آزاد کاران ایران با دو مدال طلا به کار خود پایان دادند

تیم منتخب کشتی آزاد ایران با کسب ۲ مدال طلا به کار خود در رقابت های بین المللی کشتی جام دیمیتری کرکین روسیه پایان داد ......

تیم منتخب کشتی آزاد ایران با کسب ۲ مدال طلا به کار خود در رقابت های بین المللی کشتی جام دیمیتری کرکین روسیه پایان داد.

رقابت های بین المللی کشتی آزاد جام دیمیتری کرکین روزهای ۱۵ تا ۱۷ شهریورماه در شهر یاکوتسک روسیه برگزار شد. بر این اساس تیم منتخب کشتی آزاد ایران که با دعوت فدراسیون کشتی روسیه و با هزینه کامل از سوی برگزارکنندگان این مسابقات در این تورنمنت حضور یافته بود با کسب ۲ مدال طلای احمد بذری و کمیل قاسمی در اوزان ۸۶ و ۱۲۵ کیلوگرم به کار خود در این مسابقات پایان داد.

نتایج کشتی گیران کشورمان در این رقابت ها به شرح زیر است:

در وزن ۵۷ کیلوگرم پوریا ترکمان پس از استراحت در دور اول در دور ایگور پتروف از روسیه را با نتیجه ۴ بر ۴ از پیش رو برداشت وی در دور بعد مقابل آریان تیوترین از روس با نتیجه ۱۳ بر ۳ شکست خورد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، ترکمان به گروه بازنده ها رفت وی در این گروه با نتیجه ۸ بر صفر مقابل کشتی گیری از کشور روسیه شکست خورد و از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن ۶۱ کیلوگرم محمد رمضان پور در دور نخست با نتیجه ۵ بر ۲ ماگومد حاجی کاسونوف از آذربایجان را مغلوب کرد اما در دور دوم با نتیجه ۱۲ بر ۸ مقابل حریف روس خود مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر روس در دور بعد، رمضان پور از دور رقابت ها کنار رفت. در همین وزن مجید داستان در دور مقابل ایگور دروزیانوف از روسیه با نتیجه ۸ بر ۸ مغلوب شد و با توجه به شکست حریفش در دور بعد، وی نیز از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن ۶۵ کیلوگرم پیمان بیابانی در دور نخست رومان میخایلوف از روسیه را با نتیجه ۵ بر صفر شکست داد و در دور دوم نیز مقابل ماریک کوت از استونی با نتیجه ۱۰ بر صفر به پیروزی رسید. بیابانی در کشتی سوم خود با نتیجه ۴ بر ۴ مغلوب حریف روس خود شد و با توجه به شکست این کشتی گیر مقابل حریف مغولی، بیابانی از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن ۷۰ کیلوگرم فرزاد عموزاد خلیلی در دور اول با نتیجه ۱۰ بر صفر مغلوب یوگنی ژربایف از روسیه شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال عموزاد به گروه بازنده ها رفت، اما در این گروه با نتیجه ۸ بر یک مغلوب ندیربک خزریف از روسیه شد و به کار خود پایان داد.

در وزن ۸۶ کیلوگرم احمد بذری در دور اول مقبال ایوان بوریسوف از روسیه با توجه به مصدومیت و حاضر نشدن این کشتی گیر به پیروزی رسید. وی در دور بعد اویتومن اورگودول نایب قهرمان آسیا و دارنده مدال برنز بازی های آسیایی از مغولستان را با نتیجه ۸ بر ۲ مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. بذری در این مرحله ویلو هینو از فنلاند را با نتیجه ۱۱ بر صفر مغلوب کرد و راهی دیدار فینال شد. بذری در این دیدار مقابل آرسن علی موسالالیف قهرمان جوانان جهان و قهرمان زیر ۲۳ سال اروپا از روسیه با نتیجه ۴ بر ۳ به پیروزی رسید و صاحب مدال طلا شد.

دروزن ۹۷ کیلوگرم مسعود خواجه صالحانی در دور نخست با نتیجه ۱۳ بر صفر مقابل آیون بولتونوف از روسیه به پیروزی رسید. وی در دور بعد مقابل نورماگمد گادجیف  قهرمان جوانان جهان و امیدهای اروپا و دارنده مدال برنز اروپا از آذربایجان با نتیجه ۸ بر صفر شکست خورد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال به دیدار رده بندی رفت. صالحانی در این دیدار مقابل ایگور اوسیانکوف از روسیه با نتیجه ۴ بر ۲ مغلوب و پنجم شد.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم کمیل قاسمی در دور اول با نتیجه ۱۰ بر صفر اینکار یرموکامبت از قزاقستان را از پیش رو برداشت. وی در دور بعد نیز مقابل گنادی کودینوویچ از آلمان با نتیجه ۱۰ بر صفر پیروز شد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. قاسمی دراین مرحله نیز با نتیجه ۱۱ بر صفر ابراگیم سعیداف از بلاروس را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار فینال زولبو ناتساگسورن دارنده مدال نقره و برنز آسیا از مغولستان را با نتیجه ۲ بر صفر شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

تگ ها


کشتی