آرسنال ۲ - ۲ تاتنهام؛ دربی جذاب شمال لندن برنده نداشت

تیم‌های آرسنال و تاتنهام امروز دربی حساس شمال لندن را در ورزشگاه امارات برگزار کردند که این بازی در نهایت برنده نداشت....

به گزارش مدال، در حساس‌ترین دیدار هفته چهارم رقابت‌های لیگ برتر انگلیس، آرسنال در ورزشگاه امارات شهر لندن میزبان تاتنهام بود که این دیدار جذاب با تساوی ۲-۲ به پایان رسید.

اولین فرصت بازی در دقایق ابتدایی و با همکاری گرانیت ژاکا و الکساند لاکازت روی دروازه تاتنهام ایجاد شد اما ضربه مهاجم فرانسوی به بیرون رفت. در دقیقه 10 تاتنهام به گل اول دست یافت. روی پاس تماشایی سون، اریک لاملا صاحب فرصت شد اما ضربه زمینی او با دفع عجیب برند لنو در مقابل دروازه خالی به کریستن اریکسن رسید تا هافبک دانمارکی زننده گل اول لقب گیرد. دقایقی بعد تاتنهام تا آستانه زدن گل دوم نیز پیش رفت و ضربه فنی و تماشایی سون هیونگ مین با عکس‌العمل فوق‌العاده برند لنو به کرنر رفت تا آن‌ها به گل دوم نرسند.

لحظاتی بعد تاتنهام به گل دوم هم دست یافت. با تکل خشن ژاکا روی پای سون، اسپرز صاحب یک ضربه پنالتی شد که هری کین آن را بر خلاف جهت حرکت برند لنو تبدیل به گل کرد اما در اوقات تلف شده و روی پاس نیکلاس په‌په، لاکازت با حرکتی تماشایی صاحب موقعیت گلزنی شد و با یک ضربه محکم دروازه تاتنهام را باز کرد تا نیمه نخست 1-2 به سود اسپرز به پایان برسد.

در همان ابتدای نیمه دوم آرسنال می‌توانست به گل تساوی دست یابد اما ضربه سر لاکازت در اختیار لوریس قرار گرفت. در دقیقه 70 آرسنال بالاخره به گل تساوی دست یافت. ارسال گوندوزی با ضربه تمام کننده اوبامیانگ همراه شد و تاتنهام گل تساوی را پذیرفت. در دقیقه 75 گرانیت ژاکا می توانست گل سوم را به ثمر برساند اما ضربه او توسط لوریس مهار شد. در دقیقه 85 هم په په از گوشه محوطه شانس خود را برای گلزنی امتحان کرد که ضربه او راهی به دروازه تاتنهام نیافت. در لحظات پایانی دو تیم نتوانستند از موقعیت‌هایشان استفاده کنند و در نهایت بازی با تساوی 2-2 به اتمام رسید.

اخبار مرتبط:

خلاصه بازی آرسنال 2 - 2 تاتنهام/ ویدیو

تمام لباس‌های آرسنال و تاتنهام در لیگ برتر؛ به مناسبت دربی لندن

تگ ها


دربی شمال لندن توپچی‌های لندن ورزشگاه امارات فوتبال جهان اونای امری مائوریسیو پوچتینو آرسنال تاتنهام آرسنال-تاتنهام لیگ برتر فوتبال