آذری: برای سرمربیگری تیم ملی با نکونام صحبت کردند

سعید آذری مدیرعامل فولاد گفت: فدراسیون فوتبال با چند مربی صحبت کرده است، آقای قلعه نویی، آقای دایی، آقای نکونام و آقای گل‌محمدی...

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، سعید آذری درباره دیدار امروز تیمشان با پیکان این چنین گفت: بازی تدارکاتی خوبی امروز پشت سرگذاشتیم، با توجه به اینکه سه بازیکن تیم ما هنوز در اردوی تیم امید هستند و پاتوسی امروز به ایران آمد و از فردا در تمرینات حاضر خواهد شد، بازی خوبی بود. انشالله این بازی‌های تدارکاتی منجر به عملکرد مثبت تیم ما در مسابقات برگشت باشد.
مدیرعامل تیم فولاد همچنین افزود: ما سه خروجی در نقل و انتقالات داشتیم، سعی و تلاش ما این بود که خواسته‌های آقای نکونام را با توجه به اینکه نیم‌فصل اول نقاط قابل بهبودی را حس کرده بود، مرتفع بکنیم. بر این اساس که دور برگشت می‌تواند نوید بخش باشد، تیم ما در آخرین بازی قبل از تعطیلات مقابل صنعت نفت به هارمونی نسبی رسیده بود و می‌خواستیم با تکمیل تیم آن مرحله را ادامه بدهیم و در پایان لیگ بتوانیم جایگاهی در شأن نام فولاد و خوزستان به‌دست بیاوریم.
آذری درباره خرید پاتوسی نیز گفت: وقتی‌که آقای نکونام پاتوسی را به ما پیشنهاد داد شاید کل مجموعه نیز این فکر را نمی‌کردند این بازیکن را که سابقه بازی در استقلال تهران را دارد، به خدمت بگیریم، اما ما سیستمی‌ترین و اصولی‌ترین راه برای به خدمت گرفتن این بازیکن را انتخاب کردیم، با باشگاه کیپ تاون سیتی مالک این بازیکن وارد مذاکره شدیم، پاتوسی به طور قرضی به بنی‌یاس امارات رفته بود. مسئولان این باشگاه به اولین ایمیل ما جواب مثبت دادند و مکاتبات ما با این تیم ادامه داشت. خوشبختانه پاتوسی در زمان مذاکره ما در کیپ‌تاون بود و وکلای این باشگاه با وی صحبت کردند و انعقاد قرارداد کردند. پاتوسی روز گذشته به تهران آمد و فکر می‌کنم از فردا در تمرینات تیم ما حاضر باشند.
مدیرعامل درباره خرید احمدزاده و عدم جذب اوساگوآنا گفت: مسئله معاوضه احمدزاده و اوساگوآنا دور از ذهن یک مدیر است، فرشاد احمدزاده در آخرین لحظات از پرسپولیس جدا شد و به ما پیوست. فکر می‌کنم از خرید‌های خوب باشگاه ماست، بازیکن متعصب و خوش تکنیکی که در پست وینگر و حتی هافبک نفوذی به ما کمک کند. من فوق العاده روی خرید بازیکن خارجی وسواس دارم، میخواهم مثل پاتوسی رزومه دار باشد. اوساگوآنا در ذوب آهن بازیکن من بود و فکر می‌کنم در این منطقه بازیکن قدرتمندتری را نیاز داریم. ایشان یک مشکل کوچک پزشکی داشت و نهایتا کادرفنی و مدیریت باشگاه این نقطه نظر را داشتیم که به جمع‌بندی نهایی برسیم که ایشان را جذب نکنیم و به پرسپولیس رفتند.
وی درباره شایعه صحبت فدراسیون با جواد نکونام برای سرمربیگری تیم‌ملی نیز گفت: فدراسیون فوتبال با چند مربی صحبت کرده است، آقای قلعه نویی، آقای دایی، آقای نکونام و آقای گل‌محمدی. باتوجه به اینکه آقای گل‌محمدی به پرسپولیس رفتند، منتفی شد. آقای نکونام سرمایه این مملکت است و اینکه از ایشان برنامه گرفته باشند، دور از ذهن نیست. در بحث تیم ملی هنوز فدراسیون به این جمع بندی نرسیده که سرمربی ایرانی باشد یا خارجی.
آذری درباره صحبت‌های شنیده شده مبنی بر کاندیدا شدن او برای ریاست فدراسیون فوتبال ایران نیز گفت: طبق اساسنامه فدراسیون فوتبال هیچکس خارج از فدراسیون نمی‌توانست جای ایشان را بگیرد، نایب رئیس دوم آقای بهاروند باید این مسئولیت را قبول می‌کرد. رفتن من به یک باشگاه دیگر نیز مطرح شده بود، من اینجا تعهد دارم و به آقای محمدی قول داده ام که تا آخرین روز تعهدم در فولاد بمانم. انشالله بتوانیم یک پروسه خوب را برای فولاد تعریف بکنیم و با افتخار تا آخرین روزی که مردم خوزستان، اهواز به‌خصوص هواداران فولاد من را بپذیرند، سعی می‌کنم با همه وجود کار بکنم.
وی همچنین گفت: روزی که به این نقطه نظر برسم که نمی‌توانم اثرگذار باشم، عزت نفس دارم، دست همه را می‌بوسم و از خوزستان خواهم رفت. فعلا برنامه خاصی ندارم و تمام تمرکزم روی موفقیت فولاد و مجموعه‌ای است که افتخار می‌کنم در استان خوزستان در آن مشغول به خدمت هستم.
مدیرعامل فولاد در انتها گفت: آرزوی این را دارم هر سه تیم استان خوزستان در لیگ برتر به مانند نیم‌فصل در پایان فصل بتواند جایگاه خوبی داشته باشند و باعث افتخارآفرینی مردمی باشند که یکی از تنها دلخوشی‌هایشان فوتبال است. فوتبال زاده خوزستان است و از اینجا به وجود آمده، حق این مردم است که تیم‌هایشان خوب باشد.

بیشتر خوانید:

ادعای عجیب سعید آذری: به بازیکنان‌مان گفتیم تیم امید را ترک کنند!

 

تگ ها


سعید آذری فولاد خوزستان جواد نکونام تیم ملی ایران فوتبال ایران فوتبال