آرسنال ۰-۱ سیتی؛ تخته گاز به سمت قهرمانی

منچستر سیتی موفق شد با ارائه یک نمایش حساب شده و با تک گل رحیم استرلینگ آرسنال را شکست دهد....

به گزارش "ورزش سه"، آرسنال در یکی از حساس ترین بازی های هفته بیست و پنجم لیگ برتر انگلیس میزبان منچسترسیتی بود که نهایتاً این مسابقه با تک گل ستاره انگلیسی سیتیزن ها یعنی رحیم استرلینگ به سود این تیم خاتمه یافت.

منچسترسیتی کار را طوفانی آغاز کرد و در همان لحظات ابتدایی به گل اول دست یافت. ارسال خوب ریاض محرز به روی دروازه با ضربه سر رحیم استرلینگ کوتاه قامت همراه بود تا نتیجه ۱-۰ شود.

در دقیقه ۱۸ آرسنال می توانست گل تساوی را به ثمر برساند اما ضربه بوکایو ساکا در دهانه دروازه به پیر امریک اوبامیانگ برخورد کرد تا این بازیکن به نوعی مانع از ثبت گل برای توپچی ها شده باشد.

در ادامه نیمه اول آرسنال چند موقعیت نصفه و نیمه روی دروازه منچستر سیتی ایجاد کرد اما هیچکدام از آنها حاصلی نداشت تا دو تیم با همان یک گل به سود شاگردان پپ گواردیولا راهی رختکن شوند.

منچستر سیتی نیمه دوم را هم بهتر آغاز کرد و می توانست در همان ابتدا توسط کوین دی بروین به گل دوم دست پیدا کند اما ضربه فنی این ستاره بلژیکی که با اختلاف کمی از کنار دروازه آرسنال عبور کرد.

در دقیقه ۸۰ منچستر سیتی به موقعیتی فوق‌العاده خوب دست یافت. حرکت عالی ژائو کانسلو درون محوطه جریمه آرسنال و ضربه بیرون پای این بازیکن با کمترین فاصله ممکن از کنار دروازه این تیم عبور کرد تا توپچی‌ها با یک شانس جدی روبرو شده باشند.

در ادامه بازی نیز اگرچه آرسنال تلاش زیادی برای نزدیک شدن به دروازه منچسترسیتی انجام داد اما نتوانست کاری از پیش ببرد و در سمت مقابل شاگردان پپ گواردیولا نیز به خوبی شرایط را کنترل کردند تا به یک پیروزی ارزشمند دست پیدا کنند.

تگ ها


فوتبال جهان آرسنال منچستر سیتی لیگ برتر فوتبال