آرسنال ۴ - ۰ استاندارد لیژ؛ پیروزی درخشان جوانان امری

آرسنال موفق شد در دیداری که بسیاری از ستارگان خود را روی نیمکت داشت، مقابل استاندارد لیژ به یک پیروزی پرگل دست یابد...

آرسنال موفق شد در دیداری که بسیاری از ستارگان خود را روی نیمکت داشت، مقابل استاندارد لیژ به یک پیروزی پرگل دست یابد

به گزارش خبرنگار مدال، در چارچوب هفته دوم از مرحله گروهی رقابت‌های لیگ اروپا، از ساعت ۲۲:۳۰، آرسنال در ورزشگاه امارات میزبان استاندارد لیژ بلژیک بود که این بازی در نهایت با پیروزی ۴-۰ توپچی‌های لندن به پایان رسید.

آرسنال در خانه بازی را بهتر آغاز کرد و از همان دقایق اولیه حریف را تحت فشار قرار دارد. حملات آرسنال سرانجام در دقیقه ۱۱ به نتیجه رسید. روی ارسال زیبای کیه‌ران تیرنی، گابریل مارتینلی ۱۸ ساله با یک ضربه سر فوق‌العاده اولین گل توپچی‌ها را به ثمر رساند. تنها ۳ دقیقه بعد، این بار روی پاس نلسون، باز هم گابریل مارتینلی با یک دریبل زیبا و ضربه‌ای دقیق دومین گل خودش و آرسنال را به ثمر رساند تا امری با آسودگی بیشتری بازی را دنبال کند.

تلاش‌های میزبان ادامه داشت و در دقیقه ۲۲، ضربه نلسون با برخورد به مدافعین لیژ مقابل جو ویلاک افتاد و او هم با یک ضربه دقیق برای سومین بار دروازه حریف بلژیکی را گشود. بازیکنان لیژ دچار دودلی شده بودند، زیرا اگر ریسک کرده و برای زدن گل پیش می‌رفتند، ممکن بود دفعات بیشتری دروازه خود را باز شده ببینند. بازی در ادامه متعادل‌تر شد اما تلاش‌های دو تیم بی نتیجه بود و نیمه اول با همان برتری ۳-۰ آرسنال به پایان رسید.

آرسنال در نیمه دوم نیز تیم برتر زمین بود و در دقیقه ۵۷، مایتلند نایلس با یک پاس عمقی مارتینلی را راه انداخت و او هم با یک پاس در عرض موقعیت را برای دنی سبایوس مهیا کرد تا گل چهارم آرسنال به زیبایی روی یک کار گروهی به دست بیاید.

در ادامه آرسنال باز هم برای گلزنی تلاش کرد اما لیژ تصمیم خود را برای دفاع کردن گرفته بود. اونای امری نیکولاس په‌په، اوبامیانگ و گوندوزی را به میدان آورد تا تیمش جان تازه‌ای بگیرد. در دقیقه ۸۲، حرکت زیبای مارتینلی با پاس او برای بیرن همراه شد، اما ضربه مدافع اسپانیایی از روی دروازه به بیرون رفت. تلاش‌های دو تیم در ادامه بی‌ثمر بود و این دیدار با برتری ۴-۰ آرسنال به دایان رسید.

اخبار مرتبط:

آلکمار ۰ - ۰ منچستریونایتد؛ فرار از شکست با درخشش دخیا

آرسنال ۴ - ۰ استاندارد لیژ؛ پیروزی درخشان جوانان امری

تگ ها


توپچی‌های لندن فوتبال جهان ورزشگاه امارات اونای امری مرحله گروهی لیگ اروپا فوتبال