آرتتا: اگر قرار بود ببازیم، این بهترین نتیجه بود

میکل آرتتا، سرمربی آرسنال، قبول دارد که با توجه به نمایش ضعیف توپچی ها شکست ۲-۱ برابر ویارئال بهترین نتیجه ای بود که می توانست به آن امیدوار باشد....

به گزارش "ورزش سه"، شب گذشته آرسنال در بازی رفت از مرحله نیمه نهایی لیگ اروپا میهمان ویارئال بود و نتیجه را ۲-۱ به شاگردان اونای امری واگذار کرد. حریف اسپانیایی حالا در بازی برگشت که هفته آینده در لندن برگزار می شود، دست بالا را نسبت به توپچی ها دارد هر چند آرتتا و شاگردانش می توانند به تک گل ارزشمند نیکلاس په‌په در خانه حریف دلخوش باشند.

گل های ویارئال را مانو تریگروس و رائول آلبیول در دقایق ۵ و ۲۹ بازی وارد دروازه آرسنال کردند و با وجود اخراج دنی سبایوس در دقیقه ۵۷ از بازی، بوکایو ساکا موفق شد یک ضربه پنالتی برای ؤآسنال به دست بیاورد و تک گل توپچی ها را نیکلاس په‌په در دقیقه در دقیقه ۷۳ و از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند.

آرتتا پس از پایان مسابقه گفت: "ما نمی خواستیم به اینجا بیاییم و ببازیم اما پس از پیش روی بازی به آن شکل و ۲-۰ عقب افتادن و ۱۰ نفره شدن، باید از این نتیجه راضی باشیم.

اگر باید ببازی، این بهترین نتیجه ای است که می توانستیم بگیریم. دو نیمه متفاوت داشتیم."

آرتتا در پاسخ به این سوال که چه چیزی باعث تغییر تیمش در نیمه دوم شد، گفت: "ما دوباره تبدیل به خودمان شدیم. در نیمه اول دقایق بسیاری بود که ما خودمان نبودیم.

ما بی نظم بودیم، شروع به تعقیب توپ کردیم، در کار با توپ چندان دقیق نبودیم، فضاهای مناسب را اشغال نکردیم و کنترل کافی نداشتیم.

ما به اندازه کافی خطرناک نبودیم یا عطش درست برای حمله به محوطه جریمه حریف را نداشتیم. در نیمه دوم اوضاع کاملا متفاوت شد."

آرتتا درباره صحبت هایی که در بین دو نیمه با شاگردانش کرده است افزود: "به آنها گفتم "ما اینجا یک شانش داریم. چیزی که پیش روی ما است چالش بزرگی است، اما ما شانس این را داریم که موفق شویم.

اما این اتفاق باید الان بیافتد. در بازی برگشت دیگر خیلی دیر است. باید اوضاع را همین الان تغییر دهیم. اگر موفق شویم این کار را انجام دهیم می توانیم در اینجا به موقعیتی کاملا متفاوت برسیم.

با این وجود ما باز هم اتفاق دیگری را داشتیم که دریافت کارت قرمز و ۱۰ نفره بازی کردن برابر این تیم بود و بچه ها باز هم به سطح دیگری رفتند و ما به گل رسیدیم."

این نخستین بار بود که از سال ۱۹۹۹ به بعد، یک سرمربی سابق آرسنال موفق به شکست دادن توپچی ها می شود.

تگ ها


مایکل آرتتا آرسنال