آرای بازی جنجالی هندبال اعلام شد/ محرومیت سه بازیکن تیم خائیز

کمیته انضباطی فدراسیون هندبال آرای خود را در خصوص تساوی جنجالی و اتهام تبانی به دیدار دو تیم فولاد مبارکه سپاهان و فراز بام خائیز دهدشت اعلام کرد....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، کمیته انضباطی فدراسیون هندبال پس از برگزاری چندین جلسه و بررسی تمامی موارد و اتفاقات مورد بحث دیدار بین تیم‌های فراز بام خاییز دهدشت و سپاهان اصفهان با حضور اعضا به موضوع شکایت تیم زغال سنگ طبس در خصوص مسائل به وجود آمده در این دیدار پرداخت.

در این جلسات که با حضور نمایندگان حقوقی، دفتر امور مشترک فدراسیون‌ها و بازرسی وزارت ورزش و جوانان و دیگر اعضا تشکیل شد، ضمن بررسی کلیه موارد و تماشای فیلم مسابقه، گزارش تخصصی کمیته فنی فدراسیون متشکل از جمعی از نخبگان و کارشناسان هندبال مورد بررسی قرار گرفت و برخی از بازیکنان و مربیان دو تیم جهت ارائه توضیحات احضار شدند و در نهایت این کمیته رأی خود در خصوص موضوعات و اتفاقات این دیدار را اعلام کرد:

۱- باشگاه فرهنگی ورزشی فراز بام خائیز دهدشت و فولاد مبارکه اصفهان به نظارت مستمر، پایدار و دقیق در رعایت اصول اخلاق ورزشی و بازی جوانمردانه توسط همه دست اندرکاران زیر مجموعه در رشته ورزشی هندبال ملزم گردیدند و در این خصوص تذکر کتبی داده شد.

۲- آقای مهرداد صمصامی، بازیکن باشگاه فرهنگی ورزشی فراز بام خائیز دهدشت به شش ماه محرومیت قطعی از حضور در کلیه مسابقات و پرداخت دویست و پنجاه میلیون ریال جزای نقدی محکوم شد.

۳- امیر احمدی، بازیکن باشگاه فرهنگی ورزشی فراز بام خائیز دهدشت به شش ماه محرومیت تعلیقی از حضور در کلیه مسابقات و پرداخت یکصد میلیون ریال جزای نقدی محکوم شد.

۴- مجتبی حیدرپور، بازیکن تیم فولاد مبارکه سپاهان اصفهان نیز به سه ماه محرومیت تعلیقی از حضور در کلیه مسابقات و پرداخت پنجاه میلیون ریال جزای نقدی محکوم شد.

۵- در سی و سومین دوره مسابقات لیگ برتر هندبال کشور در بخش آقایان علی رغم اینکه قبلاً و به موجب صورتجلسه فنی و قرعه کشی مسابقات مذبور قرار بر این بوده که سه تیم از هر گروه صعود نمایند، لیکن با عنایت به شرایط و اوضاع و احوال ترسیمی و با تأمل به نظر صریح اعضای کارگروه فنی (خبرگان فنی) و نیز اعضای کمیته انضباطی در راستای احقاق حق و جلوگیری از تضییع حق باشگاه زغال سنگ طبس، از هر گروه چهار تیم به مرحله نهایی صعود می‌کنند.

بازی بین دو تیم فولاد مبارکه سپاهان اصفهان و فرازبام خاییز دهدشت در ۱۸ دی ماه با نتیجه تساوی پایان یافت. به دنبال این تساوی تیم زغال سنگ طبس با اتهام تبانی این دو باشگاه برای حذف این تیم و صعود به دور دوم به فدراسیون شکایت برد.

در پی این شکایت با اتهام تبانی نمایندگان مجلس و امور حقوقی وزارت ورزش نیز به این مسئله ورود کردند که در نهایت جلسه کمیته انضباطی این پرونده روز گذشته در محل وزارت ورزش برگزار شد.

بیشتر بخوانید:

نبرد آسیایی مسابقات جهانی هندبال به سود قطر

تساوی جنجالی درلیگ هندبال واحتمال تبانی/ تصمیم کبری برای فدراسیون

 

 

تگ ها


هندبال لیگ برتر هندبال کمیته انضباطی هندبال