آرسنال ۳ - ۲ ویتوریا گیمارش؛ کامبک استثنایی با تعویض طلایی امری

آرسنال در شبی که دوبار از حریف خود عقب افتاد در نهایت موفق شد با تعویض طلایی اونای امری به یک پیروزی شیرین دست یابد...

به گزارش خبرنگار مدال، در ادامه هفته سوم از دور گروهی رقابت‌های لیگ اروپا، آرسنال در ورزشگاه امارات شهر لندن میزبان ویتوریا گیمارش بود که این بازی در نهایت با پیروزی ۳-۲ توپچی‌ها به پایان رسید.

شاگردان اونای امری که در دو بازی قبلی خود در این رقابت‌های پیروز شده بودند، می‌توانستد با پیروزی در این باعث صعود خود را تا حد زیادی قطعی کنند. اما این گیمارش بود که بازی را بهتر آغاز کرد و در دقیقه ۴ میتوانست به گل اول دست یابد اما ضربه آلمیدا مستقیم در دستان مارتینز قرار گرفت. دقایقی بعد حملات میهمان نتیجه داد و در دقیقه ۸، گارسیا از تیرنی عبور کرد و پاس عالی او مارکوس ادواردز را در موقعیتی خوب قرار داد و او هم  توپ را از میان پاهای امیلیانو مارتینز بدل به گل اول ویوریا گیمارش کرد.

آرسنال توپ و میدان را در اختیار داشت اما دفاع پرتغالی‌ها اجازه خلق موقعیت را به توپچی‌ها نمی‌داد. لاکازت و مارتینلی تلاش بسیاری برای گلزنی داشتند اما در گلزنی ناکام بودند. شاگردان امری همچنان رو به جلو کار می‌کردند تا اینکه در دقیقه ۳۲، ارسال زیبای تیرنی با ضربه سر گابریل مارتینلی دروازه میگل سیلوا را باز کرد تا بازی مساوی شود.

دقایقی بعد این بار ضربه اسمیت‌رو با برخورد به پای مدافعین با اندکی اختلاف از کنار دروازه به بیرون رفت. خوشحالی هواداران آرسنال زیاد طول نکشید و در دقیقه ۳۶، ضربه داویدسون به تیر دروازه برخورد کرد اما در برگشت برونو دوارته با یک ضربه سرضرب دروازه آرسنال را برای دورمین بار گشود. در دقایق پایانی نیمه اول ادواردز به دوارته رسید، او هم با یک پاس دقیق داویدسون را پیدا کرد و ضضربه این بازیکن با اختلافی اندک از کنار دروازه به بیرون رفت تا اوضاع برای میزبان بدتر نشود. در ادامه اتفاقی رخ نداد و نیمه اول با برتری ۲-۱ گیمارش به پایان رسید.

امری در ابتدای نیمه دوم گوندوزی و دنی سبایوس را به بازی فرستاد تا تیمش چهره‌ای هجومی‌تر به خود بگیرد. در دقیقه ۵۵، پاس تیرنی با دخالت مدافع ویتوریا به اسمیت‌رو رسید و ضربه سرضرب او از کنار دروازه به بیرون رفت. میهمان برای اداره بازی از دست زدن به خشونت ابایی نداشت و در فاصله‌ای کوتاه دو بازیکن این تیم کارت زرد گرفتند تا با احتیاط بیشتری بازی را دنبال کنند.

دفاع گیمارش منسجم عمل می‌کرد و خط کمله کم‌فروغ آرسنال توانایی ایجاد موقعیت را نداشتند. امری نیکولاس په‌په را هم به بازی آورد تا بلکه از این شکست خانگی فرار کند. سرانجام در دقیقه ۸۰، نیکولاس په‌په تعویض طلایی اونای امری، روی یک ضربه آزاد به زیبایی دروازه سیلوا را باز کرد تا همه‌چیز مساوی شود. دقایقی بعد، پاس در عمق مصطفی به بیرین رسید و او هم با یم پاس کات‌بک موقعیت را برای مارتینلی مهیا کرد اما ضربه او در دستان سنگربان ویتوریا قرار گرفت تا آه از نهاد هواداران بلند شود.

در دقیقه ۸۵، این بار ارسال په‌په با ضربه سر راب هولدینگ همراه شد اما سیلوا با واکنشی مطمئن دروازه میهمان را نجات داد. توپچی‌ها در دقایق پایانی تلاش زیادی برای زدن گل برتری کردند و سرانجام در دقیقه ۹۲، باز هم نیکولاس په‌په این بار با ضربه عالی خود از پشت محوطه جریمه گل سوم میزبان را به ثمر رساند و بازی با پیروزی ۳-۲ آرسنال خاتمه یافت.

آرسنال با این برد ۹ امتیازی شد و در صدر جدول باقی ماند.

ببینید:

خلاصه بازی آرسنال 3 - 2 ویتوریا گیمارش/ ویدیو

تگ ها


توپچی‌های لندن ورزشگاه امارات فوتبال جهان مرحله گروهی لیگ اروپا اونای امری آرسنال ویتوریا گیمارش آرسنال-ویتوریا گیمارش UEFA Europa League فوتبال