آذری: نظر من مهم نیست، تصمیم‌گیران مسئولند

مدیرعامل باشگاه فولادخوزستان می گوید مقامات عالی رتبه کشور برای شروع مسابقات لیگ به جمع بندی رسیده اند و قطعا کار آنها ساده هم نبوده است....

سعید آذری مدیرعامل باشگاه فولادخوزستان در گفتگو با "ورزش سه" در رابطه با شروع مجدد رقابت های لیگ برتر که امروز با صحبت های حسن روحانی رئیس جمهوری و همینطور مسعود سلطانی فر وزیر ورزش قطعی شد و حالا تنها باید منتظر اعلام زمان شروع تمرینات باشیم، اینطور حرف هایش را آغاز کرد: ما در این زمینه منتظر تصمیمات مقامات کشور و عزیزانی هستیم که در خط اول مبارزه با کرونا هستند، یعنی ستاد عالی مبارزه با کرونا هستیم؛ چون این تصمیم، تصمیم سختی است.


آذری با اشاره به حرف های سلطانی فر ادامه داد: امروز فکر می کنم به این اتفاق نظر رسیده اند. الان داشتم نقل قول آقای سلطانی فر وزیر محترم ورزش را می خواندم و ایشان دستور دادند که مسابقات شروع شود. مقاماتی در این سطح وقتی به این تصمیم می رسند، کار ساده ای نیست و طبیعتا در اثر بررسی های فوق العاده در ستاد ملی مبارزه با کرونا به این تصمیم رسیده اند. اگر چنین تصمیمی گرفته شود، نظر به این بوده که انجام مسابقات شدنی است.


مدیرعامل سابق باشگاه ذوب آهن در ادامه با اشاره به اینکه حالا باشگا‌ه ها منتظر  دریافت پروتکل های بهداشتی هستند، اضافه کرد: الان تنها نکته مهم این است که پروتکل برگزاری بازی ها را بدهند. الان خوزستان شرایط خوبی ندارد و دکتر شریعتی استاندار محترم استاندار خوزستان به همین دلیل سه روز تعطیلی اعلام کرده اند و تا پایان روز ۲۹ اردیبهشت خوزستان تعطیل خواهد بود.  باید ببینیم در اهواز شرایط به چه شکلی خواهد شد و آیا می شود تمرینات را در اهواز پیگیری کنیم یا خیر. الان منتظر پروتکلی هستیم که سازمان لیگ به باشگاه ها اعلام می کند.


از آذری در این رابطه پرسیدیم که نظر خودش در این رابطه چیست که او اینطور به نکات جالب توجهی اشاره کرد و گفت: نظر من زیاد مهم نیست. من منتظر تصمیم مقامات عالی رتبه کشور بودم، چون مسئولیت این تصمیم با آنها است. اگر بتوانیم شرایطی مثل آلمان که امن هست را فراهم کنیم تا بازیکنان، مربیان، کادر برگزاری و حتی خبرنگارانی مثل شما که به ورزشگاه ها می روید، آسیب نبینید، چرا مسابقات شروع نشود. اینطوری اوقات فراغت مردم هم با تلویزیون پر می شود و امیدوارم از سرگیری مسابقات اتفاق بیفتد. نظر ما مهم نیست؛ ما تابع نظر حداکثری متخصصانی هستیم که در این حیطه تخصصی تصمیم گیری می کنند.   


از آذری در این رابطه پرسیدیم که آیا در صورت ادامه شرایط قرمز در اهواز، تمرینات فولادی ها به تهران منتقل می شود یا خیر که او اینطور پاسخ داد: تهران هم که شرایط بهتر از اینجا نیست و وضعیت قرمز دارد. در این مورد دو پارامتر برای ما مهم است. یکی پروتکلی که به ما می دهند تا ببینیم چطور قرار است موضوعات سازماندهی شویم. بعد هم برنامه ای که آقای نکونام به ما اهمیت می دهد.


سوال بعدی ما ازسعید آذری مدیرعامل فولادخوزستان در این رابطه بود که در صورت مهیا نشدن شرایط برای برگزاری بازی ها دربرخی استان ها، مسئولان سازمان لیگ اعلام کرده اند که در شهرهای بی طرف با وضعیت سفید، بازی ها برگزار می شود. مدیرعامل باشگاه فولاد اینطور به این سوال واکنش نشان داد: امیدوارم در هفته های آینده خوزستان شرایطش برگردد و بهتر شود. من فکر می کنم با تمهیداتی که آقای دکتر شریعتی استاندار خوزستان در نظر گرفته اند و تعطیلی ۳ ، ۴ روزه ای که در نظر گرفته شده، یک مقداری روی ریزش مقدار مبتلایان و شیوع تاثیر مثبتی بگذارد. با این اوصاف فکر می کنم تا تاریخ شروع مسابقات که احتمالا اواسط و اواخر خردادماه است، خوزستان هم مانند سایر شهرها این توانمندی را داشته باشد که در استادیوم خودمان بازی کنیم. در غیر این صورت حق ما تضعیف می شود.


حرف های پایانی سعید آذری انتقاد از تحرکاتی است که برای جابجایی برای روسای هیئت ها در حال انجام است و در این رابطه توضیح داد: من ماه هاست که در حال گوشزد کردن این مسائل هستم. این حرکاتی که در حال انجام است و چیزهایی که می شنوم، درست نیست. اینکه از الان برویم دنبال رئیس هیئت عوض کردن. این ها همین رئیس هیئت هایی بوده اند که این افراد را به فدراسیون وارد کرده اند. اگر قرار باشد، هر رئیس هیئتی حرف حق می زند و به این نتیجه رسیده که اداره فدراسیون با این شرایط و با این شکل امکان پذیر نیست، برویم و عوضش کنیم. البته این اخبار را من تایید نمی کنم ولی شنیدن این حرف ها هم قشنگ نیست و موجب بی اعتباری نیست.

از آذری که یکی از اعضای مجمع است، در رابطه با پیش نویس اساسنامه پرسیدیم و اینکه آیا این پیش نویس به دست اعضای مجمع رسیده یا خیر که او اینطور توضیح داد: هنوز که نرسیده است. حالا ان شاالله هوا گرم است و می رسد؛ هر وقت رسید، ما هم می خوانیم و یک چیزی می گوئیم.


او حرف هایش را با نگرانی از حال و روز فوتبال ایران اینطور خاتمه داد: من حرف هایم در رابطه با اساسنامه را بارها گفتند و همه می دانند. من همه حرف هایم را سه ماه پیش زدم؛ من تمام این روزها را پیش بینی کردم. اینکه چه اتفاقی می افتد، دیگر به من ربطی ندارد.

تگ ها


فولاد خوزستان سعید آذری ویروس کرونا