Banner

آذری: استقلالی‌ها هیچ پیشنهاد رسمی به من ندادند

سعید آذری مدیرعامل جدید باشگاه فولاد خوزستان گفت: چند پیشنهاد خوب وجود داشت، اما من نمی‌خواستم عجولانه تصمیم بگیرم، البته اشتیاقی که برای حضور من در فولاد وجود داشت قابل مقایسه با استقلال نبود....

به گزارش مدال، بعد از جدایی سعید آذری از باشگاه ذوب‌آهن، صحبت‌های زیادی در خصوص مقصد بعدی این مدیر فوتبالی شنیده می‌شد. از پرسپولیس، استقلال و چند باشگاه دیگر به عنوان مقاصد آذری یاد می‌شد و این مدیر حتی خیلی به استقلال نزدیک شد اما سرانجام آذری مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان شد. 

سعید آذری، در خصوص حضورش در باشگاه فولاد خوزستان، احتمال موفقیت این باشگاه در آینده، داستان حضورش در پرسپولیس و استقلال، حمایت از جواد نکونام و ... صحبت‌های زیر را انجام داد: 

*چه شد که مدیر عامل باشگاه فولاد شدید؟

فولاد باشگاهی سازنده با امکاناتی خوب است که مدیران قبلی در آن زحمات زیادی کشیدند. فکر می‌کنم در بحث امکانات و زیرساخت‌ها فولاد از بقیه باشکاه‌های کشور جلوتر باشد. خوشبختانه بستر کار و موفقیت در فولاد فراهم است.

*فکر می‌کنید بتوانید همان عملکرد موفقیت آمیز دوران ذوب آهن را در فولاد هم تکرار کنید؟

موفقیت تابع یک شرایط خاص است. البته همانطور که گفتم بستر موفقیت در فولاد وجود دارد و می‌شود با هماهنگ کردن تمام عوامل به موفقیت رسید. خوشبختانه آقای علی محمدی مدیر عامل کارخانه یک شخص کاملا فوتبالی است که به خوبی فوتبال را می‌فهمد، به خاطر همین معتقدم می‌شود اینجا به موفقیت رسید. ضمن اینکه تیم کادر فنی و بازیکنان خوبی هم دارد که درصد موفقیت را بالا می‌برند.

*فولاد سابقه دو قهرمانی در لیگ را دارد، اما مدت‌ها است که به موفقیتی نرسیده، فکر می‌کنید حضور شما باعث شود که فولاد دوباره به قهرمانی برسد؟

این مسئله زمان می‌برد. فعلا در نیم فصل اول باید خودمان را ارزیابی کنیم، ضمن اینکه رقبا امسال گردن کلفت هستند و سرمایه‌گذاری عظیمی انجام دادند که همین باعث می‌شود کار دشوار شود، اما من به کادر فنی، بازیکنان و مدیریت ایمان دارم، ضمن اینکه حساب ویژه‌ای هم روی هواداران باز کردیم.

*از هواداران صحبت کردید، حتما می‌دانید که در چند سال گذشته چالش‌هایی بین هوادارن فولاد و مدیران و مربیان و حتی بازیکنان وجود داشته، برای این مسئله چه فکری دارید؟

باید با هواداران صحبت کنیم و با هم به نقطه نظرات مشترک برسیم. همه باید تلاش و کار زیاد بکنیم تا فولاد موفق شود. باز هم تاکید می‌کنم که بستر موفقیت آماده است و فقط باید با هم همدل شویم.

*شما در شرایطی مدیر عامل فولاد شدید که بحث حضور در پرسپولیس و استقلال مطرح بود.

واقعا چند پیشنهاد خوب وجود داشت، اما من نمی‌خواستم عجولانه تصمیم بگیرم. البته اشتیاقی که برای حضور من در فولاد وجود داشت قابل مقایسه با استقلال نبود. ضمن اینکه استقلالی‌ها هم هیچ پیشنهاد رسمی به من ندادند و بیشتر دنبال ثبات مدیریت بودند. وقتی علاقمندی هیئت مدیره فولاد و مدیر عامل کارخانه را دیدیم مجاب شدم که به این باشگاه بیایم و به فولاد خدمت کنم.

*وضعیت گیت‌های ورودی ورزشگاه شهدای فولاد به کجا رسید؟

مثل اینکه در بازی قبلی کمی مشکلات وجود داشته و حتی سرور‌ها هم قطع شده، اما سعی می‌کنیم گیت‌ها را برای بازی با سپاهان کاملا راه اندازی کنیم.

*سوالی که مطرح است این است که آیا فولاد هم مثل باشگاه‌های دیگر مشکل مالی دارد؟

مشکل مالی بین باشگاه‌های ما عمومیت دارد، اما عملکرد مدیران باشگاه و کارخانه فولاد طوری بوده که حساب شده کار کردند. با توجه به بودجه مصوبی که هیئت مدیره باشگاه و کارخانه به ما قول داده، این مبلغ تا چند روز آینده به ما داده می‌شود.

*در مورد جذب بازیکن کاری انجام می‌دهید؟

همه این مسائل فنی بستگی به نظر نکونام دارد من هر جا که بودم در این خصوص فقط حرف سرمربی را گوش دادم. نکونام بخواهد بازیکن ایرانی و خارجی می‌آورم.

*شما قبلا در ذوب آهن از مربیان جوانی مثل گل‌محمدی و منصوریان حمایت کردید آیا این رویه را در فولاد و با جواد نکونام هم ادامه می‌دهید؟

قطعا همین طور است. نکونام جزو مفاخر فوتبال ایران است و جایگاه بالایی دارد. نکونام از آن دسته فوتبالی‌هایی است که باید از او مراقبت کنیم. قطعا همان فلسفه دفاع از مربیانی که در ذوب‌آهن داشتم در فولاد هم خواهم داشت و تمام قد از نکونام حمایت می‌کنم.

بیشتر بخوانید:

پست سعید آذری پس از شروع کار در باشگاه فولاد خوزستان

تگ ها


سعید آذری فولاد خوستان ذوب آهن پرسپولیس استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال