آخرین وضعیت گروه های D، E و F جام ملت ها زیر ذره بین مدال

​با توجه به اتمام هفته دوم در 3 گروه دوم جام ملت های آسیا نگاهی داشته ایم به آخرین وضعیت تیم های حاضر در این گروه ها....

با توجه به بازی های برگزار شده تا این لحظه در سه گروه D، Eو F جام ملت های 2019 و اینکه روز گذشته هفته دوم گروه های نامبرده خاتمه یافت، نگاهی داشته ایم به آخرین وضعیت این گروه ها و تیم های حاضر؛

گروه D/ صعود ایران و عراق؛ یمن و ویتنام درگیر اما و اگرها

در این گروه 4 تیم ایران، عراق، ویتنام و یمن حضور دارند؛ با توجه به اینکه با گذشت دو بازی از این گروه 2 تیم ایران و عراق 6 امتیازی و ویتنام و یمن بدون امتیاز هستند رقابت ایران و عراق بازی دو تیم در هفته سوم برای کسب عنوان صدرنشین بسیار مهم و حساس است. با توجه به اینکه تفاضل گل تیم ملی کشورمان نسبت به عراق بهتر است در صورت رقم خوردن نتیجه تساوی در دیدار هفته بعد، ایران به عنوان صدرنشین صعود می کند بنابراین عراقی ها برای آنکه صدرنشین شوند باید تمام تلاش شان را برای از پیش رو برداشتن ایران به کار گیرند.
از آن سو دو تیم یمن و ویتنام در هفته سوم مرحله گروهی باید تلاش کنند تا برنده بازی باشند؛ در این صورت تیم برنده می تواند امیدوار باشد که به عنوان یکی از 4 تیم برتری که در گروه شان سوم شده اند صعود کنند.

گروه E/ صعود قطر و عربستان؛ لبنان و کره شمالی درگیر اما و اگرها

در این گروه 4 تیم قطر، عربستان، لبنان و کره شمالی در حال رقابت هستند. اینجا هم درست مانند گروه D دو تیم 6 امتیازی و دو تیم بدون امتیاز حضور دارند. قطر و عربستان تیم های 6 امتیازی و لبنان و کره شمالی بدون امتیاز هستند. در هفته سوم تیم های قطر-عربستان و لبنان-کره شمالی دو بازی بسیار مهم برگزار می کنند. درصورتی که در بازی تیم های قطر و عربستان تساوی رقم بخورد این قطر است که به عنوان صدرنشین صعود می کند بنابراین عربستانی ها اگر می خواهند صدرنشین باشند باید عنابی پوشان را از پیش رو بردارند. 
تیم کره شمالی با توجه به اینکه در دو بازی گذشته 10 گل دریافت کرده امیدی برای صعود ندارد اما لبنان می تواند امیدوار باشد که با کسب یک برد خوب مقابل کره به عنوان یکی از 4 تیم برتر سوم گروه های 6 گانه به مرحله حذفی صعود کند.

گروه F/ صعود ازبکستان و ژاپن؛ عمان و ترکمنستان درگیر اما و اگرها

در گروه ششم مسابقات 4 تیم ازبکستان، ژاپن، عمان و ترکمنستان حضور دارند؛ این گروه هم درست مثل دو گروه قبلی مورد بررسی قرار گرفته 2 تیم 6 امتیاز و 2 تیم بدون امتیاز دارد.ازبکستان و ژاپن 6 امتیازی و عمان و ترکمنستان بدون امتیاز هستند. در هفته سوم دو دیدار حساس در این گروه بین تیم های ازبکستان-ژاپن و عمان-ترکمنستان انجام می شود و با این حساب با توجه به انکه تفاضل گل ازبک ها از سامورایی ها بهتر است اگر ژاپن نتواند تیم ملی ازبکستان را از پیش رو بردارد به عنوان تیم دوم صعود می کند و ازبکستان صدرنشین می ماند. در آن سو دو تیم عمان و ترکمنستان به این امید به میدان می روند که در صورت کسب یک پیروز خوب مقابل حریف، به عنوان یکی از 4 تیم برتر سوم، 6 گروه حاضر در این مسابقات صعود کند.

وضعیت مشابه در 3 گروه

3 گروه D، Eو F رقابت های جام ملت ها تا پایان هفته دوم، وضعیت جالبی دارند. در هر سه گروه نامبرده 2 تیم 6 امتیاز و 2 تیم بدون امتیاز حضور دارند تا صعود 6 تیم از این گروه ها قطعی باشد. جالب آنکه هر 6 تیم صعود کنننده در هفته سوم به مصاف هم می روند  هر 6 تیم بدون امتیاز هم رو در روی هم قرار می گیرند.

تگ ها


فوتبال