آداما انسان نیست؛ بازی مقابلش ترسناک است

مدافع لیورپول می گوید مقابل هیچ بازیکنی به اندازه آداما ترائوره احساس ضعف و ناتوانی نکرده است....

به گزارش "ورزش سه"، فصل گذشته آداما ترائوره ستاره اسپانیایی وولوز تبدیل به یک چهره درخشان در فوتبال انگلیس شد. سرعت بالا و به خصوص شرایط بدنی فوق العاده ترائوره او را نقل محافل ورزشی کرد و حالا دیگر کمتر کسی است که با آداما آشنایی نداشته باشد. او اخیرا توانست نخستین بازی رسمی خود برای تیم ملی اسپانیا را نیز انجام بدهد.

بدن بزرگ و عضلانی ترائوره باعث می‌شود مدافعین حریف زمانی که در مقابل او قرار می‌گیرند فرصت زیادی برای گرفتن بدن ترائوره و مانع شدن از ادامه حرکتش داشته باشند. اما در فصل گذشته به نظر می‌رسید متوقف کردن او به این روش روز به روز برای مدافعین سخت‌تر می‌شود و به همین علت بود که عده زیادی معتقد بودند او برای لغزنده شدن و فرار از دست مدافعین حریف به بدن خود روغن می مالد.

ترنت الکساندر آرنولد مدافع راست ارزشمند لیورپول نیز یکی از تحسین کنندگان آداماست و بازی مقابل او را دشوار و ترسناک می داند.

 آنها سه بار برابر یکدیگر قرار گرفته‌اند و با این که لیورپول در هر سه بازی برابر ولوز به پیروزی رسیده اما الکساندر آرنولد می‌گوید که هیچ چیزی وجود ندارد که بتواند با سرعت ترائوره رقابت کند:« سبک تغییر جهت و سرعت گیری او شبیه انسان‌ها نیست. من هرگز در برابر کسی تا این حد احساس ناتوانی نداشته ام.»

آرنولد ادامه داد:« افرادی هستند که از شما سریع‌ترند و این اجتناب ناپذیر است اما شما می‌توانید خودتان را در موقعیت خوبی قرار دهید و با یک استارت وارد کورس شوید اما هیچ ترفندی در برابر آداما افاقه نمی‌کند. فصل گذشته را به خاطر دارم که آداما به آنفیلد آمد. او توپ را گرفت و به یکباره ناپدید شد. من هرگز تا پیش از آن، چنین چیزی ندیده بودم. او منحصر به فرد است.»

تگ ها


فوتبال جهان لیورپول لیگ برتر فوتبال