آذری: عده‌ای به دنبال تعلیق شدن فوتبال هستند

عضو مجمع فدراسیون فوتبال گفت: باوجود دو نامه فیفا و تاکید بر اصلاح اساسنامه قبل از برگزاری انتخابات، شواهد نشان می‌دهد مسئولان فعلی فدراسیون دنبال خریدن زمان هستند....

به گزارش مدال، سعید آذری مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان و عضو مجمع فدراسیون فوتبال درباره موضوعات مختلف از جمله انتخابات فدراسیون، تعطیلی لیگ‌برتر با مهر صحبت کرد که در زیر آن‌را می‌خوانیم:

تا فوتبال را تعلیق نکنند بی خیال نمی‌شوند!

 به نظرم مسئولان فعلی فدراسیون تا فوتبال کشورمان را به تعلیق نکشانند، بی خیال نمی شوند. وقتی فیفا نامه اول را فرستاد، گفتم امکان ندارد این نهاد زیر بار انتخابات فدراسیون ایران برود بخصوص که قید «باید» را در نامه اش آورده بود. مسئولان فعلی فدراسیون می خواهند زمان بخرند و فکر می کنم عامدانه با این کارهای خود دنبال تعلیق فوتبال هستند در حالی که فیفا در دو نامه، جوابشان را داده است.

از نهادهای نظارتی هم با بنده صحبت شد

 اتفاقا این آقایان (مسئولان فدراسیون) گفته بودند آذری دنبال این است که مانع برگزاری انتخابات شود و از نهادهای نظارتی هم با بنده در این ارتباط صحبت کردند که گفتم اینطور نیست. ترسم این است که فوتبالمان به سمت تعلیق برود. شواهد نشان می دهد فدراسیون که در این فضا قرار گرفته است. ۱۰ نفر از مدیران باشگاه ها نامه ای نوشته ایم که آنرا امروز به فدراسیون تحویل می دهیم. این درخواست ۱۰ عضو مجمع است که باید به آن رسیدگی شود. فدراسیون هم زمان دارد و بیاید در مدت باقی مانده اساسنامه را اصلاح کند!

اگر وزارت اساسنامه را تایید کرده بود همه چیز تمام شده بود

 سکوت وزارت را نمی فهمم چون اگر وزارت ورزش آن موقع (سال ۲۰۱۹) اساسنامه اصلاح شده از سوی نمایندگان فیفا و کنفدراسیون آسیا را تایید کرده بود، الان همه چیز تمام شده بود. اینکه وزارت ورزش هم موضع نمی گیرد یک مقدار گیج کننده است. شاید می خواهند تلقی نشود که وزارت در کار فوتبال دخالت می کند. آنها باید اساسنامه را تایید می کردند. احساسم این است تحرکاتی از قصد رخ می دهد که فوتبال تعلیق شود.شاید این فصل به پایان نرسد!

 ما جزو اولین باشگاه هایی بودیم که درخواست تعطیلی لیگ را دادیم. سلامتی مردم بر همه چیز ارجح است. فوتبال را می شود بعدا هم بازی کرد. شاید دو ماه دیگر بازی ها برگزار شود. شاید هم مسابقات این فصل به پایان نرسد. باید شواهد را ببینیم و حقیقت را بگوییم. هرچند کنفدراسیون آسیا هم اعلام می کند قطعا لیگ قهرمانان را به پایان می رساند ولی این از دسترس همه خارج است.

لیگ تمام نشود مهم نیست

 نمی خواهیم ایجاد بی اعتمادی کنیم ولی باید با مردم و مخاطبان فوتبال راستگو باشیم. اگر مسابقات هم برگزار نشود اتفاق مهمی نیست! فوتبال را همیشه می شود بازی کرد. چیزی که نمی توان برگرداند، سلامتی مردم است.

تابع وزارت بهداشت و مدیران بالادستی هستیم

 نامه ای به سازمان لیگ زده ایم که باتوجه به تعطیلی مسابقات، برنامه ها را اعلام کنند. آنها هم باید از وزارت بهداشت استعلام بگیرند. هنوز نمی دانیم این اپیدمی تا کجا پیش می رود و چطور می توان جلوی آنرا گرفت. تابع نظرات وزارت بهداشت و مدیران بالادستی هستیم. ۱۰ مسابقه دیگر در لیگ باقی مانده است و به آینده امیدواریم ولی بزرگترین امیدواری این است که مردمِ خوب ما بتوانند از این بحران بهداشتی جان سالم به در ببرند.

مطالبات قطبی و بازیکنان خارجی پرداخت شده است

 مطالبات  آقای قطبی و دوبازیکن خارجی سال گذشته فولاد را پرداخت کردیم و مشکلی در این زمینه نیست.

بیشتر بخوانید:
به بهانه بازگشت کریم باقری؛ شاه کلید فوتبال ایران
زمان شروع تمرینات دیاباته مشخص شد 

تگ ها


فولاد خوزستان سعید آذری فوتبال ایران هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال انتخابات فدراسیون فوتبال فوتبال