آرسنال – چلسی؛ اولین جام ساری یا پوکر امری؟

دوئل ساری و امری در سواحل دریای خزر...

وضعیت در چلسی چندان مساعد نیست. مائوریسیو ساری و اخبار توافقش با یوونتوس برای فصل آینده در تمام رسانه‌های اروپا پیچیده است. ادن هازارد به آخرین مسابقه‌اش در لباس چلسی رسیده و مصدومیت دوستاره چلسی – کانته و رودیگر- وضعیت را بغرنج‌تر هم کرده است. به همه اینها این نکته را هم اضافه کنید که مائوریسیو ساری در عمر مربیگری‌اش هیچوقت فاتح هیچ جامی نشده است. اما آبی‌ها با تمام این شرایط شانس کمی برای فتح لیگ اروپا ندارد. 11بازیکن تیم ساری کیفیت فنی بالاتری نسبت به همتای آرسنالی‌اش دارد. سرنوشت ساری بعد از این دیدار مشخص خواهد شد؛ قهرمانی و یکسال دیگر در لندن یا شکست خوردن و بازگشت به ایتالیا. جایی که هنوز انقدر اعتبار دارد که روی نیمکت بیانکونری بنشیند. اونای امری اما شرایط متفاوتی از ساری دارد؛ بعد از 22سال حضور ونگر، او در اولین فصل آرسنال بدون ونگر نتایج بدی نگرفته است. شروع پرقدرت آرسال امری همه را امیدوار کرد، اما توپچی‌ها افت کردند و پایین‌تر رفتند، تا جایی که باز هم بین ۴ تیم برتر قرار نگرفتند و به لیگ قهرمانان اروپا نرسیدند. پس امشب دیدار مرگ و زندگی آرسنال در باکو برگزار می‌شود. جایی که اگر قهرمان لیگ اروپا شود می‌تواند سهمیه انگلیس در لیگ قهرمانان فصل بعد را به ۵ تیم افزایش دهد، اتفاقی که به نظر می‌رسد با راهیابی ۴ تیم انگلیسی به فینال این فصل عادلانه باشد. امشب در فینال لیگ اروپا به جواب این سوال خواهید رسید: ساری اولین جام عمرش را بالای سر می‌برد یا امری دوباره سایه‌اش را روی لیگ اروپا می‌اندازد و چهارمین قهرمانی را هم می‌خواهد.

***

آمار آرسنال

در افتخارات، آرسنال از چلسی پیش است. توپچی‌ها ۴۵ جام گرفته‌اند در حالی که چلسی ۳۰ جام در ویترین افتخاراتش دارد.

آرسنال برای اولین و آخرین بار سال ۲۰۰۰ فینالیست جام یوفای سابق یا لیگ اروپای فعلی شد که با شکست برابر گالاتاسرای دستش به جام نرسید.

آمار چلسی

آبی‌های لندن با ۳۲ گل زده در لیگ اروپا بهترین خط حمله را در اختیار دارند که بهترین آمار از فصل ۲۰۱۱-۲۰۱۰ به بعد است.

شاگردان ساری بدون شکست به فینال لیگ اروپا رسیدند.

***

ترکیب احتمالی آرسنال: چک، کوشیلنی، سوکراتیس، مونرئال، نایلز، توریرا، ژاکا، کولاشیناتس، اوزیل، اوبامیانگ، لاکازت

ترکیب احتمالی چلسی: آریزابالاگا، آزپلیکوئتا، کریستینسن، داوید لوئیز، امرسون، کواچیچ، جورجینیو، بارکلی، پدرو، هازارد، ژیرو

بیشتر بخوانید:

 فینال لیگ اروپا؛ آمار علیه آرسنالی‌ها

 

 

تگ ها


فینال لیگ اروپا لیگ اروپا آرسنال چلسی پیش بازی فوتبال