آرزوی بی‌ثمر منصوریان

بازیکنان استقلال در بازی مقابل تراکتورسازی برای نخستین بار در فصل، ۲۶ پاس متوالیبه همدیگر دادند ......

بازیکنان استقلال در بازی مقابل تراکتورسازی برای نخستین بار در فصل، ۲۶ پاس متوالی به همدیگر دادند.

به گزارش  مدال به نقل از  وبسایت نود، بخشی از صحبت های کنفرانس شب قبل منصوریان را مرور می کنیم: «در دقایق آخر بازی خط هافبک ما و منتظری مالک بازی بودند. با حضور جباری ریتم تیمی بهتر شد و مالکانه بازی کردیم. علاقه داریم فوتبال تماشاگرپسندی را به نمایش بگذاریم.» با نمایش استقلال از زمان حضور جباری، این ادعای منصوریان درست به نظر می رسد. استقلال زمانی از جباری استفاده کرد که نیاز داشت دقایق پایان بازی، توپ را به تراکتورسازی ندهد.

با حضور جباری، این برنامه استقلال به درستی پیاده شد. به عنوان مثال، در دقیقه ۸۵،۱۷ به مدت شصت ثانیه استقلال مالک توپ بود. در این یک دقیقه، استقلالی ها ۲۶ پاس متوالی به هم دادند. پاس هایی که نقش پررنگ جباری در آن دیده می شود. در این پاس کاری، به غیر از رحمتی و مهدی قائدی، هر ۹ بازیکن دیگر استقلال سهمیم بودند. حلقه ای که از پژمان منتظری شروع و به خود او ختم شد.

در گرافی که از این ۲۶ پاس متوالی استقلال کشیده ایم، مشخص است که به غیر از دو صحنه، هیچ کدام از بازیکنان با توپ حرکت نکردند. فقط یک مرتبه شجاعیان و یک بار هم انصاری پا به توپ حرکت کردند تا ضد حمله ای ترتیب دهند. ولی زمانی که توپ به جباری می رسد، شماره هشت استقلال دوباره جوگیری را از خط مهاجم می گیرد و توپ را به عقب برمی گرداند.

با دنبال کردن فلش این پاس های متوالی، توپ بعد از ۲۶ پاس در خط دفاع به پژمان منتظری می رسد. اتفاقی که دو حالت از استقلال را نشان می دهد. حالت مثبت قضیه این است که استقلال تبحر خوبی در پاس های متوالی پیدا کرده و می تواند با حفظ توپ، حریف را در بازپس گیری توپ ناکام بگذارد. حالت بد قضیه هم این است که استقلال بعد از ۲۶ پاس، همچنان در خلق موقعیت عاجز است و حتی نزدیک دروازه حریف هم نمی شود. 

تگ ها


اخبار روز استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال