آرتورو ویدال و رکوردی که شاید تکرار نشود

ستاره شیلیایی اینتر دیشب نهمین قهرمانی لیگ خود در ۱۰ سال اخیر را تجربه کرد. او با پیراهن ۴ تیم مختلف این قهرمانی ها را جشن گرفته است....

به گزارش "ورزش سه"، شب گذشته تیم آتالانتا نتوانست ساسوئولو را شکست دهد تا به این ترتیب قهرمانی اینتری‌ها در سری آ قطعی شود و هواداران و بازیکنان این تیم رسما جشن قهرمانی به پا کنند.

این قهرمانی پایانی بر قهرمانی‌های متوالی یوونتوس در سری آ بود. نکته جالب اینجاست آرتورو ویدال هم در آن قهرمانی‌های یوونتوس سهم داشت و هم حالا در قهرمانی اینتر که باعث پاره شدن نوار قهرمانی‌های یووه شده است.

ویدال توانست از سال ۲۰۱۲ تا سال ۲۰۱۵ که در یوونتوس حضور داشت، ۴ بار قهرمان سری آ شود. او پس از این قهرمانی‌ها به بایرن مونیخ پیوست و ۳ جام قهرمانی بوندس‌لیگا را به تالار افتخارات خود اضافه کرد.

ستاره شیلیایی پس از حضور در بایرن به بارسلونا پیوست و یک قهرمانی لالیگا هم سال ۲۰۱۹ کسب کرد تا بعد از آن به اینتر بپیوندد و حالا یک قهرمانی سری آ دیگر را به کارنامه خود اضافه کند. این یعنی یک آمار شگفت انگیز؛ ویدال در ۱۰ سال اخیر ۹ بار قهرمان لیگ‌ شده و تنها رئال مادرید بود که سال گذشته اجازه نداد ویدال قهرمانی هایش در لیگ های داخلی را تداوم ببخشد.

ویدال علاوه بر قهرمانی‌های لیگ توانسته یک جام حذفی ایتالیا، ۲ سوپرکاپ ایتالیا، یک جام حذفی آلمان، ۲ سوپرکاپ آلمان، یک سوپرکاپ اسپانیا و ۲ کوپا آمریکا را در کارنامه خود ثبت کند.

تگ ها


بایرن مونیخ آرتورو ویدال اینتر میلان بارسلونا یوونتوس