آرین روبن و وداع دوباره با دنیای فوتبال

آرین روبن این بار با پیراهن خرونینخن و به دلیل مصدومیت های متوالی از فوتبال بازنشسته شد....

به گزارش "ورزش سه"، سال گذشته بود که آرین روبن در تصمیمی عجیب اعلام کرد یک سال بعد از خداحافظی از فوتبال، با باشگاه سابق خود خرونینخن به توافق رسیده و برای این تیم به میدان خواهد رفت. اما آرین روبن اغلب در این مدت مصدوم بود و تنها در دو مسابقه آن هم برای دقایقی به میدان رفت. شرایطی که باعث شد این ستاره هلندی را مجاب به خداحافظی دوباره از فوتبال بکند.

او امروز با انتشار توئیتی خبر از وداع مجددش با فوتبال داد:« دوستان فوتبالی و عزیز من، تصمیم گرفته ام تا تمامی فعالیت های فوتبالی خود را متوقف کنم و این تصمیم بسیار سختی بود. می خواهم از همه شما به خاطر حمایت های دلگرم کننده‌ای که از من داشتید، تشکر کنم. با احترام، آرین روبن.»

روبن در سیستم جوانان خرونینگن پرورش پیدا کرد و در ۱۶ سالگی اولین بازی اش برای تیم اول این باشگاه انجام داد و در اولین سال حضورش در تیم، به عنوان بازیکن سال باشگاه انتخاب شد.

او سپس به پی اس وی آیندهوون رفت و بعد از قهرمانی با این تیم در لیگ هلند، در سال ۲۰۰۴ با انتقالی ۱۸ میلیون یورویی راهی چلسی شد.

او در استمفورد بریج قهرمانی در لیگ برتر، جام اتحادیه (دو بار) و جام حذفی را تجربه کرد و در سال ۲۰۰۷ به رئال مادرید پیوست. او با رئال توانست فاتح لالیگا شود  و در سال ۲۰۰۹ پیراهن رئال را به تن کرد.

روبن در ۱۰ سال حضور در بایرن مونیخ، ۳۰۹ بازی برای این تیم انجام داد و ۱۴۴ گل به ثمر رساند. ۸ قهرمانی در بوندس لیگا، ۵ قهرمانی در جام حذفی، یک قهرمانی در چمپیونزلیگ و یک قهرمانی در سوپرکاپ اروپا، دیگر دستاوردهای او با باشگاه باواریایی بود.

او همچنین در ۹۶ دیداری که برای تیم ملی هلند انجام داد، ۳۶ گل زد و در اکتبر ۲۰۱۷ از بازی های ملی کناره گیری کرد.

تگ ها


بایرن مونیخ تیم‌ ملی هلند آیندهوون آرین روبن چلسی رئال مادرید