آریگو ساکی: گتوزو غرور و افتخار را برگرداند

سرمربی سابق میلان معتقد است که گتوزو لایق بهترین‌هاست...

سرمربی سابق میلان معتقد است که گتوزو لایق بهترین‌هاست

آریگو ساکی در مصاحبه با گاتزتا دلواسپورت و در خلال صحبت‌هایش به تمجید از گتوزو پرداخته است.
به گزارش خبرنگار مدال، ساکی که سابقه سرمربی‌گری روسونری را هم در کارنامه دارد در شروع مصاحبه درباره دوران بازیگری جنارو گتوزو گفت: زمانی که سرمربی اتلتیکو مادرید بودم می‌خواستم گتوزو را که در گلاسکو رنجرز بازی می‌کرد،جذب کنم چون او واقعا استثنایی بود. او لایق بهترین‌هاست و اکنون بیشتر و بهتر از چیزی که باید بوده و به جایگاه خوبی رسیده است. او غرور و افتخار را به میلان بازگردانده است.
وی در ادامه تاکید کرد: علیرغم تمامی مصدومیت‌ها و ضعف‌های فنی بازیکنان، اما او همچنان میلان را در کورس رقابت برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا نگه داشته است.
آریگو ساکی درباره نحوه بازی میلان نیز تصریح کرد: تیم در حال حاضر بسیار روان بازی می‌کند، فعالیت و حرکت بازیکنان بیشتر شده و به خوبی با توپ بازی می‌کنند و بار فنی تیم بالاتر رفته است. بازیکنان سعی می‌کنند بیشتر در محوطه جریمه حریف حاضر شوند و بیشتر پرس کنند و باید یادآوری کرد که انجام این کار به معنای خودکشی نیست و این سبک خوبی برای آن‌ها است.
سرمربی مدرن و سابق ایتالیا در پایان عنوان کرد: در فوتبال امروز پرس کردن باید حتما انجام شود و می‌بایست فاصله‌های بین بازیکنان کمتر شود تا فضاها بسته شود و تیم‌ها تهاجمی‌تر بازی کنند و میلان این نقش را با گتوزو به خوبی ایفا می‌کند.