آذری پس از پیروزی ذوب آهن: کارنامه‌ام زیربغلم است!

مدیرعامل ذوب‌آهن گفت: راجع به من حرف نزنید؛ کارنامه‌ام زیربغلم است...

مدیرعامل ذوب‌آهن گفت: راجع به من حرف نزنید؛ کارنامه‌ام زیربغلم است

سعید آذری مدیرعامل باشگاه ذوب آهن می گوید که باید اعضای هیئت مدیره باشگاه ذوب آهن و همینطور کارخانه را توجیه کند که فوتبال دیگر فقط بازی نیست و یک صنعت پول‌ساز است.

به گزارش مدال، سعید آذری مدیرعامل باشگاه ذوب آهن پس از پیروزی ارزشمند سبزپوشان مقابل الوصل امارات در مورد روزهای سختی که باشگاه سپری کرده صحبت کرد و توضیح داد: اول فرا رسیدن اعیاد شعبانیه را تبریک می گویم و یک تسلیت می گویم به خاطر مردمی که در سیل کشته شدند؛ امیدوارم اتفاقات تلخ برای مردم ایران همینجا تمام شود.

وی حرف هایش را در مورد پیروزی 3 بر 1 تیمش ادامه داد: از زمانی که علی آقا اضافه شد، بالاخره یک مقداری فراز و نشیب داشتیم ولی خدا را شکر می کنم که در 4 بازی اخیر لیگ 10 امتیاز گرفتیم که میانگین 2.5 امتیاز در هر بازی است و این برای ما فوق العاده است. در لیگ قهرمانان آسیا هم الان داشتم بازنگری می کردم، هر کشور عربی که بوده بردیم. فوتبال سبک قطری، اماراتی، کویتی و عربستانی را بردیم و با عراقی ها هم مساوی کردیم که الان از تیم النصر عربستان عقب هستند.

مدیرعامل باشگاه ذوب آهن با ابراز رضایت از عملکرد باشگاه ذوب آهن اضافه کرد: بالاخره نماینده شایسته ایران در لیگ قهرمانان آسیا هستیم به همراه استقلال و پرسپولیس. این ها برای مجموعه ما پیام آور شادی است. تشکر می کنم از اعضای هیئت مدیره که مردانه پای کار ایستادند. خدا را شکر می کنم و امیدوارم ذوب آهن به روزهای اوج بازگردد. سه روز بازی کردن سخت است ولی باشگاه در مسائل لجستیکی تمام تلاشش را می کند که تیم به موقع بیاید و برود. از مدیرعامل شرکت هواپیمایی تابان آقای عبدالله پور و همکارانش تشکر می کنم که به خاطر دوستی شخصی که با بنده دارند، کمک می کنند. با این تیم 15 روز دیگر بازی داریم و اگر ببریم می توانیم صدرنشین بشویم و فکر می کنم ذوب آهن این توانایی را دارد.

آذری در مورد اینکه رویاپردازی های ذوب آهن تا چه جایی ادامه پیدا خواهد کرد، تاکید کرد: ببینید ما هیچ وقت رویاپردازی نمی کنیم، هر چیزی که در باشگاه ذوب آهن اتفاق می افتد، بر اساس واقعیت است. ما در لیگ باید به بیشترین جایی که می توانیم برسیم، چون 5 تیم چنان خودشان را جدا کرده اند که شانسی برای بقیه باقی نمی ماند. وقتی نفت و تراکتورسازی به فینال رفتند، همه نفت را حذف شده می دانستند؛ فقط من گفتم که شانس مساوی دارند و دیدید چه اتفاقاتی افتاد. الان هم می گویم  ما تمام تلاشمان را برای اعاده حیثیت می کنیم. رویاپردازی ذوب آهن اعاده دوباره حیثیت باشگاه است. در جام باشگاه ها باید تلاش کنیم. از آقای منصوریان تشکر می کنم که پای کار بودند و از بچه های هیئت مدیره هم تشکر می کنم.

مدیرعامل ذوب آهن در پاسخ به این سوال که نقش منصوریان در موفقیت های ذوب آهن چیست، افزود: این را شما خبرنگاران باید بگویید. همفکری برای انتخاب منصوریان با هیئت مدیره بود. معمولا تصمیماتی که در ذوب آهن گرفته می شود، خوب است. باید تا جایی که می توانیم در جدول لیگ بالا بیاییم. آنطوری که شایسته ذوب آهن است.

آذری سپس حرف هایش را در واکنش به شخصیت آسیایی تیمش تاکید کرد: یک چیز جالب اینکه النصر و الزوراء هر دو صدرنشین های لیگ های خود در عربستان و عراق هستند. برای شخصیت آسیایی ذوب آهن خیلی ها تلاش کردند و امیدوارم این روند ادامه داشته باشد.

وی در مورد تاثیر این پیروزی ها در شیوه بسته شدن تیمش می گوید: ترفندهایی که سعید آذری در این چند سال داشته، ذوب آهن باشگاهی بازیکن ساز ، امکانات ساز و اقتصادی بوده ولی از حالا مردم قهرمانی می خواهند. دیگر شما نمی توانید روز اول بیایید و بگویید جایگاه ذوب آهن فرقی ندارد اول بشود یا هشتم. بعد که  جایگاه ذوب آهن با چالش روبرو می شود، بروید و راجع به آذری صحبت کنید. شما نمی توانید در مورد آذری صحبت کنید؛ کارنامه آذری زیر بغلش است. اگر دور بعد رفتیم و امیدوارم استقلال و پرسپولیس باشند، آن زمان است که آقایانی که قهرمانی می خواهند باید پول خوب هم بدهند.

وی ادامه داد: هیئت مدیره همه همراه هستند. کارخانه باید جلسه بگذارد و من باید هیئت مدیره را توجیه کنم تا بفهمند فوتبال فقط بازی کردن نیست و باید پول بسازید. یکی از بهترین راه ها رساندن تیم به فینال آسیا است که 4 یا 5 میلیارد دلار پول می سازد که می شود 60 میلیارد تومان؛ این می تواند بودجه تمام رشته های شما را طی یکسال فراهم کند و زیرساخت ها را هم بسازد.در نهایت جا دارد از حسین زمانی و رضوانی فر تشکر کنم. این آقایان باید به این دیدگاه برسند که فوتبال پولساز است و اگر سرمایه گذاری کنید، برداشت خوبی خواهید داشت.