!آزادی رایگان

شاهرخ زبردست آی اسپور ......

شاهرخ زبردست

آی اسپورت- بلیت های زنان را پس می دهند اما برای پر کردن ورزشگاه طبقه دوم آزادی را رایگان اعلام می کنند. حضور نیافتن زنان در استادیوم های ورزشی البته که تبعیض است و ناعادلانه، اما برداشتن این محدودیت تنها به نفع زنان و برداشتن تبعیض نیست. حضور زنان در استادیوم های فوتبال به توسعه این ورزش کمک می کند. استادیوم های فوتبال مدت ها است که دیگر همان شور دهه های پیش از 80 را ندارند. دهه هایی که کم اهمیت ترین بازی های باشگاهی هم ورزشگاه ها را پر از تماشاگر می کردند. حضور زنان می تواند استادیوم ها را باز هم پر از تماشاگر کند و فدراسیون را هم بی نیاز از رایگان اعلام کردن تماشای بازی ملی که حتی با جشن صعود تیم ملی با جام جهانی هم همراه است. بیشتر شدن تماشاگران فوتبال هم به نفع اقتصاد فوتبال است. پول بیشتر وتوسعه بیشتر و پیشرفت بیشتر؛ ان قدر بدیهی است که احتیاج به استدلال ندارد.

فوتبال دیدن در استادیوم، می تواند به تفریحی خانوادگی تبدیل شود. همه اعضای یک خانواده درکنار هم می توانند به تماشای فوتبال بنشینند همان طور که به سینما می روند‏ یا به پارک می روند یا هر جای دیگری و اجازه حضور خانواده ها، استادیوم ها را از این شکل خشن، پر بد و بیراه و پرتنش خارج خواهد کرد. چه کسی از حضور آن ها در استادیوم ها ضرر می کند؟ جز عده ای فحاش که در استادیوم ها عقده گشایی می کنند و هر چه می خواهند بر زبان می رانند؟ جز این است که آن ها باید از استادیوم ها رانده شوند و مظلومانی جایشان را بگیرند که سال ها است از دیدن تیم های مورد علاقه خود از نزدیک محروم اند؟ چطور می شود ساده ترین راه ممکن را انتخاب کرد و زنان را به دلیل رفتار عده ای دیگر محروم کرد؟

باید اجازه داد زن ها به استادیوم بیایند و این جمله همزمان غم انگیز است و خنده دار. حضور آن ها به نفع فوتبال است، نفعی که هزینه ای هم ندارد. خنده دار است که برای چیزی که به نفع همه است و حق عده ای است باید نوشت و از بایدها صحبت کرد.

 

تگ ها


اخبار روز ایران فوتبال