آخرین پیش‌بینی از ارنج استقلال مقابل پرسپولیس

اگرچه استقلال تاجیکستان هنوز فهرست آسیایی خود را نهایی نکرده اما بعید است که ویتالی لوچنکو تغییرات زیادی در ترکیب تیمش ایجاد کند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، شاگردان ویتالی لوچنکو روز گذشته در آخرین بازی خود پیش از دیدار با پرسپولیس، یک پیروزی دیگر به دست آوردند تا صدرنشینی قاطعانه خود در ورزشگاه مرکزی شهر دوشنبه را در غیاب هوادارانشان جشن بگیرند.

نکته مهم این است که باید دید لوچنکو در این بازی سیستم ۳-۵-۲ را تغییر خواهد داد یا خیر. باتوجه به مهره چینی او در بازیهای اخیر چنین امری بعید به نظر می‌رسد اما باید دید که تصمیم نهایی این سرمربی چه خواهد بود.

نکته جالب این که استقلال در دیداری که با ۴ گل الهلال را شکست داد، ترکیبی بسیار مشابه آنچه پیش بینی می‌شود مقابل پرسپولیس باشد را استفاده کرد.

* دروازه‌بان؛ جانشین رستم یتیموف
غیبت رستم یتیموف گلر شماره یک استقلال در این بازی نشان داد که او احتمالا یکی از غایبان این تیم در بازی با پرسپولیس خواهد بود. مصدومیت رستم از ناحیه زانو برطرف شده اما او برای بازگشت کامل به ترکیب نیاز به زمان دارد. در غیاب او گلر شماره ۹۹ «مخرالدین حسنوف» جدی ترین گزینه به شمار می‌رود که اتفاقا دیروز هم در ترکیب اصلی به میدان رفت.

* خط دفاعی؛ مثلثی که صعود را رقم زد
در خط دفاعی پیش بینی می‌شود لوچنکو ترکیبی سه نفره را برای تیمش انتخاب کند. اُلکسی لارین که پیش‌تر درباره دیدار با پرسپولیس اظهار نظر کرده بود، در دفاع میانی حضور ثابتی دارد و گزینه نخست برای زوج سازی با او «آندری میسچنکو» دیگر مدافع اوکراینی است که شاید دیروز استراحت کرد تا مقابل پرسپولیس آماده باشد.

همچنین دیگر مدافعی که در این پست گزینه اصلی محسوب می‌شود، زوئیر جورابوئف است که روز گذشته مصدوم شد و «منوچهر صفروف» یکی از گزینه‌های جانشینی اوست.  البته استقلال تاجیکستان روی نیمکت مدافعان زیادی دارد از جمله «وحدت هانانوف» ۲۱ ساله.

* خط میانی؛ یک ژاپنی و یک بلغار
در خط هافبک پنج نفره استقلال تاجیکستان، باید منتظر چهره‌های تدافعی بود. پتر پاتف بلغار به همراه علیشهر جلیلوف مهره‌های مورد اعتماد سرمربی این تیم هستند که روز گذشته نیز فیکس بازی کردند و احتمالا مقابل پرسپولیس نیز هافبک دفاعی و وسط این تیم باشند. در سمت چپ دیروز «احتام نظروف» به میدان رفت و در جناح راست منوچهر صفروف که توانایی بازی در پست دفاع مرکزی را هم دارد.

عنصر هجومی «اسلام زویروف» جوان و خوش تکنیک بود اما در این پست تیمور جورایف نیز در دسترس خواهد بود. ریوتو نومای ژاپنی هم دیگر بازیکنی است که دیروز کمتر بازی کرد و شاید برابر پرسپولیس فیکس باشد.

* خط حمله؛ زوج رستم و منوچهر؟
با جدایی حسین دوغان هلندی از ترکیب استقلال تاجیکستان، این تیم با زوجی جدید به استقبال پرسپولیس خواهد آمد. منوچهر جلیل‌اف ستاره شوتزن و کوتاه قامت در ترکیب اصلی خواهد بود و جانشین او «سلام آشورمادوف» است. او پشت مهاجم نوک بازی می‌کند و انتظار می‌رود در نوک پیکان خط حمله رستم سویروف جوان و گلزن بازی کند.

تگ ها


استقلال تاجیکستان پرسپولیس تهران فوتبال ایران AFC Champions League فوتبال