آدیداس خواهان فسخ قرارداد با جیووا است

مذاکرات طولانی مدت ایران و آدیداس به دلیل نامشخص بودن وضعیت قرارداد ایران و جیووا به نتیجه نرسیده و شرکت آلمانی خواهان فسخ قطعی قرارداد با جیووا است تا در آینده به مشکلی برنخورد ......

مذاکرات طولانی مدت ایران و آدیداس به دلیل نامشخص بودن وضعیت قرارداد ایران و جیووا به نتیجه نرسیده و شرکت آلمانی خواهان فسخ قطعی قرارداد با جیووا است تا در آینده به مشکلی برنخورد ...

مذاکرات طولانی مدت ایران و آدیداس به دلیل نامشخص بودن وضعیت قرارداد ایران و جیووا به نتیجه نرسیده و شرکت آلمانی خواهان فسخ قطعی قرارداد با جیووا است تا در آینده به مشکلی برنخورد.

به گزارش مدال به نقل از  ایسنا، بعد از مذاکرات گسترده سازمان اقتصادی فدراسیون فوتبال با شرکت تولیدات ورزشی آدیداس، اکنون این قرارداد به دلیل معلق بودن قرارداد فدراسیون با شرکت جیووا نهایی نشده است و مسئولان آدیداس خواستار فسخ قطعی قرارداد میان ایران و جیوا شده اند تا هیچ مشکلی در آینده به وجود نیاید.

از سال گذشته و بعد از روی کار آمدن مهدی تاج، فدراسیون فوتبال به دلایل مشخصی از جمله پایین بودن کیفیت البسه، از پوشاک این شرکت ایتالیایی استفاده نکرد و برای تهیه البسه مورد نیاز تیم ملی بزرگسالان اقدام به خرید پوشاک آدیداس کرد. بعد از این اقدام فدراسیون، نماینده شرکت جیووا در ایران از سرمایه گذاری منصرف شد و فقط به شکایت از ایران اکتفا کرده است تا از فدراسیون ایران غرامت بگیرد.

با توجه به این اتفاق و درگیری ایران و جیووا، هنوز قرارداد دو طرف به طور رسمی فسخ نشده و فقط از سوی ایران کنار گذاشته شده است و به همین دلیل آدیداس حاضر نیست درباره قرارداد با ایران با توجه به شرایط موجود ریسک کند.

از طرفی بعد از دومین صعود متوالی ایران به جام جهانی، شرایط برای ایران هم بهبود یافته و در حالی که تا چند وقت پیش ایران به دنبال اسپانسرهای بزرگ دنیا بود، چند اسپانسر از کشورهای مختلف دنیا برای همکاری با ایران ابراز علاقه مندی کرده اند که از این بین با توجه به روابط ایران و آمریکا، شرایط برای اسپانسرهای آمریکایی سخت است.

همچنین به نظر نمی رسد فدراسیون فوتبال حاضر به عقد قرارداد با اسپانسرهای کوچک و متوسط شود و از این بین پیشنهاد پوما و آدیداس بهترین گزینه برای فدراسیون است که حالا ایران هم با توجه به صعود به جام جهانی بازار بسیار خوبی برای شرکت های خارجی است.