آرسنال – چلسی؛ شب‌های تار لندن

دربی لندن امشب در حالی بین دوتیم آرسنال و چلسی برگزار می‌شود که هر دوباشگاه اوضاع خوبی ندارند....

شاید باورش برای بدبین‌ترین هواداران آرسنال هم سخت باشد؛ توپچی‌ها در 14دیدار گذشته‌شان در تمام رقابت‌ها تنها یک برد به دست آورده‌اند. مدیران آرسنال ونگر را کنار گذاشتند چون نمی‌خواستند هر فصل را روی سکوی چهارم به پایان برسانند. اما حالا که آرسنال روی رتبه دوازدهم جدول قرار گرفته، ثابت می‌کند سیاست‌های مدیریتی باشگاه چقدر غلط از آب درآمده‌اند. بعد از روزهای ناخوشی با اونای امری حالا میکل آرتتا به باشگاه آمده که ژن آرسنال را به خوبی می‌شناسد. اما در حالی که مدیران باشگاه آرزوی تبدیل شدن به منچسترسیتی – آرتتا مدت‌ها دستیار پپ در سیتی بود- را دارند، باشگاه با مشکلات زیادی دست‌وپنجه نرم می‌کند. از فهرست پرتعداد مصدومان تیم، تا شکنندگی خط دفاع و یخ زدن آتش خط حمله. امشب شاید یک شروع دوباره برای آرسنال باشد؛ با مردی مانند آرتتا که به نظر می‌رسد گزینه خوبی برای برطرف کردن آشفتگی‌های آرسنال در این هفته‌ها باشد.

چلسی فرانک لمپارد هم سقوط عجیبی را تجربه کرد. آنها در مقاطعی از فصل حتی کیفیتی‌تر فراتر از لیورپول داشتند، اما طی 7هفته گذشته، یک مسابقه در میان مسابقاتشان را باخته‌اند و دیگر خبری از زوج زهردار آبراهام و مونت در خط حمله هم نیست و تمام تیم به وضوح نسبت به اوایل فصل افت کرده‌اند. تیم لمپارد بعد از شکست خانگی مقابل ساوتهمپتون پا به این دیدار می‌گذارد و شاید بزرگترین نقطه امید هواداران چلسی، نتایج خوب تیم لمپارد مقابل تیم‌های بزرگ باشد. به نظر می‌رسد کوپن محبوبیت لمپارد در چلسی تمام شده و او باید فاتح دربی لندن باشد تا آبی‌ها با جدایی از بحران آخرین روزهای سال را پشت سر بگذارند.

***

آرسنال در ۳ بازی آخر خانگی‌اش در لیگ برتر برابر چلسی پیروز شده که به اندازه پیروزی‌های خانگی‌اش در ۱۲ بازی پیش از آن برابر رقیب همشهری است.

چلسی در ۱۶ سال اخیر فقط یک مرتبه آخرین بازی سال را باخته که به شکست سال ۲۰۱۱ برابر آستون‌ویلا برمی‌گردد.

چلسی در ماه دسامبر ۳ باخت داشته که هیچ‌وقت در این ماه چنین آمار بدی نداشت. بدترین آمار آبی‌ها در یک ماه به اکتبر ۱۹۹۳ برمی‌گردد که ۴ شکست داشتند.

***

آرسنال: لنو، مایتلند نیلس، چمبرز، لوئیس، ساکا، گندوزی، ژاکا، پپه، اوزیل، اوبامیانگ، لاکازت

چلسی: کپا، جیمز، رودیگر، توموری، آسپلیکوئتا، کانته، کواچیچ، مونت، ویلیان، هادسون اودوی، آبراهام

 

بیشتر بخوانید:

سلتیک – رنجرز؛ نفرت از لحظه تولد

تگ ها


فوتبال جهان یادداشت اختصاصی یادداشت پیش بازی آرسنال چلسی آرسنال-چلسی لیگ برتر فوتبال