قوچان نژاد چه تصمیمی برای آینده فوتبالی اش خواهد گرفت طی روزهای آتی مشخص می شود؛ او بازی در لیگ ایران را انتخاب می کند یا ترجیح می دهد فعلا به حضور در ایران فکر نکند؟ پاسخ تمام این سوالات را تصمیم گوچی مشخص می کند اما بازکنی که حالا بر سر به خدمت گرفتنش دعوا است طی ماه های اخیر چه وضعیتی داشته؟

وضعیت گوچی در قبرس
رضا قوچان نژاد در ابتدای فصل جاری با قراردادی 2 ساله به تیم آپوئل قبرس پیوست و شماره 88 این تیم را بر تن کرد. وی در حالی قبرس را برای ادامه فوتبالش انتخاب کرد که پیش از آن 2 فصل را در تیم هیرنفین هلند پشت سر گذاشته بود و در 75 بازی، 32 گل برای این تیم به ثمر رسانده بود.
آپوئل در حالی قوچان نژاد را به خدمت گرفت که قهرمان لیگ قبرس بود؛ گوچی اما به آنچه می خواست در این تیم قبرسی نرسیده است و با گذشت 14 بازی از لیگ این کشور در 10 بازی(738 دقیقه-8 بازی به عنوان یار فیکس و 2 بازی به عنوان بازیکن تعویضی) به میدان رفته و 2 گل هم به ثمر رسانده اما اخیرا با نظر سرمربی دیدارها را از روی نیمکت آغاز می کند. تیم آپوئل در حال حاضر با 32 امتیاز صدرنشین لیگ قبرس است.
وضعیت اخیر گوچی در تیم آپوئل احتمال جدایی وی از این تیم را افزایش داده و از این رو برخی تیم های ایرانی خواهان به خدمت گرفتن او هستند و ظاهرا تنها مشکل این بازیکن برای حضور در لیگ ایران، همسر اوست که ظاهرا تمایلی به حضور در ایران ندارد.
در هر حال وضعیت نامطلوب قوچان نژاد در لیگ قبرس ممکن است او را برآن دارد تا به لیگ ایران کوچ کند؛ گوچی در حالی قبرس را برای ادامه فوتبالش برگزیده بود که پیش از او تنها فریدون زندی به عنوان یک بازیکن ایرانی سابقه حضور در لیگ این کشور را داشت.
قوچان نژاد سابقه حضور در کشورهای انگلیس، هلند، بلژیک، کویت، قطر و قبرس را دارد و ایران می تواند هفتمین مقصد او به عنوان کشور تیم باشگاهی اش باشد.

چالش جذاب بعد از تیم ملی
رضا قوچان نژاد در حالی بعد از جام جهانی 2018 تصمیم به خداحافظی از تیم ملی گرفت که دلیل مشخصی برای خداحافطی وی در 30 سالگی عنوان نشد. حالا حضور این بازیکن در لیگ ایران و در حالی که محبوبیت زیادی بین ایرانیان دارد و همچنین پوشیدن پیراهن یک تیم ایرانی می تواند چالش جدید و جالبی برای بازیکن سابق تیم ملی باشد. گوچی 43 بازی و 15 گل ملی را در کارنامه دارد.