آرژانتین در سوگ، تشییع جنازه میلیونی برای دیه‌گو (عکس)

هزاران آرژانتینی به CASA ROSADA امده اند تا به اسطوره شان دیه گو مارادونا ادای احترام کنند. بسیاری با دیدن تابوت دیه گو منقلب می شوند....

به گزارش "ورزش سه"، اسطوره فوتبال آرژانتین شب گذشته در سن ۶۰ سالگی به دلیل حمله قلبی درگذشت و هواداران داغدار فوتبال این کشور طی ساعات گذشته با اشک و ناراحتی پیکر دیگو مارادونا را بدرقه کردند.

هواداران عزادار آرژانتینی صحنه‌های جالبی را در کاخ ریاست جمهوری واقع در بوینس آیرس رقم زدند و گل ها، پرچم ها و پیراهن های فوتبال مربوط به دیه گو آرماندو مارادونا را به سمت پیکر این اسطوره ابدی دنیای فوتبال روانه کردند.
تابوت مارادونا امروز وارد آمبولانس شد و با پرچم آرژانتین و پیراهن شماره ۱۰ او پوشانده شده بود. در واقع قرار است که در یک مراسم سه روزه پیکر مارادونا در کاخ ریاست جمهوری باقی بماند.

پیش از اینکه جمعیت در اطراف تابوت مارادونا جمع شوند و پلیس مجبور شود آنها متفرق کند، خانواده و نزدیکان او زودتر این کار را انجام داده بودند و به نوعی خود را برای عزاداری به مکان مربوطه رسانده بودند.

از طرفی، دیگر افراد عزادار درگذشت دیگو مارادونا شب گذشته در ورزشگاه آیرس که مارادونا کار خود را از آنجا آغاز کرده بود، جمع شده بودند و به نوعی یک مکان مقدس را برای بزرگداشت افسانه فوتبال دنیا تشکیل داده بودند.

تعداد سوگواران لحظه به لحظه زیادتر می شود و مقامات آرژانتینی نگرانی هایی بابت امنیت حاضران دارند. شرایط پاندمی کرونا نیز مزید بر علت شده تا مسئولان بهداشت آرژانتین از مردم بخواهند تا نکات ایمنی و فاصله اجتماعی را رعایت کنند با این حال بسیاری در اندوه غم دیه گو شرایط روحی مناسبی ندارند و با دیدن تابوت او منقلب شده و حتی به زمین می افتد. صحنه های تاثربرانگیزی را در "CASA ROSADA" شاهد هستیم که هر کسی را اندوهگین می کند.

درگذشت دیگو مارادونا تنها کشور آرژانتین را تحت تاثیر قرار نداد و اروپا نیز به خاطر این اتفاق در یک شوک بزرگ فرو رفت؛ مخصوصاً ایتالیا و شهر ناپل به احترام اسطوره باشگاه ناپولی عزادار این غم سنگین شده بود.

از طرف دیگر در انگلیس که شاید مارادونا خیلی به خاطر آن گل معروف "دست خدا" به این کشور در جام جهانی ۱۹۸۶ محبوب نباشد، شب گذشته دیدار لیورپول و آتالانتا در آنفیلد با یک دقیقه سکوت برگزار شد.

مارادونا که توسط بسیاری به عنوان بهترین بازیکن تاریخ فوتبال شناخته می شود در اواخر عمر خود به دلیل استفاده از مواد مخدر و مشروبات الکلی دائماً با بیماری های پشت سر هم دست و پنجه نرم می‌کرد و اخیراً چند بار در بیمارستان بستری شده بود تا اینکه نهایتاً شب گذشته در سن ۶۰ سالگی جان خود را از دست داد و بر اساس گزارش ها برادرزاده یعنی جانی اسپوزیتو آخرین کسی بود که پیش از درگذشت مارادونا او را ملاقات کرده است.

در آرژانتین آلبرتو فرناندز رئیس جمهور این کشور سه روز را عزای عمومی اعلام کرده است. او در مورد مارادونا گفت:« تو ما را در جایگاه بلند جهانی قرار دادی و بی نهایت ملت را خوشحال کردی. ممنون برای همه چیز.»

پاپ فرانسیسکو رهبر آرژانتینی کاتولیک های جهان نیز که چندین بار در واتکیان میزبان دیه گو بود نیز از مرگ او متاثر است. سخنگوی واتیکان با گفتن اینکه پاپ از درگذشت مارادونا بسیار غمگین است تایید کرد که پاپ در حال دعا و نیایش برای اوست.

از دیه گو ۵ فرزند به جا مانده است. دلما و جانینای ۳۳ و ۳۱ ساله از همسر اولش کلودیا که بین سال های ۱۹۸۴ تا ۲۰۰۴ باهم زندگی می کردند. دیه گو فرناندو با هفت سال سن، کوچکترین فرزند مارادوناست و او در ۵ سال گذشته نیز بالاخره تایید کرد که دیه گو جونیور ۳۴ ساله و جانای ۲۳ ساله نیز فرزندان او هستند. فرزندانی که نتیجه ارتباط های کوتاه مدت او هستند.

اعضای خانواده مارادونا ساعتی قبل از مرگ دیه گو به محل اقامت او در تگیره دعوت شده بودند اما او بر اثر حمله قلبی از دنیا رفت.

اهالی "bonaerense de Villa Devoto" محله زادگاه دیه گو پرچم های منقش به تصویر او را از بالکن خانه های شان آویزان کرده اند در حالی که صدای گزارشگرانی که گل های او فریاد می زنند با صدای بلند در محله طنین انداز شده است.

انتظار می رود در مراسم تشییع جنازه او یک ملیون نفر شرکت کنند که در نوع خود اتفاقی بی سابقه خواهد بود.

تگ ها


مارادونا آرژانتین