آذری: تعطیلی لیگ جیب باشگاه‌ها را پر نمی‌کند

مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان می‌گوید درباره پرداختی به بازیکنان و مربیان در صورت تعطیلی لیگ فیفا باید تصمیم بگیرد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، سعید آذری درباره اینکه تعطیلی لیگ برتر نوزدهم به سود باشگاه‌ها می‌شود و آنها می‌توانند قراردادها را به طور کامل پرداخت نکنند، بیان کرد: این مساله درست نیست. تنها مرجعی که می‌تواند در این باره تصمیم بگیرد، کمیته تعیین وضعیت فیفا است. تا به حال چنین شرایطی در جهان رخ نداده و مسئولان فدراسیون جهانی باید یک تصمیم فورس ماژور بگیرند.


وی ادامه داد: نمی‌شود از همه بازیکنان انتظار داشت تا زمانی که بازی کردند پولشان را بگیرند و بقیه را به باشگاه ببخشند. شاید در ایتالیا یک بازیکن یوونتوس این کار را کرده باشد اما شما نمی‌توانید بگویید در سراسر دنیا مثلا در هند همه بازیکنان پولشان را می‌بخشند. به همین خاطر این مساله نیازمند تصمیمات کلان است و باید کمیته تعیین وضعیت فیفا به یک راهکار مشترک و وحدت رویه برسد.


مدیرعامل فولاد درباره اینکه آیا می‌شود بازیکنان تا پایان هفته ۲۱ لیگ برتر پولشان را بگیرند و بقیه پرداخت نشود، تاکید کرد: به هر حال پیشنهادها در این خصوص زیاد است. شما باید همه چیز را در نظر بگیرید. شاید ما چیزی بگوییم و بازیکن به فیفا شکایت کند. از سوی دیگر قراردادهای ما با بازیکنان و مربیان برای ارائه خدمات ورزشی است و بازیکن نمی‌تواند بابت خدماتی که ارائه نداده پول بگیرد. آن بنده خدایی که روزمزد کار می‌کرده، اگر الان در وضعیت کرونایی کار نکند، پولی هم در نمی‌آورد. بی تردید پرداخت پول باید در مقابل ارائه خدمات باشد و باشگاه‌ها نمی‌توانند اگر لیگ تعطیل شود، کل پول قراردادها را پرداخت کنند.


آذری در پایان افزود: البته من اعتقاد ندارم که تعطیلی لیگ به سود باشگاه‌ها می‌شود؛ چراکه بازیکنان و مربیان اگر بازی‌ها ادامه یابد و خدمات ارائه دهند، پولشان را تا پایان فصل کامل دریافت می‌کنند.

بیشتر بخوانید:

اشتباه فدراسیون فوتبال در انتشار یک خبر

داستان پیری زودرس میثاقی از قول گابریل گارسیا مارکز

تگ ها


سعید آذری فولاد خوزستان فوتبال ایران لیگ برتر خلیج فارس فوتبال