آریگو ساکی: میلان زمانی دوباره بزرگ می شود که هواداران فوتبال زیبا بخواهند؛ از رفتار بایرن مونیخ نا امید شدم

آریگو ساکی در فستیوال دل کالچو در شهر فلورانس در مورد مسائل مختلفی صحبت کرد و مثل همیشهنظر رسانه های زیادی را به خود جلب کرد ......

 آریگو ساکی در فستیوال دل کالچو در شهر فلورانس در مورد مسائل مختلفی صحبت کرد و مثل همیشه نظر رسانه های زیادی را به خود جلب کرد. امسال برای اولین بار سری آ ایتالیا با بهره گیری از سیستم کمک داور ویدئویی، کارش را آغاز کرده و ساکی در این مورد گفت:

سیستم کمک داور ویدیویی در ایتالیا به این دلیل وجود دارد که ما لیاقت و شایستگی ها را تشخیص نمی دهیم و مشکل اینجاست. اگر یک تیم شایسته تساوی باشد و با اشتباه داور به آن برسد، باید مورد قبول واقع شود. برعکس، این اتفاق نمی افتد. 

فوتبال آینه زندگی و کشوری است که در آن بازی انجام می شود. بنابراین، خوب یا بد، نشان دهنده آن جامعه است. ما در جامعه ای هستیم که زیرکی و آب زیر کاه بودن، بر لیاقت و شایستگی ها مقدم است. 

میلانِ جدید با مونتلا و خرج بالای 200 میلیون یورو در تابستان، ساکی را تحت تاثیر قرار نداده است. وی در این مورد گفت:

میلان زمانی دوباره بزرگ می شود که هواداران فوتبال زیبا از تیمشان بخواهند. اگر بد بازی کنید و پیروز شوید، نباید خوشحال باشید. اگر از یک پیروزی که با خوش شانسی به دست آمده، خوشحال شوید، پیشرفت نمی کنید. 

کشور ما برای پیشرفت در این زمینه مشکل دارد. فابیو کاپلو حرف جالبی زد. او گفت که ما نقش سوییپر را در فوتبال ابداع کردیم. تیم هایی هستند که خوب دفاع می کنند اما شما از بازی تخریبی کمتر یاد می گیرید، بلکه ساختار فوتبال زیبا باعث پیشرفت می شود. 

در مورد فوتبال زیبا، ناپولیِ ساری با کسب 7 پیروزی در صدر جدول حضور دارد. ساری در این مورد گفت:
ساری بخشی از گروه مربیان مثبت به حساب می آید. مربیانی که ایده ناب دارند و سعی می کنند آن را به بازیکنانشان منتقل کنند. او در حال رسیدن به یک شاهکار است. هر چند به محض آنکه ناپولی در دو بازی شکست بخورد، رسانه ها به ساری حمله خواهند کرد. رسانه ها نمی فهمند که ناپولی یک چهارم سایر رقبایش خرج و درآمد داشته، تاریخ چندان بزرگی ندارد و باید با تیم هایی مقابل کند که چند برابر آنها افتخار کسب کرده اند.
زمانی که صحبت از اسکودتو می شود، یوونتوس با کیفیت و تاریخ خود فاصله زیادی از سایر رقبا ایجاد کرده است. اسکودتو تحت کنترل بیانکونری است. 

شاگرد سابق آریگو ساکی یعنی کارلو آنچلوتی اخیرا از بایرن مونیخ اخراج شد. وی در این مورد گفت:

این مساله واقعا مرا نا امید کرد. نه فقط به خاطر یک مرد بزرگ و دوست خوب مثل کارلو که من همیشه او را تحسین می کنم، حقیقت این است که من از بایرن مونیخ نا امید شدم. آنها مثل یک باشگاه قدیمی رفتار نکردند. 

تگ ها


اخبار روز آث میلان فوتبال