لمان: آرسنال با انتخاب اونای امری، اشتباه بزرگی کرد

ینس لمان، دروازه بان سابق آرسنال، معتقد است که این باشگاه با انتخاب اونای امری به عنوان جانشین آرسن ونگر، مرتکب اشتباه شد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه،  ونگر بعد از ۲۲ سال حضور روی نیمکت آرسنال، در تابستان ۲۰۱۸ این باشگاه را ترک کرد و جای خود را به اونای امری داد.

اما این مربی اسپانیایی که سابقه هدایت سویا و پاری سن ژرمن را داشت، تنها ۱۸ ماه در امیریتس ماند و بعد از نتایج ضعیف این فصل توپچی ها، جای خود را به میکل آرتتا داد.

لمان که یکی از اعضای تیم شکست ناپذیر آرسنال در فصل ۰۴-۲۰۰۳  بود، معتقد است که آرسنالی ها با انتخاب امری، مربی ای که شناخت کمی از این باشگاه و لیگ برتر داشت، مرتکب اشتباه شدند.

او به Stadium Astro گفت:" من دو سال قبل به عنوان کمک مربی آنجا بودم اما آرسن رفت و آنها همه کادر فنی را تغییر دادند و فکر می کنم با انتخاب آدم های غلط، مرتکب اشتباه شدند.

آدم هایی که در راس کار هستند، گاهی چیزهایی که من از فوتبال می دانم را نمی دانند و تجربه قهرمانی در یک جام را ندارند؛ بنابراین تصمیم گیری برای آنها آسان نیست. فکر می کنم او می خواست کادر فنی خودش را بیاورد که حتی نمی توانستند انگلیسی حرف بزنند.

آنوقت آدمی مثل من که بازیکن آنها بودم را او نمی خواست. فکر می کنم انتخاب شدن به عنوان سرمربی آرسنال، یک هدیه بزرگ برای او بود زیرا او به اندازه کافی بزرگ نبود زیرا مشکل زبانی داشت. شاید او به اسپانیایی ایده های خوبی داشت اما هرگز نتوانست آنها را به انگلیسی به خوبی ترجمه کند."  

بیشتر بخوانید:
فیفا تایید کرد؛ ثبت بازیکنان جدید پیش از تمام شدن فصل
کاریوس: نصف باشگاه‌های لیگ برتر دنیا من بودند
آغاز مذاکرات نیوکاسل برای جذب ستاره بارسا 

تگ ها


ینس لمان فوتبال جهان اونای امری آرسن ونگر اونای امری آرسنال فوتبال