آرسن ونگر: هیچ‌کس انتظار قهرمانی قطر در جام ملت‌های آسیا را نداشت

سرمربی سابق آرسنال درباره فوتبال قطر صحبت کرد....

سرمربی سابق آرسنال درباره فوتبال قطر صحبت کرد.

آرسن ونگر، سرمربی پیشین آرسنال به بازدید از مراحل آماده‌سازی قطر برای میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ پرداخت و قهرمانی تیم ملی این کشور در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ را نیز ستود.

به گزارش مدال و به نقل از روزنامه استاد الدوحه قطر، آرسن ونگر گفت: در طول دوران فوتبالم در جام‌های جهانی زیادی شرکت کردم و همواره برای دیدن بازی‌ها از شهری به شهر دیگر باید پروازها را برنامه‌ریزی می‌کردم. در جام جهانی 2022 در قطر هر کسی این فرصت را خواهد داشت تا یک اتفاق استثنایی را تجربه کند. تیم‌ها در تمام دوران رقابت‌ها بدون نیاز به سفر طولانی در یک محل می‌مانند. این مسئله به تیم‌ها اجازه می‌دهد از زمان جهت تمرین‌ها و یا استراحت بهره لازم را ببرند.

سرمربی پیشین آرسنال هنگام حضور در محل کمیته عالی پروژه‌ها و میراث جام جهانی 2022 قطر اظهار داشت: عالی است وقتی که می‌بینیم قطر دوران پس از جام جهانی 2022 را نیز مورد توجه قرار داده است. قطر برنامه‌های بسیاری را عملیاتی کرده تا این اطمینان که زیرساخت‌های جام جهانی 2022 پس از پایان رقابت‌ها نیز بلااستفاده نخواهند ماند، حاصل شود. ساخت و سازها و تجهیزات چشمگیر ورزشی جهت برآورده کردن نیازهای جامعه، جالب توجه است.

آرسن ونگر در خاتمه با اشاره به قهرمانی تیم ملی فوتبال قطر در جام ملت‌های آسیا 2019 گفت: هیچ‌کس انتظار نداشت قطر چنین دستاورد تاریخی را کسب کند و قهرمان شود. برنامه‌ریزی خوب و تکمیل برخی طرح‌ها از جمله آکادمی اسپایر دوحه نشان‌دهنده اهمیت آموزش و پرورش برای ظهور استعدادهای فوتبال در سنین پایین است. می‌توانم بگویم مدل قطری‌ها در این زمینه شایسته ستایش و دنباله‌روی است.