آرامش فوتبال ایران قبل از توفان ۱۰۰روزه

تمام تیم های فوتبال ایران در اردو هستند، از تیم ملی گرفته تا تیم های حاضردر لیگ قهرمانان آسیا و تیم های لیگ برتری, فوتبال ایران ۱۰۰روز مهم و حیاتی را پیش رو دارد....

به گزارش "ورزش سه"،رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران از ۱۴فروردین هفته نوزدهم خود را آغاز خواهد کرد . رقابت هایی که با شناخت مثلث قهرمانی  در این روزها بین تیم های سپاهان ، پرسپولیس و استقلال می تواند جذابیت زیادی به همراه داشته باشد. پرسپولیس به دنبال پنجمین قهرمانی پیاپی و به جا گذاشتن اثری به قایت ماندگار در تاریخ فوتبال ایران در سطح رقابت های باشگاهی کشور است . سپاهان که در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا سال جاری حضور ندارد با اسطوره بی بدیل خود محرم نویدکیا به دنبال قهرمانی و بازپس گیری رکورد برترین تیم تاریخ لیگ برتر از پرسپولیس است و استقلال بحران زده در جذب بازیکن و درگیر با بیماری کرونا تمام امیدش به مجیدی است تا جلوی قهرمانی های پی در پی پرسپولیس را بگیرد. به این ها اضافه کنید تراکتور و فولاد را که آنها نیز هنوز از قهرمانی ناامید نشدند و بدنبال این سه تیم در جدول رده بندی هستند.

*چهار تیم از پنج تیم مثلث قهرمانی در لیگ برتر ایران از ۱۸فروردین استارت لیگ قهرمانان آسیا را خواهند زد تا نمایندگان ایران را از  مرحله گروهی به مراحل بالاتر برسانند. فولاد خوزستان در صورت شکست العین در مرحله پلی آف تعداد نمایندگان ایران را از  سه تیم ایرانی به چهار تیم خواهد رساند تا آنها تا ۱۵اردیبهشت درگیر مهمترین تورنمنت باشگاهی در آسیا باشند و بتوانند پرچم ایران را همانند سه سال گذشته بالاتر از تیم های غرب آسیا برفراز قله آن و بالاتر از کشورهای عربستان ، قطر ، امارات ، عراق ، ازبکستان و هندوستان بکوبند.

*۱۶تیم جام حذفی شناخته شده اند و قهرمان جام حذفی که معرفی کننده یکی از سهمیه های قطعی ما در لیگ قهرمانان سال آینده است از بین این شانزده تیم شناخته خواهد شد. چهار بازی  تا شناخت قهرمان باقی مانده است و تیم ها و کادر فنی آنها در این روزها چشم و امیدشان برای زود رسیدن به آسیا به جام حذفی است . رقابت هایی که دردل برگزاری لیگ تا اواخر تیرماه نتیجه اش باید مشخص شود و حساسیت و جذابیت آن کمتر از رقابت های لیگ برتر نیست و برای تیم ها از اهمیت زیادی برخوردار است.

*مهمترین روزهای امسال فوتبال  ما از ۱۳خرداد آغاز خواهد شد و ۲۵خرداد به پایان می رسد . روزهای مهم برای نسلی که از بهترین های فوتبال ایران در چند سال گذشته هستند و باید نه تنها به مرحله بعد رقابت های انتخابی جام جهانی و مرحله نهایی جام ملتهای آسیا صعود کنند ، بلکه باید در این بازه زمانی ۱۳روزه از حقانیت فوتبال ایران نیز دفاع کنند.

*کنفدراسیون فوتبال آسیا در اقدامی حیرت انگیز پس از نهایی شدن برگزاری ادامه رقابت های مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲قطر  به صورت مجتمع ،میزبانی را به کشور بحرین داد تا بحرین میزبان ادامه این رقابت ها باشد . ایران که در دور مقدماتی در دو بازی خارج از خانه به عراق و بحرین بازی را واگذار کرده بود چشم امیدش به میزبانی در تهران و گرفتن انتقام و جشن صعود بود که با این اننخاب سردمداران کنفدراسیون فوتبال آسیا شرایط را سخت تر از گذشته دید و حالا باید در بحرین برابر کامبوج ،هنگ کنگ،بحرین و عراق به میدان برود و به مرحله بعد صعود کند. کاری شدنی ولی پر از استرس و دشوار.

چه روزهای التهاب آور وپر هیجانی منتظر فوتبال ایران است .روزهایی که می تواند شادی را به مردم هدیه کند و آنها را در حس و غرور ایرانی بودن غوطه ور کند.روزهایی که این نسل ماندگار ما در در فوتبال به ما هدیه می دهند تا در آن به ایرانی بودن و زندگی در این خطه آسیا افتخار کنیم.

.محمدرضا تقی خانی

تگ ها


تیم ملی ایران