آذری: مدیر ۳ میلیاردی باید ۲۵۰ میلیارد آورده باشد

مدیرعامل فولادی ها درباره حقوق سه میلیاردی مدیری در فولاد ایران می گوید فکر میکنم اگر این مدیری سه میلیارد تومان درآمد داشته پس باید یک چیزی حدود ۲۵۰ میلیارد تومان برای باشگاه مربوطه آورده داشته باشد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، سعید آذری مدیرعامل فولادی ها که در ماه های اخیر به دلایل مختلفی همچون تصویب اساسنامه، انتخاب فدراسیون، جدایی از ذوب آهن و امور مدیریتی فولاد خوزستان، یکی از مدیران حاضر در صحنه بوده حالا با حضو در یک رادیویی درباره دستمزد مدیران فوتبالی به صحبت پرداخت.

وقتی از او پرسیده شد درباره حرف و حدیث هایی که این روزها درباره حقوق مدیران باشگاه ها به گوش می رسید چه نظری دارد گفت: متاسفانه ایراد کار این است که وقتی میخواهید به مدیر عاملان باشگاه‌ها پول بدهید آنها را با مدیران بقیه سازمان‌ها مقایسه میکنید ولی بازیکنان و مربیان زیر نظر این مدیر زمانی که یک قرارداد ۸ یا ۱۰ میلیارد تومانی امضا میکنند و یک مدیر باید در طول یک سال بودجه‌ای حدود صد میلیارد تومان را مدیریت کند چرا آن مدیر را با سازمان خودش نمی سنجید. آیا نباید یک هارمونی بین قرارداد بازیکنان مربیان و مدیران یک باشگاه وجود داشته باشد؟ 

او در این باره ادامه داد: حالا نه به آن شدت ولی مدیران هم باید در آن کلاس کاری پرداخت باشگاه‌ها دیده شوند مخصوصا مدیرانی که برای سازمان‌هایشان ارزش افزوده و برندسازی صورت میگیرد باید در مورد آنها این شرایط کمی لحاظ شود. ولی در مجموع فکر میکنم حق با شماست چرا که ما در قراردادهای ورزشی‌مان ایراداتی داریم به همین دلیل امروزه شاهد هستیم سه چهار باشگاه در ایران نزدیک به ۱۰ میلیون دلار بدهی دارند به همین دلیل صحبت شما بسیار متین و قابل احترام است همین موضوع باعث میشود که مدیران مثل بنده و سایر دوستان کمی روی وظایفشان تسلط کمتری دارند.

آذری درباره حقوق سه میلیارد تومانی برخی مدیران که این روزها گفته می شود نظر خود را این گونه بیان کرد: اگر چنین اتفاقی افتاده باشد سعی میکنم اصطلاحا نه از این ور بوم بیفتم و نه از آن ور بوم. باورم این است که باید یک هارمونی بین پرداختی‌ها وجود داشته باشد. مدیری که سال گذشته در ورزش ما سه میلیارد تومان درآمد داشته که اصلا به شیوه آن کاری ندارم اگر به صورت رسمی در قرارداد این پرداختی صورت گرفته باشد در نوع خودش یک رکورد استثنایی و فوق العاده در ورزش کشور محسوب میشود. 

مدیرعامل فولادی ها ادامه داد: فکر میکنم اگر مدیری سه میلیارد تومان درآمد داشته پس باید یک چیزی حدود ۲۵۰ میلیارد تومان برای باشگاه مربوطه آورده داشته باشد، در مورد زیرساخت‌های باشگاه هم باید عالی عمل کرده باشد، تیمش هم باید قهرمان جام باشگاه‌های آسیا شده باشد. اگر هم این صحبت را مطرح کردیم که مدیران هم حق دریافت چنین دستمزدهایی را دارند ولی از آن سمت هم در قبال دریافتی‌ که دارند باید خدماتی را ارائه کنند. خدماتی مثل پنج زمین فوتبال برای باشگاه‌ مهیا کرده باشند.باید طوری استعدادیابی کنند که تقریبا سه یا چهار بازیکن را به باشگاه‌های خارجی ترنسفر کرده باشند و آن باشگاه سه میلیون دلار بدهی خارجی نداشته باشد اگر درآمد خوبی دارند باید خدمات عالی را هم ارائه دهند. البته همگی میدانیم اگر چنین اتفاقی رخ داده باشد فاجعه است. این را من میگویم که سالهاست در فوتبال ایران مدیریت میکنم این اتفاق یک فاجعه است و اصلا برای خود من قابل قبول نیست.

مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان در مورد اینکه آیا چنین دریافتی از باشگاهش دارد گفت: شما باید این سوال را از مدیران بالا دستی باشگاه که به من حقوق میدهند بپرسید؟ واقعا جای تاسف است که چنین خبری شنیده میشود امیدوارم که صحت نداشته باشد چرا که باقی مدیران را هم بدنام میکند. بنظرم با بررسی میزان صلاحیت افراد و عملکرد آن‌ها کمی با چیزهایی که در ذهن ما هست مغایرت وجود دارد.

بیشتر بخوانید:

آذری به دنبال رفع نواقص زیرساختی فولاد خوزستان

ماجرای جلسه مدیرعامل استقلال و آذری چه بود؟

 

 

تگ ها


فولاد خوزستان سعید آذری فوتبال ایران لیگ برتر خلیج فارس فوتبال