آرتا: اگر برانکو می‌ماند پرسپولیسی می‌شدم

علیرضا آرتا می گوید از تیم های مختلفی طی روزهای اخیر پیشنهاد دریافت کرده ولی تاکید می کند اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، به پیشنهاد گل گهر سیرجان پاسخ مثبت خواهد داد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، علیرضا آرتا که مقطعی مورد توجه برانکو ایوانکوویچ نیز برای حضور در پرسپولیس قرار داشت، این روزها و پس از هشت سال حضور مداوم در مس کرمان، در آستانه پیوستن به گل گهر سیرجان است و اگر اتفاق ویژه ای رخ ندهد، این مدافع به زودی حضورش به عنوان شاگرد امیرقلعه نویی را رسمی خواهد کرد.


علیرضا آرتا که فصل گذشته تا یکقدمی حضور در لیگ برتر با مس کرمان قرار داشت ولی در نهایت این آلومینیوم اراک بود که صعود کرد، حرف‌هایش درباره دلایل این ناکامی را اینطور آغاز کرد:« در ابتدا همه می گفتند تیم مس کرمان تیم خوبی نیست ولی رفته رفته نتیجه گرفتیم. بازی رفت با آلومینیوم اراک شروین بزرگ گل کاملا سالمی را زد ولی کسی متوجه نشد چرا داور سوت زد و گل را قبول نکرد.»  


مدافع ۲۳ ساله سابق مس کرمان در رابطه با دیدار برابر آلومینیوم اراک در بازی برگشت که با شکست کرمان در ورزشگاه باهنر خاتمه یافت، اضافه کرد:« طبیعی بود تیمی که برای مساوی برود، اینطور می شود. تیم ما ذهنیت خوبی قبل از بازی نداشت و تمرکز خوبی نداشتیم و متاسفانه اول بازی گل خوردیم و در ادامه هر چقدر فشار آوردیم توپ هایمان به گل نرفت.»


حرف های بعدی آرتا درباره بازی علم و ادب بود و اضافه کرد:« بازی با علم و ادب خب دیدید که چه کاری کردند. بعد هم جالب اینکه از سازمان لیگ نامه زده اند و از این تیم به خاطر بازی جوانمردانه تشکر کرده اند. قبل از بازی با ما، اصلا ۱۰ بازیکن تیم بازی نمی کردند و با تیم نبودند و از آلومینیوم اراک پاداش گرفتند و برای بازی با ما به اردوی علم و ادب اضافه شدند.»


آرتا در ادامه با اشاره به حرف های بازیکنان علم و ادب تاکید کرد و گفت:« بازیکنانشان واقعا به ما می گفتند، اگر شما پول خوبی به ما می دادید، ما برای شما بازی می کردیم و بازی را می باختیم. می‌گفتند اگر مس کرمان به ما یک سکه می داد، برای شما بازی می کردیم. می گفتند پول نقد را از آلومینیوم اراک گرفتیم. بعد از بازی هم تیم علم و ادب که سقوط کرده بود، شروع کرد به شادی ! شما به ما بگویید دلیلش چه چیزی می تواند باشد. ما در آن مسابقه هر چه زدیم نرفت توی گل و گلرشان هم که انگیزه زیادی گرفته بود، خیلی خوب کار کرد. واقعا امسال سخت گذشت و کلی زحمت کشیدیم. ما بازی رفت با همین تیم علم و ادب و داماش را از دست دادیم و اگر به کرمان می آمدند، در روزهای خوبمان قرار داشتیم و به آنها گل های زیادی می زدیم.»  


از آرتا در مورد آینده اش پرسیدیم که او در واکنش به این سوال گفت:« اگر خدا بخواهد به لیگ برتر می روم و دوست دارم کم کم لژیونر شوم. اگر خدا کمک کند و دستم را بگیرد.»


از مدافع میانی فصول گذشته مس در رابطه با حضورش در لیست برانکو پرسیدیم و او گفت:« در زمان برانکو در لیست بودم و با پرسپولیس مذاکره کردیم ولی متاسفانه آقای برانکو رفتند و آقای کالدرون آمدند. زمان آقای کالدرون هم مدیران باشگاه پرسپولیس می گفتند که تو رضایت بگیر و ما شما را به کالدرون توصیه می کنیم ولی دیگر باشگاه مس رضایت به جدایی ام نداد.»  


او در رابطه با پیشنهادات خود اضافه کرد:« پیشنهاد زیاد داشتم. از تراکتور پیشنهاد داشتم. از مس رفسنجان که خانواده ام آنجا هستند، پیشنهاد دریافت کردم. اما فعلا گل گهر را ترجیح داده ام که با آقای قلعه نویی شخصتی بسیار خوبی دارد. الان تهران هستم و اگر اتفاق خاصی نیفتد به زودی قراردادم را به صورت رسمی امضا می کنم.»


آرتا در پایان درباره جدایی از مس کرمان پس از هشت سال و ناکامی در راهیابی با ین تیم به لیگ برتر عنوان کرد: « خیلی دوست داشتم با تیم شهرم به لیگ برتر برسم. چه کسی بدش می آید پیش خانواده خودش باشد و در شهر خودش بازی کند. شرمنده هواداران تیم شدیم ولی امیدوارم در فصل جدید و با کادر فنی جدید، در لیگ برتر بیست و یکم شاهد بازگشت مس کرمان باشیم. واقعا از هر لحاظ جای خالی مس در لیگ برتر احساس می شود.»
حرف های پایانی آرتا تشکر از باشگاه مس کرمان بود و افزود:« باید تشکر ویژه ای از باشگاه مس کرمان داشته باشم. باشگاهی که از رده نوجوانان در آن بازی کرده ام و حالا پس از هشت سال جدایی برایم خیلی سخت بود ولی برای اینکه پیشرفت کنم و به آرزوهایم برسم، چاره ای جز جدایی نداشتم. امیدوارم باشگاه مس و هواداران کرمانی به زودی به جایگاه واقعی خود در فوتبال ایران بازگردند.»

بیشتر بخوانید:

مهدی عبدی و خلال دندان استوکس و اوساگوانا

قرارداد برانکو چگونه ۴۰ میلیاردی شد؟+ گزارش

 

 

تگ ها


تراکتور علیرضا آرتا دسته یک فوتبال ایران مس کرمان فوتبال